Retail Summit 2017 se zaměří na obchod bez hranic
Publikováno 12.9.2016

Praha, 12. 9. 2016 – Retail Summit 2017 se bude věnovat horkému tématu, jak obchodovat na trhu, kde díky novým digitálním technologiím i globalizaci mizí staré hranice.Uskuteční se ve dnech 30. 1. - 1. 2. 2017 v pražském ClarionCongress Hotelu. Očekává se, že se summitu opět zúčastní více než tisícovka retailerů a jejich dodavatelů a kapacita konferenčního centra tak bude zcela zaplněna. Nezapomeňte si proto, prosím, dát termín Retail Summitu 2017 do kalendáře, popřípadě využijte možnost registrovat se za velmi výhodných podmínek již nyní.

Celý text...
Retail in Detail 2016/ Omnichannel: každý zákazník má svou cestu a obchodníci už to vědí
Publikováno 2.9.2016

Praha 2. 9. 2016 Specializovaná konference z řady Retail in Detail se letos konala v pražském hotelu Grand Majestic Plaza a orientovala na aktuální trend českého maloobchodu: omnichannel retail. 150 přítomných manažerů z obchodních i dodavatelských firem se seznámilo se šancemi a riziky, které přináší rozvoj nových digitálních kanálů a jejich propojování s tradičním, kamenným obchodem. Na programu byly analýzy, vize, strategie a best practices obchodníků s rychloobrátkovým zbožím i nepotravinami . Závěrečná panelová diskuse „omni“ nadšenců i realistů z obchodu i výroby přinesla podrobný pohled na obchodování v době, kdy chce spotřebitel nakupovat kdykoliv, kdekoliv a jakkoliv.

Celý text...
Retail in Detail 2016/ Omnichannel: velká šance pro další rozvoj obchodu, ale taky riziko.
Publikováno 16.6.2016

Praha 16. 6. 2016; Další specializovaná maloobchodní konference z řady Retail in Detail se zaměří na diskusi o šancích a rizicích, které přináší rozvoj omnichannel retailu. Právě publikovaný program zahrnuje analýzy, vize a strategie omnichannelu , best practices od obchodníků s rychloobrátkovým zbožím i nepotravinami a velkou panelovou diskusi „omni“ nadšenců i realistů z obchodu i výroby.

Celý text...
Blue Events oznamují změnu v managementu
Publikováno 13.6.2016

Leader českých byznys konferencí Blue Events slaví pětadvacet let působení na trhu a současně prochází řadou výrazných změn. Do role jednatelky se posouvá Aneta Zímová (28), která již čtyři roky ve firmě působí a samostatně řídí řadu konferenčních i interních projektů. Nyní dostává velkou příležitost navázat na předchozí osobnosti v čele Blue Events a možnost posunout tým i celou firmu zase o kus výše. "S pokorou a radostí přebírám štafetu ve vedení modrého týmu a moc se těším na novou konferenční etapu, kterou se společníky a týmem pro naše účastníky, řečníky i partnery rozbíháme".

Celý text...
Z pasti cenových promocí nás vyvedou malé, ale systematické kroky. A také digitální transformace.
Publikováno 6.4.2016

Praha 6. 4. 2016 Specializovaná maloobchodní konference z řady Retail in Detail se zaměřila na nejpalčivější téma českého maloobchodu, jak omezit přebujelost a neefektivitu promočních akcí v oblasti FMCG. Navzdory růstu ekonomiky, spotřebitelské důvěry i mezd, máme v mezinárodním srovnání stále rostoucí podíl zboží prodaného ve slevových akcích – více než 50%. Přitom cena se mezi faktory nákupního rozhodování českých spotřebitelů momentálně vyskytuje až na čtvrtém místě. Více než 160 dodavatelů, distributorů a maloobchodníků tak na konferenci diskutovalo nad výsledky analýz trhu a na základě praktických příkladů ze zahraničí i inspirací z oblasti digitálních technologií a e-commerce hledalo účinné způsoby, jak promoce celkově zefektivnit.

Celý text...
Retail in Detail 2016: Jak ven z pasti cenových promocí?
Publikováno 25.2.2016

Praha, 25. 2. 2016 – Úspěšné podnikání v maloobchodě je založeno na zvládnutí řady detailů, aneb „Retail is Detail“. Tato všeobecně uznávaná poučka stála v roce 2000 u zrodu série specializovaných konferencí Retail in Detail. Tyto konference navazují těsně na výroční vrcholová setkání českého a středoevropského obchodu – Retail Summit.

Celý text...
Retail Summit zvítězil v letošním ročníku mezinárodní soutěže InAVation Awards
Publikováno 10.2.2016

Společnost AV MEDIA zvítězila v letošním ročníku mezinárodní soutěže InAVation Awards v kategorii Live Event, a to s konferencí Retail Summit 2015. Navázala tak na loňský úspěch s projektem Olympijský park Soči – Letná, který zvítězil v té samé kategorii. V desátém ročníku mezinárodní soutěže, která je součástí veletrhu ISE 2016, tak společnost uspěla jako jediný zástupce z České republiky v konkurenci téměř 150 přihlášených projektů z celé Evropy, Středního Východu a Afriky.

Celý text...
Retail Summit 2016 očima účastníků: nejvyváženější program za mnoho let
Publikováno 7.2.2016

Praha 7. 2. 2016: Retail Summit 2016 obhájil pověst největšího setkání obchodníků a jejich dodavatelů na středoevropském trhu. Ve svém 22. ročníku dosáhl účasti blížící se loňskému rekordu – v průběhu tří konferenčních dnů a společenského večera do Congress Hotelu Clarion zavítalo celkem 1 027 účastníků.

Celý text...
Retail Summit 2016: Hodnotu obchodu lze zvýšit jen společně s klíčovými partnery
Publikováno 4.2.2016

Praha, 4. 2. 2016 – Tisícovka obchodníků a jejich dodavatelů diskutovala na Retail Summitu 2016 cesty ke zvýšení hodnoty obchodování. Shodla se, že maloobchod, ani žádný jiný článek tohoto řetězce, ji nemůže vytvářet na úkor partnerů. Je proto nezbytné prohlubovat spolupráci v celém tržním řetězci a uplatňovat tak princip win-win-win.

Celý text...
Retail Summit 2016 trhá rekordy, klíčové téma zvyšování hodnoty zaujalo
Publikováno 11.1.2016

Praha, 11. 1. 2016 – Retail Summit 2016 zřejmě v řadě směrů dosáhne rekord v 22 leté historii tohoto největšího setkání obchodníků ve střední a východní Evropě. Bohatý program s více než 120 řečníky přilákal nejen nejvíce komerčních partnerů, ale také vysoké počty účastníků reprezentujících obchod i výrobu. Velmi potěšitelné je vysoké zastoupení nezávislých, malých a středně velkých firem.

Celý text...
Program Retail Summitu 2016 odráží potřebu vyvážené pozice jednotlivých aktérů trhu
Publikováno 30.11.2015

Praha, 1. 12. 2015 – Mimořádně bohatý třídenní program Retail Summitu 2016, konaný ve dnech 1. - 3. 2. 2016 v pražském Clarion Congress Hotelu, nabízí rovnováhu mezi zastoupením různých typů obchodního podnikání. Přivádí hvězdy českého i mezinárodního retailu, které reprezentují korporace i nezávislé firmy. Poskytne i zajímavý prostor pro interakci mezi tradičními kamennými obchodníky a agresivně rostoucími hráči E-Commerce.

Celý text...
STARTUJE TŘINÁCTÝ ROČNÍK SOUTĚŽE MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2015
Publikováno 12.11.2015

Již potřinácté bude letos vyhlášen MasterCard Obchodník roku. Generálním partnerem ročníku 2015 je společnost MasterCard, hlavním partnerem GE Money Bank. Zároveň bude v pondělí 16. listopadu 2015 spuštěno hlasování veřejnosti, kdy zákazníci budou moci vybrat svého nejoblíbenějšího obchodníka. Hlasovat v kategorii MasterCard Obchodník roku 2015 – GE Money Bank Cena veřejnosti bude možné prostřednictvím internetových stránek www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv až do 10. ledna 2016.

Celý text...
Prof. Murray: Retail je těžký business, je velmi jednoduché udělat chybu a zničit jeho hodnotu
Publikováno 15.10.2015

Praha, 15. 10. 2015 – Profesor Kyle B. Murray vystoupí jako klíčový řečník na Retail Summitu 2016 a zaměří se na to, jak vytvořit správnou hodnotu v maloobchodě. Představí hlavní závěry z rozsáhlého výzkumu mezi nakupujícími a z expertních rozhovorů s významnými retailery. Jeho klíčovým poselstvím bude to, že zatímco v minulosti byli nástrojem maloobchodní soutěže prodejní prostředí a sortiment, budoucnost je o zvýšení angažovanosti zákazníků.

Celý text...
Žhavé téma Retail Summitu 2016: Jak vrátit obchodování hodnotu?
Publikováno 7.8.2015

Praha (7. 8. 2015): Retail Summit, nejvýznamnější setkání středoevropského obchodu, se bude ve svém 22. ročníku věnovat horkému tématu, jak vrátit obchodování hodnotu. Organizátoři plánují toto zásadní téma pojmout v kontextu celého řetězce tvorby (či likvidace…) hodnoty a věnovat se tak podrobně vztahu obchodu k jeho klíčovým partnerům. Retail Summit 2016 se uskuteční ve dnech 1. - 3. 2. 2015 v pražském Clarion Congress Hotel Prague. Oproti minulým ročníkům nabídne ještě širší škálu příležitostí pro jednání, obohatí možnosti networkingu a chce být třídenní oslavou kvalitního obchodování. Mezi řadu novinek patří get-together party a další více či méně formální společenská setkání chystaná na předvečer summitu. Očekává se překročení letošního rekordního počtu účastníků (1 072!), nezapomeňte si proto prosím dát termín Retail Summitu 2016 již nyní do kalendáře.

Celý text...
Retail in Detail/FMCG online: Konference ve správný čas
Publikováno 10.6.2015

Praha 10. 6. 2015 V prostředí českého online prodeje rychloobrátkového zboží se začaly dít velké věci. Proto ve správný čas uspořádala společnost Blue Events specializovanou konferenci z řady Retail in Detail, na které se sešlo v konferenčním sále pražského hotelu Boscolo více než 150 výrobců, maloobchodníků, distributorů a dodavatelů informací a služeb pro E-Commerce, aby se seznámili s novou mapou internetového obchodování procházející radikální změnou. Devět řečníků se zaměřilo především na analýzy, trendy a změny rychloobrátkového trhu v období expanze E-Commerce. V odpoledním živém diskusním fóru došlo i na srovnání různých obchodních modelů online prodejců a všeobecné šance a rizika spojená s internetovým prodejem FMCG.

Celý text...
Retail in Detail/FMCG Online: Zájem o konferenci předčil očekávání. Organizátoři přesouvají event do větších prostor.
Publikováno 20.5.2015

Praha, 20.května - Zájem o specializovanou konferenci Retail in Detail z dílny Blue Events, zaměřenou letos na vysoce aktuální téma e-Commerce v oblasti rychloobrátkového zboží, překračuje veškerá očekávání. 3 týdny před konferencí je kapacita původně plánovaného konferenčního centra zcela vyčerpána. Organizátoři z Blue Events proto akci operativně přesunují do hotelu Boscolo Prague v centru Prahy.

Celý text...
Magazín o Retail Summitu 2015 v tabletové verzi!
Publikováno 12.5.2015

Retail Summit 2015 potvrdil, že toto odborné a společenské setkání patří mezi největší a nejzajímavější události evropského obchodu. Letošní, v pořadí již 21.ročník, dosáhl rekordní účasti – v průběhu dvou konferenčních dnů 3. a 4. 2. 2015 do pražského hotelu Clarion zavítalo celkem 1072 účastníků. Reprezentativní výzkum mezi nimi potvrdil, že za největší přínos akce lze považovat její vysokou návštěvnost a hodnotu, kterou díky tomu summit přináší pro networking, neformální osobní kontakty a výměnu názorů mezi hráči na obchodním trhu.

Celý text...
Internetová revoluce na trhu FMCG u nás v hledáčku médií
Publikováno 4.5.2015

Praha, 4. května 2015 –Aktuální zprávy ze zahraničí jasně potvrují, že E-Commerce se stává realitou i v obchodě s rychloobrátkovými kategoriemi. Ani u nás není o zajímavé zprávy nouze – Rohlik.cz, Kolonial.cz či Kosik.cz o sobě nechávají dost hlasitě slyšet. Zatímco první z těchto nových hráčů již aktivně nabízí své služby, ostatní dva se chystají odstartovat své projekty v nejbližších dnech. Situaci mapují odborná media, mezi nimi nejaktivněji ta digitální.

Celý text...
Blue Events a Česká inovace o.p.s. završily spolupráci čtvrtým ročníkem největší akce pro inovátory v ČR
Publikováno 23.4.2015

Praha, 23. dubna 2015 – Po čtyřech letech končí spolupráce společnosti Blue Events a České inovace o.p.s., subjektů, které stojí za největším setkáním inovátorů na tuzemském trhu, Festivalem Česká inovace.

Celý text...
Retail in Detail/FMCG Online: Čeká nás masivní růst tržního podílu internetových prodejců?
Publikováno 15.4.2015

Praha, 15. dubna 2015 – E-Commerce v segmentu rychloobrátkového zboží zatím u nás nedosahuje takových tržních podílů jako ve Velké Británii či Francii. To se ale do budoucna změní díky expanzi systému iTESCO do dalších regionů a v důsledku nástupu dalších internetových hráčů. Přes právě probíhající razantní změny lze očekávat, ze překážky pro rozhodnutí nakoupit na internetu rychloobrátkové zboží v myslích potenciálních zákazníků z velké části zůstanou. Podaří se s těmito výzvami internetovým obchodníkům vypořádat? Na tyto otázky se pokusí odpovědět další ze série specializovaných konferencí Retail in Detail s podtitulem FMCG Online, která se uskuteční 10.6.2015 v pražském inovačním centru Impact HUB.

Celý text...
Retail in Detail/FMCG Online: Internetová revoluce dorazila i na trh s rychloobrátkovým zbožím
Publikováno 8.4.2015

Praha, 8.dubna 2015 – V Evropě i u nás začíná e-Commerce stále větší měrou ovlivňovat i trh s rychloobrátkovým zbožím. Budou FMCG kategorie kopírovat dynamický rozvoj internetového obchodu s nepotravinami? A jak se na tyto radikální změny na trhu připravit? Na tyto otázky se pokusí odpovědět další ze série specializovaných konferencí Retail in Detail s podtitulem FMCG Online, která se uskuteční 10.6.2015 v pražském inovačním centru Impact HUB. Je určena pro všechny obchodníky i výrobce, kteří v této oblasti již podnikají nebo teprve zvažují své možnosti využít příležitostí, které internetová revoluce nabízí.

Celý text...
Retail Summit 2015: rekordní počet účastníků je závazkem pro přípravu programu příštího ročníku
Publikováno 9.2.2015

Praha 9.2.2015: Retail Summit 2015 obhájil pověst největšího setkání obchodníků a jejich dodavatelů na trhu a ve svém 21.ročníku dosáhl rekordní účasti – v průběhu dvou konferenčních dnů a společenského večera do hotelu Clarion zavítalo celkem 1072 účastníků. Reprezentativní výzkum, na kterém aktivně participovalo 25% zúčastněných, potvrdil, že organizátoři byli na tuto masu návštěvníků velmi dobře připraveni – průměrná známka 1,23 udělená za organizaci je nejlepší v historii. Za největší přínos akce většina účastníků označila právě jeho vysokou návštěvnost a hodnotu, kterou díky tomu summit přináší pro networking, neformální osobní kontakty a výměnu názorů mezi hráči na obchodním trhu: „Je to největší diskusní platforma u nás, velmi potřebná pro další kultivaci trhu a rozvoj vztahů na něm.“

Celý text...
Retail Summit v médiích
Publikováno 9.2.2015

Připomeňte si zajímavé momenty z 21. ročníku Retail Summitu. Největšímu obchodnímu setkání se věnovala všechna významná tuzemská média.

Celý text...
RETAIL SUMMIT 2015: TISÍCOVKA ÚČASTNÍKŮ HLEDALA NOVÉ CESTY ROZVOJE OBCHODU
Publikováno 5.2.2015

Klíčovým tématem Retail Summitu 2015 (Praha, 3.-4.2. 2015) bylo hledání nových cest, a to z různých pohledů jako jsou nové strategie, či inovace produktů, služeb a obchodních formátů. Největší pozornost však byla věnována distribučním cestám či kanálům, tedy hledání nových cest mezi výrobci, obchodníky a spotřebiteli. Právě tato oblast je nejvíce ovlivněna explozí nových technologií, které na maloobchodním trhu odstartovaly digitální a mobilní revoluci. Účastníci Retail Summitu 2015 se shodli, že zákazník ví, co chce. Chce, abychom ho znali, chce nakupovat pohodlně kdekoliv, kdykoliv a způsobem, který si sám vybere. A chce mít stejnou zkušenost se značkou bez ohledu na to, jestli navštíví webovou stránku, kamennou prodejnu nebo si zboží nechá donést až ke dveřím bytu. Uspokojení této poptávky je jednou z nejpravděpodobnějších cest k úspěchu na budoucím obchodním trhu – ne triviální, ale schůdnou.

Celý text...
ROHLIK.CZ ZÍSKAL OCENĚNÍ ZA NEJVÝZNAMNĚJŠÍ INOVACI V OBCHODĚ V SOUTĚŽI MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2014
Publikováno 4.2.2015

Dne 3. února byl v rámci Retail Summitu 2015 zvolen vítěz kategorie Inovace v obchodě soutěže MasterCard Obchodník roku 2014. O vítězství se utkalo Sportisimo, drogerie Teta a online supermarket rohlik.cz, kteří na konferenci představili své nejvýznamnější inovace loňského roku. Účastníci prezentací poté hlasováním rozhodli o vítězi. Tím se stal rohlik.cz.

Celý text...
ZÁKAZNÍCI OCENILI LIDL V KATEGORII „GE MONEY BANK CENA VEŘEJNOSTI“ SOUTĚŽE „MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2014“
Publikováno 3.2.2015

Letošním vítězem soutěže „MasterCard Obchodník roku 2013“ v kategorii „GE Money Bank Cena veřejnosti” se stal Lidl. První místo mu zajistilo 31 772 hlasů, na druhém místě se umístila TETA drogerie s 29 840 hlasy a na třetím místě je IKEA s 29 310 hlasy. Zákazníci hlasovali na internetových stránkách www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv v průběhu prosince 2014 a ledna 2015.

Celý text...
ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM OCENĚNÍ MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2014 SE STALA IKEA
Publikováno 3.2.2015
 • Absolutním vítězem a držitelem titulu MasterCard Obchodník roku 2014 se stejně jako loni stala IKEA Česká republika. Ta byla také oceněna v rámci oborových kategorií jako MasterCard Obchodník pro domácnost 2014.
 • Mezi další vítěze oborových kategorií patří Kaufland, Sportisimo, Deichmann, mall.cz, dm drogerie markt, Neoluxor, czc.cz a OBI.
 • Ocenění v kategorii GE Money Bank nejpřínosnější věrnostní program získal Yves Rocher.
 • Vítězem v kategorii MasterCard Obchodník bez bariér se opět stalo Tesco.
 • Vítěze v kategorii GE Money Bank Cena veřejnosti vybrali zákazníci hlasováním na internetu a přes SMS. Nejvíc hlasů získal Lidl.
 • Vítězem v kategorii MasterCard Kreativita roku 2014 se stal Lidl. Rozhodla tak porota složená z profesionálů v oboru marketingu, která ocenila projekt Paulus vs. Ihnačák – kuchyně Lidlu.
Celý text...
Retail Summit 2015: Registrováno již na 600 účastníků, program přinese mnohá odhalení
Publikováno 16.1.2015

Praha, 16. 1. 2015 – 21. ročník Retail Summitu má v tuto chvíli registrováno již na 600 účastníků. Pestrá skladba přihlášených, jde jak o dodavatele zboží a služeb, tak o obchodníky, slibuje zajímavé diskuze. Mezi přihlášenými jsou jak reprezentanti obchodních firem z kategorie TOP 10, konkrétně Ahold, Billa, Globus, Makro, Penny Market či Tesco, tak představitelé managementu dalších potravinářských a nepotravinářských řetězců, specializovaných prodejen či internetových obchodníků.

Celý text...
Retail Summit 2015: vrcholové setkání českých potravinářů
Publikováno 6.1.2015

Ve dnech 3. a 4. února 2015 se v pražském hotelu Clarion koná již 21. ročník Retail Summitu, odborného a společenského setkání věnovaného rozvoji obchodu v ČR a dalších středoevropských státech. Jako již tradičně se na této velké konferenci setkají nejen obchodníci, ale též vrcholoví reprezentanti potravinářství.

Celý text...
Retail Summit 2015: Zákazník na víceúrovňové křižovatce
Publikováno 15.12.2014

Klíčovým tématem Retail Summitu 2015 (Praha, 3. -4. 2. 2015) bude hledání nových cest. V programu této prestižní akce bude pojato z různých pohledů jako jsou nové strategie, či inovace produktů, služeb a obchodních formátů. Největší pozornost však bude věnována distribučním cestám či kanálům, tedy hledání nových cest mezi výrobci, obchodníky a spotřebiteli. Právě tato oblast je nejvíce ovlivněna explozí nových technologií, které na maloobchodním trhu odstartovaly digitální a mobilní revoluci.

Celý text...
Key note speaker Retail Summitu 2015 Dr. Jörg Wallner z think-tanku 2bAHEAD se zaměří na budoucnost kamenného obchodu v podmínkách digitální revoluce
Publikováno 3.12.2014

Klíčovým tématem Retail Summitu 2015 (Praha, 3. - 4. 2. 2015) bude hledání nových cest. Program této prestižní akce je doslova nabit prezentacemi inovací, které velmi často souvisejí s novými technologiemi a zejména s explozí internetového obchodu. Přesto se klíčová otázka, kterou si bude většina účastníků Retail Summitu 2015 klást, dotýká perspektiv stávající obchodní sítě a budoucnosti kamenných prodejen. A právě na toto zásadní téma se soustředí vystoupení Dr. Jörg Wallnera, klíčového řečníka konference.

Celý text...
Přípravy Retail Summitu 2015 finišují
Publikováno 10.11.2014

Praha, 10. 11. 2014 – Největší středoevropská obchodní konference Retail Summit vstupuje do závěrečné fáze příprav. Klíčovými tématy 21. ročníku s podtitulem „Hledání nových cest“ budou "omni-channel retailing" a šance kamenného obchodu v podmínkách prudké expanze e-commerce.

Celý text...
Retail Summit 2015 se zaměří na hledání nových cest
Publikováno 14.10.2014

Praha, 14. 10. 2014 – Největší středoevropská obchodní konference Retail Summit zveřejňuje ústřední téma nadcházejícího 21.ročníku, který se uskuteční v pražském Clarion Congress Hotelu ve dnech 3. - 4. 2. 2015. Bude jím „Hledání nových cest“, a to ve všech aspektech podnikání na maloobchodním trhu.

Celý text...
Loyalty Over Gold: Hlavně přestaňte bezmyšlenkovitě vydávat věrnostní karty!
Publikováno 25.9.2014

5. ročník konference o cestách a necestách k získávání a udržení loajálních zákazníků se konal 24. září 2014 v pražském Impact HUB. Více než 80 účastníků se seznámilo s praktickými případovými studiemi z českého trhu, mohlo se inspirovat hlavním řečníkem konference Bramem Alkemou z Nizozemska nebo se zapojit do odpoledního diskusního fóra s deseti zástupci maloobchodu a služeb.

Celý text...
Dobrý marketér musí řídit budoucnost, ne minulost (exkluzivní rozhovor pro ČIA News)
Publikováno 14.9.2014

Bram Alkema, špičkový řečník a specialista na otázky managementu v oblasti marketingu, inovací a rozvoje vztahu se zákazníky, přijede do Prahy 24. září 2014 a vystoupí na konferenci Loyalty over Gold. Při této příležitosti poskytl exkluzivní rozhovor pro ČIANEWS. Podle jeho názoru musí dobrý marketér řídit budoucnost, ne minulost, pouhá efektivita je pro neschopné. Strategie je umění být o krok napřed před povinností být efektivní. Dobrý marketér nepotřebuje reklamu a rozhodně se nezabývá výpočty návratnosti investic.

Celý text...
Zeptali jsme se keynote řečníka konference Loyalty over Gold, s čím přijíždí do Prahy ..
Publikováno 3.9.2014

V září navštíví Českou republiku Bram Alkema. Vystoupí jako keynote řečník na konferenci Loyalty over Gold, která se koná 24. září v Impact HUB Praha. Bram Alkema, jakožto špičkový řečník specializovaný na otázky managementu v oblasti marketingu, inovací a rozvoje vztahu se zákazníky přijíždí do Prahy, aby českým marketérům poradil, jak získat a udržet své zákazníky.

Celý text...
Do Prahy míří mezinárodně uznávaným odborník na marketing, aby poradil, jak na zákaznickou loajalitu
Publikováno 21.8.2014

Praha, 21. srpna 2014 – V září navštíví Českou republiku Bram Alkema, uznávaný odborník z Nizozemska, aby českým marketérům poradil, jak získat a udržet zákazníky. Bram Alkema vystoupí na konferenci Loyalty Over Gold, která se koná 24. 9. 2014 v pražském HUBu.

Celý text...
Blue Events vstupují do nové konferenční sezóny se silnějším týmem
Publikováno 16.7.2014

Praha, 16. července 2014 – Lídr českého konferenčního trhu – společnost Blue Events – před startem nové konferenční sezóny posiluje tým. Po necelých dvou letech působení ve firmě se členkou užšího vedení stává Aneta Zímová, která bude z pozice projektové manažerky odpovídat za vybrané odborné kongresy. Z podzimních projektů půjde o konference věnující se komunikaci a marketingu: Mobile Marketing, PR Summit a Primetime for…Internet Jungle.

Celý text...
Společnost Blue Events získala ocenění Business Superbrands
Publikováno 31.3.2014

Praha, 31. března 2014 – Odborná komise Business Brand Council programu Czech Superbrands udělila společnosti Blue Events cenu Czech Business Superbrands Award 2014, kterou získávají nejlepší B2B značky, působící v České republice.

Celý text...
Retail Summit 2014 z pohledu účastníků
Publikováno 21.3.2014

Je velmi těžké připravit dobrou akci poprvé, natož podvacáté. Proto přistupovali organizátoři Retail Summitu 2014 k jeho přípravám bez ambicí tyto kulatiny nějak opulentně slavit a spíše s velkou pokorou, zda mohou i podvacáté připravit program, který účastníky zaujme. Naštěstí ze spontánních reakcí přímo na summitu a především z názorů a hodnocení sdělených v písemné anketě vyplynulo, že se to povedlo. Reprezentativní výzkum, na kterém aktivně participovalo přes 250 účastníků, signalizuje, že Retail Summit 2014 měl ve své dvacetileté historii nejvyšší vnímanou informační hodnotu a navzdory tématu „Jak uspět v nejistých časech“ i velmi pohodovou atmosféru otevírající nejlepší příležitost pro jednání a obchodní kontakty.

Celý text...
Retail Summit v médiích
Publikováno 13.2.2014

Připomeňte si zajímavé momenty z 20. ročníku Retail Summitu. Největšímu obchodnímu setkání se věnovala všechna významná tuzemská média.

Celý text...
Jak lépe prodávat české potraviny?
Publikováno 10.2.2014

Praha, 10. 2. 2014 – Čechům v nákupním košíku končí čím dál více potraviny z tuzemské produkce. Dle nejnovějších dat GfK Czech až 55 % spotřebitelů při nákupu české potraviny preferuje. Jak postavit marketing a nastavit prodejní kanály, aby se české potraviny staly stálicí každé domácnosti? O tom diskutovali nejen zástupci producentů i obchodníků v odborné sekci „České potraviny: Jak je prodávat lépe?“.

Celý text...
Internetový a kamenný obchod: spolu či proti sobě?
Publikováno 10.2.2014

Praha, 10. 2. 2014 – Jedno z nejlepších hodnocení od účastníků na Retail Summitu získala diskusní sekce s názvem „Internetový a kamenný obchod: spolu či proti sobě?“. V sekci se spolu setkali zástupci internetových projektů, které z online prostředí postupně pronikají do kamenných prodejen, s reprezentanty společností, jež absolvují opačnou cestu a snaží se vedle fungujícího prodeje v kamenných prodejnách nabídnout i možnost nákupu online. Sekci moderoval konzultant ve společnosti Direct People Tomáš Bartl.

Celý text...
Retail Summit 2014: Tisícovka účastníků našla inspiraci do nejisté doby
Publikováno 4.2.2014

Praha, 4. 2. 2014 – Retail Summit pojal svůj jubilejní 20. ročník velmi pragmaticky – první den se zabýval hledáním cest, jak uspět v dnešních nejistých časech. Šlo zjevně o téma vysoce aktuální, o čemž svědčí to, že přilákalo tisícovku účastníků. Retail Summit 2014 tak lámal rekordy jak v počtu řečníků, tak i propagujících se firem a registrovaných delegátů. V prvé řadě však vynikal nepřebernou řadou informací a nápadů, které by každému, kdo má ambici uspět, měly být důležitou vzpruhou do dalších nelehkých bojů na českém i středoevropském trhu.

Celý text...
ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM OCENĚNÍ MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2013 SE STALA IKEA
Publikováno 4.2.2014

Praha
4. února 2014

 • Absolutním vítězem a držitelem titulu MasterCard Obchodník roku 2013 se stala IKEA. Ta byla také oceněna v rámci oborových kategorií jako MasterCard Obchodník pro domácnost 2013.
 • Mezi další vítěze oborových kategorií patří Kaufland, Sportisimo, Alza.cz, dm drogerie markt, Electro World, Levné knihy a OBI.
 • Ocenění v kategorii GE Money Bank nejpřínosnější věrnostní program se stal Teta Klub drogistického řetězce Teta.
 • Vítězem v kategorii MasterCard Obchodník bez bariér se stalo Tesco.
 • Vítěze v kategorii GE Money Bank Cena veřejnosti vybrali zákazníci hlasováním na internetu a přes SMS. Nejvíc hlasů získal Lidl.
 • Vítězem v kategorii MasterCard Kreativita roku 2013 se stal Lidl. Rozhodla tak porota složená z profesionálů v oboru marketingu, která ocenila kampaň Paulus vs. Ihnačák.
Celý text...
Retail Summit 2014 míří k rekordní účasti
Publikováno 27.1.2014

Praha, 24. 1. 2014 – Jubilejní 20. ročník Retail Summitu má týden před termínem konání registrováno již přes 850 účastníků. Je tak velmi pravděpodobné, že poprvé v historii se počet návštěvníků přiblíží k tisícovce.

Celý text...
Retail Summit 2014 středem zájmu obchodníků
Publikováno 14.1.2014

Praha, 14. 1. 2014 – Jubilejní 20. ročník Retail Summitu má v tuto chvíli registrováno již na 600 účastníků. Pestrá skladba přihlášených, jde jak o dodavatele zboží a služeb, tak v hojné míře i o obchodníky, slibuje zajímavé diskuze. Mezi přihlášenými jsou mimo jiné reprezentanti téměř všech obchodních firem z kategorie TOP 10, konkrétně Kaufland, Tesco, Ahold, Makro, Penny Market, Globus, Billa, Spar a také několika desítek českých a slovenských spotřebních družstev.

Celý text...
Retail Summit 2014: Jak zlepšit image obchodu?
Publikováno 6.1.2014

Český obchod se již několik let potýká s poklesem svého image, pranýřováním ze strany médií a snižující se spokojeností zákazníků. Kde vězí zakopaný pes a jak pověsti českého obchodu dodat pozitivní náboj? Retail Summit 2014 pozval na pomoc šéfy nejvýznamnějších PR agentur - Vladimíra Bystrova (Bison & Rose), Milana Hejla (AMI Communications), Radka Maršíka (FleishmanHillard) a Václava Pavelku (Native PR), aby na Summitu živou formou představili vlastní recept, jak image obchodu zlepšit.

Celý text...
Program Retail Summitu 2014 zveřejněn: 117 řečníků a panelistů pomůže v souboji s nejistotou
Publikováno 12.12.2013

Praha, 12. 12. 2013 – U příležitosti 20. ročníku Retail Summitu se v kongresovém hotelu Clarion v Praze se ve dnech 4. – 5. 2. 2014 sejde rekordní počet 117 řečníků a panelistů, kteří reprezentují různé typy hráčů utvářejících český obchodní trh. Inspirací budou také příklady úspěšných řešení od řady osobností ze zahraničí, které přinesou inspiraci „odjinud“. Program, který byl právě zveřejněn se zaměří na hledání cest, jak uspět v časech, které nejsou zrovna jednoduché a stabilní.

Celý text...
Loajální zákazník má být společným firemním cílem
Publikováno 7.11.2013

Praha, 7. 11. 2013 – Čtvrtý ročník konference o zákaznické loajalitě, věrnostních programech a metodách měření se konal 6. listopadu 2013 v pražském City Green Court. Sešlo se na něm více než 70 motivovaných a zvídavých marketérů, kterým půldenní formát nabízel dostatečnou možnost výměny zkušeností a best /worst practices z oborů od hospitality či bankovnictví po maloobchod s různými frekvencemi i složením nákupů a transakcí. Odborníci na akci se shodli, že usilování o zákaznickou věrnost musí být integrováno do firemní kultury a citelně prostupovat každodenním životem společnosti. Vztah se zákazníky totiž vytvářejí ti, kteří jsou s ním v kontaktu, nikoliv management.

Celý text...
RETAIL SUMMIT 2014: INSPIRATIVNÍ ŘEČNÍCI POMOHOU S ORIENTACÍ V NEJISTÉ DOBĚ
Publikováno 5.11.2013

Praha, 5. 11. 2013 – Retail Summit, největší odborné a společenské setkání středoevropského obchodu, se ve svém jubilejním 20. ročníku zaměří na to, jak uspět v nejistých časech, které právě prožíváme. Přípravy programu, v němž vystoupí řada reprezentantů mezinárodních i domácích obchodních firem, právě vrcholí. Nejistá doba si však žádá nová řešení a přístupy, proto se organizátoři Retail Summitu 2014 rozhodli požádat o spolupráci i experty stojící mimo odvětví obchodu, kteří mohou přinést inspiraci z jiných odvětví a dodat tak obchodníkům novou energii a naději.

Celý text...
Zákaznická loajalita není prázdný pojem
Publikováno 29.10.2013

Praha, 29. října 2013 – O tom, že zákaznická loajalita není mýtus či abstraktní pojem, ale investice s měřitelnou návratností, budou již příští týden diskutovat marketingoví ředitelé a majitelé českých firem na konferenci Loyalty Over Gold. Půldenní formát akce umožní efektivní výměnu zkušeností a best practices. Loyalty Over Gold se koná 6. 11.2013 v pražském City Green Court.

Celý text...
Odborná konference Loyalty Over Gold 2013 se rychle blíží a klade si zásadní otázku: Jak v dnešní době vytěžit ze zákazníků maximum?
Publikováno 14.10.2013

Praha, 14. října 2013 – Odborná konference Loyalty Over Gold, která na zákaznickou věrnost nahlíží, jako na jeden z nejvýznamnějších pilířů podnikání se koná 6. 11. 2013 v pražském City Green Court. Efektivní půldenní program nabídne 14 osobností českého businessu a zahraničního experta Adama Dorrella.

Celý text...
Retail Summit 1995 - 2014: Vychází speciální sborník ke 20. narozeninám tohoto setkání obchodu
Publikováno 7.10.2013

Praha, 7.10. 2013 - Zatím poslední ročník Retail Summitu, vrcholového setkání českého obchodního trhu, jež se konalo počátkem letošního února, měl jednu z historicky nejvyšších návštěvností (938 účastníků) a vůbec nejlepší hodnocení kvality programu. Není snad troufalé tvrdit, že jde o unikátní akci, která ani s rostoucím věkem neztrácí nápady a energii. A má tedy tak trochu i právo na malé historické ohlédnutí v podobě sborníku 20 let s Retail Summitem, který je pro pohodlí čtenářů připraven ve formě on-line publikace na adrese www.retail21.cz/sbornik.

Celý text...
10 nejužitečnějších myšlenek z konference Primetime for…Mobile marketing 2013
Publikováno 7.10.2013

Praha, 7. 10. 2013 – Více než 200 účastníků se sešlo 2. 10. 2013 v Kině Světozor na Primetime for…Mobile marketing. Před velkým plátnem se na pódiu vystřídalo 16 řečníků, kteří se na mobilní marketing podívali z různých úhlů. Od otázky, co to vlastně mobilní marketing je a jaké má nástroje, až po efektivní plánování kampaní, marketing aplikací či ekonomického modelu až po energickou diskuzi zástupců třech největších operátorů.

Celý text...
Retail Summit vstupuje do jubilejního 20. ročníku nejen s novými nápady, ale i s inovovaným logem
Publikováno 6.10.2013

Praha, 4.10. 2013 – 20. ročník Retail Summitu, konaný ve dnech 4.-5. února 2014, přinese řadu novinek. Novou tvář události v předstihu avizuje i celkový facelift loga této akce. Jeho středobodem zůstává symbol reprezentující zákazníky, kteří se v podmínkách plně saturovaného a vysoce konkurenčního trhu stávají klíčovým hráčem. Výroba i obchod mohou uspět, jen pokud budou společně dělat vše pro uspokojení potřeb, přání a tužeb spotřebitelů a nakupujících.

Celý text...
Retail Summit vstupuje do svého 20. ročníku s ambicí podpořit ty, kdo chtějí uspět v nejistých časech
Publikováno 1.10.2013

Praha, 1.10. 2013 – Retail Summit, platforma pro pravidelné setkávání obchodníků, dodavatelů i všech ostatních, kdo mají aktivní zájem spoluvytvářet a kontinuálně vylepšovat český a středoevropský obchodní trh, vstupuje do svého 20. ročníku. Bude se konat ve dnech 4.-5. 2. 2014 v Clarion Congress hotelu Praha a zaměří se na hledání cest, jak být úspěšní i v nejistých časech, které právě prožíváme a podle všeho asi budeme i nadále prožívat.

Celý text...
Hospitality & Tourism Summit 2013: Podnikatelé se přesvědčili, že je možné uspět s nabídkou regionálních služeb a produktů
Publikováno 22.4.2013

Ve dnech 17. a 18. dubna 2013 se v zážitkovém hotelu Aquapalace Prague konal již třináctý ročník oborové konference Hospitality & Tourism Summit 2013. Na více než 200 účastníků z řad provozovatelů a poskytovatelů služeb v cestovním ruchu čekal nabitý dvoudenní program ve znamení hesla „Think global, offer local aneb Jak promítnout globální zkušenosti do lokální nabídky“. Účastníci ocenili především příběhy a zkušenosti úspěšných provozovatelů, inspirativní prezentace, živé debaty a škálu témat, která sahala od zážitkového hotelnictví, regionální gastronomie, českých hor, dopravy až po lázeňství a wellness a PR a marketing v cestovním ruchu. Zajímavým osvěžením akce byl interaktivní telemost, který Prahu propojil se zlínským AdCampem.

Celý text...
Marketing Management 2013 v novém – hvězdní řečníci a aktivní zapojení agentur
Publikováno 4.4.2013

Praha, 3. dubna 2013 – Kongres Marketing Management, který se s podtitulem „Kdo si hraje, prodává“ bude konat 14. 5. 2013 v Praze na Žofíně, představí zábavné a kreativní kampaně předních světových i tuzemských firem. Zajímavými lákadly v programu jsou kreativní ředitel Apple, Ken Segall či Ravid Kuperberg, partner společnosti Mindscapes Izrael. Na odborný celodenní program bezprostředně naváže společenský večer spojený s vyhlášením žebříčku Agentury roku 2012.

Celý text...
RETAIL SUMMIT 2013 VYHODNOCEN JAKO NEJLEPŠÍ Z HLEDISKA ATMOSFÉRY A PŘÍLEŽITOSTÍ PRO JEDNÁNÍ
Publikováno 12.2.2013

Retail Summit 2013, který se konal v Praze ve dnech 5.-6.února 2013, vyniknul nejen nejvyšší návštěvností, ale také nejlepším hodnocením účastníků ve vztahu k atmosféře a příležitostem pro jednání v devatenáctileté historii. Do velké míry k tomu přispěla i uvolněnější koncepce závěru prvního dne a atraktivní program společenského večera. Kongresové patro hotelu Clarion tak bylo plné debatujících návštěvníků Summitu ještě v pozdních nočních hodinách...

Celý text...
RETAIL SUMMIT 2013: BUDOUCNOST JE V NAŠICH HLAVÁCH
Publikováno 6.2.2013

Retail Summit, který se konal v Praze ve dnech 5.-6.února 2013, zažil nejúspěšnější ročník z hlediska návštěvnosti ve své devatenáctileté historii. Více než 900 účastníků po dobu dvou dnů diskutovalo o budoucnosti obchodu a společně hledalo inspiraci a energii k tomu, jak se jí v podmínkách velmi náročného trhu vůbec dožít. Jak v úvodu summitu uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Zdeněk Juračka, otázky týkající se dalšího vývoje odvětví obchodu nejsou vůbec lehké a ani dlouholetá zkušenost na řadu z nich neumožňuje snadno odpovědět. O to důležitější je o budoucnosti společně diskutovat a hledat cestu vpřed. Obchod v roli druhého největšího zaměstnavatele v ČR s podílem 14% na tvorbě HDP si tuto pozornost nepochybně zaslouží.

Celý text...
Obchodníci a výrobci se shodli, že kvalita potravin v České republice je na špičkové úrovni a že by jim politici neměli zbytečně komplikovat život
Publikováno 6.2.2013

Kvalita potravin, ceny, komunikace výrobců a obchodníků, to byla hned na úvod Retail Summitu 2013 hlavní témata, o kterých diskutovali výrobci s obchodníky. Na leckdy bouřlivých reakcích 900 přítomných bylo vidět, že se letošní ročník největšího setkání nejen o obchodu trefil do černého.

Celý text...
Absolutním vítězem ocenění MasterCard Obchodník roku se stala společnost dm – drogeriemarkt
Publikováno 1.2.2013

Dne 31. ledna 2013 byly vyhlášeny výsledky ocenění „MasterCard Obchodník roku 2012“. Jednalo se o jubilejní desátý ročník soutěže. Absolutním vítězem a držitelem titulu „MasterCard Obchodník roku 2012“ se stala dm drogerie markt. Na základě rozsáhlého zákaznického výzkumu bylo také uděleno sedm ocenění oborových kategorií, ve kterých zvítězily Globus, Sportisimo, Alza.cz, dm drogerie markt, Datart, Neoluxor a OBI. Vítěze v kategorii „GE Money Bank Cena veřejnosti“ vybrali zákazníci hlasováním na internetu a přes SMS. Nejvíc hlasů získala společnost Lidl.

Celý text...
Přehled nominovaných pro hlasování účastníků Retail Summitu dne 5. 2. 2013 o Osobnosti a Inovaci v obchodu za rok 2012
Publikováno 1.2.2013

V rámci soutěže „MasterCard Obchodník roku 2012“ byly zveřejněny nominované osobnosti a inovace v kategoriích „MasterCard Osobnost obchodu“ a v letošní novince „MasterCard Inovace v obchodě“. Nominace v těchto kategoriích určila odborná porota. Vítězové budou vybráni hlasováním účastníků konference Retail Summit 5. 2. 2013 v hotelu Clarion Congress v Praze.

Celý text...
Zájem o Retail Summit 2013 je v devatenáctileté historii této konference naprosto nebývalý
Publikováno 24.1.2013

Největší setkání klíčových hráčů obchodního trhu ve střední Evropě, které se koná v Clarion Congress Hotelu Praha ve dnech 5. - 6. 2. 2013, se těší nebývalému zájmu a 12 dní před akcí má již téměř vyprodanou kapacitu. Příjem přihlášek je proto možný jen do 31. ledna.

Celý text...
Retail Summit měsíc před konáním registruje již přes 600 účastníků – nenechte si ujít událost roku!
Publikováno 10.1.2013

Retail Summit 2013 se sice koná až za 4 týdny (5.-6.2.2013), nicméně rekordní přiliv účastníků (počet registrovaných zájemců již překonal hranici 600) svědčí o tom,
že summit si i v 19. roce své existence obhájí pozici největší akce v obchodu ve střední Evropě.

Celý text...
Duben 2013 přinese dvojitou porci marketingu a služeb v cestovním ruchu
Publikováno 10.1.2013

Praha – Zlín, 10. ledna 2013 – Dvě významné odborné konference zaměřené na obor cestovního ruchu a turismu, Hospitality & Tourism Summit a konference AdCamp, se rozhodly v příštím roce spolupracovat. Výsledkem by měl být nový formát online diskuze, která propojí účastníky obou konferencí. A nejen to. Vzroste také počet zahraničních lektorů a návštěvníci získají materiály z obou konferencí. Od spolupráce si organizátoři slibují atraktivnější konferenční zážitek pro své účastníky.

Celý text...
Retail Summit 2013 se zaměří na budoucnost (a jak se jí vůbec dožít)
Publikováno 18.12.2012

Největší setkání klíčových hráčů obchodního trhu ve střední Evropě - Retail Summit 2013, konaný v Clarion Congress Hotelu Praha ve dnech 5. - 6. 2. 2013, má v tuto chvíli již svůj kompletní program. Z pozvánek, které jsou právě distribuovány účastníkům, je na první pohled patrné, že nás čeká nejen intenzivní program této akce, ale zejména velmi náročná budoucnost.

Celý text...
Loyaty Over Gold – věrnostní program není výprodej
Publikováno 7.12.2012

3. ročník konference o zákaznické věrnosti a strategii věrnostních programů se konal 7. listopadu 2012 odpoledne v pražském hotelu Dorint Don Giovanni. Sešlo se na ní více než 60 účastníků.

Cílem konference bylo přinést inspirující informace o nejnovějších strategiích a trendech v oblasti věrnostních programů a dalších nástrojích a technologiích, které podporují spokojenost a loajalitu zákazníků.

Celý text...
Budoucnost jako složitostní přetížení? O možných scénářích budoucnosti bude na konferenci Retail Summit 2013 mluvit John Casti, autor Událostí X
Publikováno 19.11.2012

Jedním z klíčových řečníků 19. ročníku Retail Summitu bude John Casti, který do České republiky zavítá poprvé u příležitosti vydání českého překladu své nejnovější knihy Události X. Účastníci Retail Summitu si jej budou moci poslechnout v bloku Inspirace pro budoucnost v rámci prvního konferenčního dne.

Celý text...
Loajalita na rozcestí, aneb co dělat, když nás udržení stávajícího zákazníka stojí stejně nebo více než získání nového
Publikováno 8.11.2012

3. ročník konference o zákaznické věrnosti a strategii věrnostních programů se konal 7. listopadu 2012 odpoledne v pražském hotelu Dorint Don Giovanni. Sešlo se na ní více než 60 motivovaných účastníků. Cílem konference bylo přinést inspirující informace o nejnovějších strategiích a trendech v oblasti věrnostních programů a dalších nástrojích a technologiích, které podporují spokojenost a loajalitu zákazníků.

Těžištěm programu byla inspirativní vystoupení a případové studie napříč obory: osobností z oblasti strategického marketingu, udržitelného podnikání, analýzy marketingových dat, internetového slevového portálu nebo zdravé výživy. Konferenci korunovala živá panelová diskuze s účastníky přicházejícími ze společnosti poskytující poštovní služby, českého řetězce sportovního oblečení, výrobce nápojů nebo strategického plánování mobilních věrnostních programů. Konference byla interaktivní a velmi kompaktní, se živou diskusí, kterou podporovalo i netradiční uspořádání přednáškového sálu.

Celý text...
MasterCard Europe se stává partnerem Retail Summitu 2013
Publikováno 5.11.2012

 

Společnost MasterCard Europe se stala partnerem Retail Summitu 2013, největšího setkání špiček českého obchodního trhu, které se bude konat na začátku února přístího roku. V rámci propojení tohoto partnerství s dalšími aktivitami MasterCard budou na Retail Summitu vyhlášeny také dvě kategorie ocenění MasterCard Obchodník roku 2012.

Celý text...
Loyalty Over Gold: Jak v dnešní době přesvědčit zákazníky, že věrnost se vyplácí
Publikováno 11.10.2012
Celý text...
Retail Summit 2013 se zaměří na budoucnost. Včetně toho, jak se jí vůbec na těžkém trhu dožít...
Publikováno 9.10.2012

V pořadí již 19.ročník největšího setkání špiček českého obchodního trhu Retail Summit se uskuteční ve dnech 5.-6.2. 2013. Za své ústřední téma si zvolil Budoucnost ... a jak se jí dožít. Ti účastníci, kteří plánují svoji budoucnost s předstihem, mohou využít nejvýhodnějších cen registrace do konce listopadu.

Celý text...
Osvobozující data – když čísla inspirují, místo toho, aby svazovala
Publikováno 27.9.2012

Téma 3. ročníku konference Retail in Detail/ Shopper Marketing 26. 9. 2012 nebylo zvoleno naslepo. Reaguje na stále se prohlubující krizi v maloobchodě, kterou se firmy pokoušejí řešit pomocí nástrojů, jež je nejčastěji a nechtěně dostávají do promočních slevových pastí. Vypadá to, že český maloobchodní trh potřebuje návrat ke strategiím založeným na kvalitní analýze trhu a potřeb nakupujících a k využívání všech složek marketingového mixu, nejen práce s cenou. Do hotelu Olympik Artemis v Praze o tématu osvobozujících nebo svazujících dat přišlo diskutovat více než 120 marketing a category managerů a dalších specialistů na shopper marketing.

Celý text...
Na konferenci Shopper Marketing 2012 přijde hledat inspiraci víc než stovka marketérů a dalších odborníků.
Publikováno 18.9.2012

3. ročník konference Shopper Marketing, která je určena všem profesionálům tohoto oboru na straně obchodníků i dodavatelů, se koná 26. září v pražském hotelu Olympik Artemis. Letošní téma „Když čísla inspirují, místo toho, aby svazovala“ již přilákalo přes 100 účastníků z mnoha rychloobrátkových firem, ale i z řad marketingových expertů na non-food trhu a ve službách.

Celý text...
Manita Khuller z OgilvyAction klíčovým řečníkem právě zveřejněného programu konference Shopper Marketing 2012. Účastnické slevy Early Birds jen do konce srpna.
Publikováno 22.8.2012

Letošní ročník tradičního setkání specialistů a managerů shopper marketingu z retailových i dodavatelských firem, který se uskuteční v pražském hotelu Olympik Artemis dne 26.9.2012, nabral již velmi konkrétní podobu. Jeho organizátoři právě zveřejnili detailní program, přinášející strategie a konkrétní příklady, jak mohou kvalitní insight informace a analýzy  ulehčit a vylepšit rozhodování marketérů a přispět k růstu obratu na obou stranách trhu.

Celý text...
Retail in Detail/Shopper Marketing 2012: Osvobozující data aneb když čísla inspirují, místo toho, aby svazovala
Publikováno 28.6.2012

Již třetí ročník specializované konference určené pro odborníky z oblasti category managementu, trade marketingu či shopper a retail marketingu proběhne 26.9.2012 v pražském hotelu Olympik Artemis. Jejím letošním záměrem je ukázat úspěšnost shopper marketingových řešení založených na kvalitní analýze dat.

Celý text...
Jak posílit vztah zákazníků ke kvalitním potravinám a zlepšit důvěru v kvalitu čerstvých potravin v obchodních řetězcích
Publikováno 25.5.2012

Ve středu 23. května se v pražském hotelu Olympik Artemis uskutečnila konference Retail in Detail – Fresh Food 2012. Téma čerstvých potravin se zde probíralo v aktuálním kontextu mediální skandalizace maloobchodu. Ke slovu se dostali zástupci všech zainteresovaných stran a došlo i na poměrně razantní výměny názorů. Pozitivní vyústění měla navazující diskuse o příležitostech pro větší zastoupení lokálních a regionálních výrobků na pultech prodejen.

Celý text...
Nejzajímavější myšlenky z konference Fresh Food 2012
Publikováno 25.5.2012

Ve středu 23. května se v pražském hotelu Olympik Artemis uskutečnila konference Retail in Detail – Fresh Food 2012, na které se sešlo okolo 130 aktérů a odborníků v oblasti čerstvých potravin na českém trhu.

Celý text...
Ohlas panelové diskuse na konferenci Fresh Food v médiích
Publikováno 24.5.2012

Na konferenci Retail in Detail/Fresh Food 2012, která se uskutečnila 23. května v pražském hotelu Olympik Artemis, se sešlo přes 120 zástupců obchodu, dodavatelů, zástupců státních dozorových orgánů i dalších odborníků na kvalitu čerstvých potravin na našem trhu. Odbornému programu a především klíčové panelové diskusi, při níž k pomyslnému kulatému stolu zasedli zástupci významných obchodních řetězců, zástupci výroby různých segmentů čerstvého zboží a zástupci ministerstva zemědělství a státní potravinářské inspekce, byla věnována velká pozornost médií.

Celý text...
Jak garantovat kvalitu čerstvých potravin na pultech?
Publikováno 9.5.2012

Nízká kvalita potravin na pultech řetězců v České republice se stala silně medializovaným tématem. Neustále se objevují nové kauzy spojené s přepsanou lhůtou minimální trvanlivosti či obsahem zakázaných látek v potravinách. Právě současný stav tohoto segmentu českého trhu bude hlavním předmětem konference Retail in Detail/Fresh Food 2012, která se uskuteční 23. května v pražském hotelu Olympik Artemis.

Celý text...
Podnět mlékařů do připravované diskuze na konferenci Retail in Detail/Fresh Food (23. 5. 2012, Hotel Olympik Artemis)
Publikováno 20.4.2012

Mýty a klišé - Ing. Oldřich Obermaier, Potravinářská Revue 2/2012

Celý text...
Konference Hospitality & Tourism Summit 2012 zaznamenala nejlepší hodnocení praktického přínosu odborných workshopů v její dvanáctileté historii
Publikováno 16.4.2012

Ve dnech 12. - 13. 4. 2012 se v hotelu Crowne Plaza v Praze konal již 12. ročník konference Hospitality & Tourism Summit. Sešly se na něm na 2 stovky provozovatelů hotelů a restaurací, dodavatelů služeb, zástupců státní správy a dalších odborníků v oblasti cestovního ruchu z celé České republiky. Hlavním tématem jejich setkání byla otázka Kde brát sílu a motivaci pro další rozvoj podnikání v cestovního ruchu. Řada prezentovaných případových studií i živá diskusní atmosféra na odborných workshopech byly důkazem, že i v současné nelehké situaci, kdy nálada ve společnosti i kondice firem se v průměru spíše propadají, existují v horeca sektoru podnikatelé, kterým se daří prosperovat a přicházet na trh s neutuchající energií a novými nápady.

Celý text...
Retail in Detail/Fresh Food 2012: Zásadní diskuse k nejžhavějšímu tématu maloobchodního trhu proběhne 23.5.2012
Publikováno 30.3.2012

Rok po velmi úspěšné konferenci na téma čerstvých potravin v maloobchodě se chystá její druhý ročník. Retail in Detail s podtitulem Fresh Food 2012 se uskuteční 23.5. v hotelu Olympik Artemis v Praze a přinese diskusi klíčových hráčů na našem trhu. Jejím cílem je dobrat se k závěrům, co mohou obchodníci, výrobci i státní orgány udělat pro zlepšení kvality nabízených čerstvých potravin v ČR.

Celý text...
Finální program 12. ročníku konference Hospitality & Tourism Summitu s podtitulem „Kde brát sílu a motivaci pro další rozvoj“, která se uskuteční ve dnech 12. - 13. 4. 2012 v pražském hotelu Crowne Plaza, byl zveřejněn!
Publikováno 1.3.2012

Program této výroční konference je nabit inspirativními příspěvky pro účastníky ze sektoru horeca a každý osvícený provozovatel restaurace, hoteliér nebo podnikatel v cestovním ruchu, který přes nelehkou dobu chce své podnikání rozvíjet nebo alespoň ziskově udržet, by si jej opravdu neměl nechat ujít. Kromě příspěvků v zahajovacím bloku prvního dne, které budou patřit otázkám z oblasti financování a legislativy cestovního ruchu a trendům na straně domácí a zahraniční klientely, budou prezentovány případové studie z praxe, které přinesou ty nejlepší zkušenosti, jak „zefektivnit, motivovat a komunikovat“. Inspirací bude i panelová diskuze na téma „Pohon a brzdy cestovního ruchu“, jíž se budou účastnit zástupci hoteliérů a pracovníci zodpovědní za podporu rozvoje cestovního ruchu.

Celý text...
ECR na Retail Summitu 2012: Jakými směry kráčí současný obchod?
Publikováno 27.2.2012

Spolupráce a trendy směřující ke zvyšování efektivity v logistickém řetězci byly stěžejními tématy letošního Retail Summitu, který se konal na přelomu ledna a února. A kdo jiný má k tomuto tématu nejvíce co říci než mezinárodní nezisková organizace ECR (Efficient Consumer Response), mezi jejímiž členy jsou v České republice a na Slovensku nejvýznamnější obchodní řetězce, výrobci a logistici. Snaha o zefektivnění spolupráce je totiž hlavní pracovní náplní této iniciativy. 

Celý text...
12. ročník konference Hospitality & Tourism Summit přináší inspiraci a motivaci pro úspěšné překlenutí nelehkého období
Publikováno 8.2.2012

Nadcházející ročník Hospitality & Tourism Summitu s podtitulem „Kde brát sílu a motivaci pro další rozvoj“, který se uskuteční ve dnech 12. -13.4. 2011 v Crowne Plaza v Praze, bude věnován v současnosti velmi potřebnému tématu hledání praktik a způsobů řízení, které zajistí dlouhodobou efektivní udržitelnost podnikání v cestovním ruchu.

Celý text...
Nejucelenější program a informační přínos v historii Retail Summitu
Publikováno 6.2.2012

18. ročník Retail Summitu, který proběhl ve dnech 31. 1. – 1. 2. 2012 v prostorách Clarion Congress Hotelu Prague ukázal, že český obchod dospěl a je schopen otevřené a věcné diskuse. Průběh konference potvrdil, že i když současná tržní situace není rozhodně lehká, existuje řada důvodů k optimismu. Dva dny, nabité prezentacemi a diskusními fóry, ukázaly mnohé příležitostí k rozvoji obchodu na saturovaném a komplikovaném trhu.

Celý text...
Vzkaz Retail Summitu 2012 politikům
Publikováno 2.2.2012

Letošní Retail Summit byl zajímavý zejména tím, jak mnoho mezi vystupujícími, zejména v rámci prvního konferenčního dne, rezonovala myšlenka dospělosti ve smyslu potřeby společensky odpovědného chování. Vrcholoví manažeři obchodních i dodavatelských firem by měli projevit svoji dospělost tím, že se nebudou bát si navzájem říkat pravdu a objasňovat si otevřeně své postoje.  A zejména čeští podnikatelé však svoji vyspělost spojují především s pocitem spoluzodpovědnosti za vytváření zdravé občanské společnosti, jejíž podmínkou je ale především efektivní fungování státu a jeho správy. S efektivitou jeho fungování jsou hrubě nespokojeni, ať již je to záležitost přebujelé korupce, nekompetentních zásahů do tržních vztahů či výše daňové zátěže, která naprosto neodpovídá kvalitě služeb, které za tyto prostředky stát poskytuje.

Celý text...
Letošní TOP Retailer již zná své vítěze
Publikováno 1.2.2012

Již devět let je nedílnou součástí slavnostního večera konference Retail Summit udělování prestižních cen TOP RETAILER pro ty obchodníky, kterým se v uplynulém roce nejlépe dařilo bodovat u zákazníků. Nejinak tomu bylo i letos.

Celý text...
Retail Summit 2012: Osm stovek účastníků se přesvědčilo, že by bylo chybou, nevidět přes krizové křoví les nových příležitostí
Publikováno 1.2.2012

Největší setkání středoevropského obchodu se letos odehrálo na pozadí značně nervózní tržní situace, přesto však jednotlivá vystoupení přinesla řadu velmi pozitivních zpráv. Snad právě proto byla i v dnešní nejisté době účast na Retail Summitu 2012 opět velmi vysoká a dosáhla téměř 800 delegátů. Zásadním závěrem summitu je, že trh blízké budoucnosti nebude formovat jen velmi turbulentní makroekonomika, ale také řada revolučních změn společnosti, technologií i vlastních obchodních strategií. Klíčovou otázkou, kterou by si nyní management maloobchodu měl klást proto není, jak udržet obrat či poklesnout o co nejméně procent. Půjde o mnohem více – jak se přesunout do vyšší ligy retailového businessu nebo naopak jak vůbec přežít.

Celý text...
Retail Summit 2012: Přes 600 registrovaných účastníků zatím potvrdilo zájem přijít diskutovat o řešeních pro maloobchod na prahu dospělosti
Publikováno 23.1.2012

Program největší oborové konference Retail Summit již 18 let mapuje vývoj českého a středoevropského maloobchodu a odráží i jeho celkovou atmosféru. V současné době, kdy dosahuje své plnoletosti, je zralý na radikální vývojovou změnu. O tom, jak bude vypadat maloobchod nové generace a kteří hráči mají šanci se na této generační výměně podílet, se bude diskutovat na silně obsazeném programu Retail Summitu ve dnech 31.1. – 1.2. 2012.

Celý text...
David Bosshart: Budoucnost úspěchu na dospělém trhu
Publikováno 19.1.2012

David Bosshart, šéf švýcarského retailového think-tanku GDI, vystoupí 31.1.2012 jako klíčový řečník 18. ročníku Retail Summitu. Jeho příspěvek se bude zabývat tím, jak uspět na budoucím "dospělém" trhu.  Je přesvědčen, že v další fázi rozvoje maloobchodu budeme svědky vítězství kreativity nad penězi. Nebude tolik záležet na tom, kolik peněz přesně utratíme, ale jak efektivně budeme investovat.

Celý text...
Maloobchodní trh 2012: krize či revoluce?
Publikováno 9.1.2012

Český maloobchodní trh se po krátkém oživení navrátil v polovině loňského roku do útlumu. Jde však o daleko více než jen o další krizi, probíhá současně i nový revoluční skok ve vývoji maloobchodu. Klíčovou otázkou, kterou by si management maloobchodu měl klást, proto není, jak udržet obrat či poklesnout o co nejméně procent, ale jak se přesunout do vyšší ligy retailového businessu nebo naopak jak vůbec přežít.  Retail Summit 2012, konaný ve dnech 31. 1. a 1. 2. 2012, je připraven pomoci při hledání odpovědí na tyto nelehké otázky.

Celý text...
Retail Summit 2012: Zveřejněný program vyvolává mimořádný zájem - koncem prosince registrováno více než 400 účastníků
Publikováno 29.12.2011

Navzdory nepříznivým ekonomickým vyhlídkám i všeobecně tíživé atmosféře ve společnosti se Retail Summit 2012 setkává s mimořádným zájmem. 5 týdnů před termínem jeho konání (31.1. - 1.2. 2012) je již registrováno přes 400 účastníků. Potvrzuje se tak hypotéza organizátorů o tom, že zejména v těžkých dobách je potřeba se setkávat a společně hledat inspirace, jak nadále na trhu úspěšně působit, mnohem naléhavější.

Celý text...
Cesta k udržení věrných zákazníků prostřednictvím budování loajalitních programů není v dnešní době rozhodně jednoduchá ani levná, přesto se některým firmám vyplácí
Publikováno 14.11.2011
Program konference Loyalty over Gold, která se uskutečnila 10. 11. 2011 v pražském hotelu Dorint Don Giovanni, potvrdil, že cesta k udržení věrných zákazníků prostřednictvím budování loajalitních programů není v dnešní době rozhodně jednoduchá ani levná, přesto se některým firmám vyplácí. Konferenční příspěvky i diskuse stovky přítomných odborníků aktivních v oblasti obchodních, bankovních a dalších služeb potvrdily, že lépe fungují programy, které kromě slevových výhod nabízejí emocionální rozměr a jsou výrazně komunikovány.
Celý text...
Retail Summit 2012 hledá zásadní inspirace pro další rozvoj na komplikovaném trhu – hlavním řečníkem bude Dr. David Bosshart, šéf švýcarského think tanku GDI
Publikováno 7.11.2011

Po letech, kdy program Retail Summitu sázel na hlavní řečníky z řad obchodníků, dochází ke změně. Hloubka i dynamika procesů v ekonomice i společnosti vyžadují, aby se klíčového příspěvku ujala osobnost se znalostí trendů obchodu a poptávky a současně i schopností zohlednit širší politické, společenské a kulturní souvislosti podnikání na evropském obchodním trhu. Volba padla na Dr. Davida Bossharta, šéfa evropského think tanku GDI, který na téma „budoucnosti úspěchu“ vystoupí v první den summitu v Clarion Congress Hotelu v Praze dne 31. 1. 2012.

Celý text...
Program Retail Summitu 2012 zveřejněn: Doporučení, jak růst i na „dospěle“ náročném trhu, lze stále ještě získat s významnou slevou
Publikováno 25.10.2011

Další rozvoj na vysoce saturovaném a „dospěle“ náročném trhu nebude nijak jednoduchý a vyžádá si myslet a jednat v souvislostech. Právě zveřejněný program Retail Summitu 2012, konaného tentokrát v konferenčním centru pražského Clarion Congress Hotelu v Praze dne 31. 1. – 1. 2. 2012, je vystavěn okolo této zásadní strategické úvahy.

Celý text...
Šestý ročník konference HR Management přinesl rekordní účast, množství novinek a příjemnou a tvořivou atmosféru
Publikováno 7.10.2011
Již 6. ročník konference HR Management, která se uskutečnila 5. října 2011 se nesl v duchu hlavního tématu „Jak motivovat a udržet ve firmách klíčové lidi?“ Téma přilákalo do pražského hotelu Pyramida přes dvě stovky HR manažerů a profesionálů. S velmi příznivým ohlasem se setkaly 2 zásadní novinky: rozhodování o HR osobnosti roku v přímé volbě odborníků - účastníků konference a doplnění programu o paralelní diskusní sekci.
Celý text...
Jaká je úloha Shopper Marketingu v éře digitálních médií?
Publikováno 30.9.2011
Tradiční média jako televize či letáková komunikace dramaticky ztrácejí na účinnosti. Dnešní spotřebitele je nutno oslovovat efektivnějšími způsoby, přímo v maloobchodě nebo prostřednictvím digitálních médií. Jak to dělat co nejlépe a jak se přizpůsobit rostoucí generaci „digital natives“ – o tom přišli diskutovat účastníci konference Retail in Detail/Shopper Marketing dne 27. září 2011 do hotelu Olympik Artemis v Praze.
Celý text...
Konference Hospitality & Tourism Summit 2011 přinesla zásadní diskusi o tom, jak prodávat kvalitu ve službách cestovního ruchu a jaký systém jejího hodnocení a komunikace by byl pro provozovatele různých sektorů těchto služeb přínosem
Publikováno 13.6.2011
Ve dnech 7. - 8. 6. 2011 se v Clarion Congress Hotelu v Ostravě konal již 11. ročník konference Hospitality & Tourism Summit. Sešly se na něm na 2 stovky provozovatelů hotelů a restaurací, dodavatelů služeb, zástupců státní správy a dalších odborníků v oblasti cestovního ruchu z celé České republiky. Hlavním tématem jejich setkání byla otázka Jak prodávat kvalitu ve službách cestovního ruchu a jaký je názor odborné veřejnosti na Národní systém hodnocení kvality služeb, který rozpracovává Ministerstvo pro místní rozvoj.
Celý text...
Retail in Detail/Fresh Food 2011: Vysoce reprezentativní a angažovaná diskuse o budoucnosti trhu s čerstvými potravinami
Publikováno 25.3.2011

Více než 150 reprezentantů výroby a distribuce čerstvých potravin diskutovalo dne 23.3.2011 na konferenci Retail in Detail/Fresh Food 2011 stav a perspektivy trhu čerstvého zboží. Již úvodní prezentace analytiků jasně signalizovaly, že běžně zmiňovaná klišé o extrémní cenové citlivosti českých zákazníků a jejich nízké loajalitě vůči domácím potravinách se neshodují s realitou. Výzkum GfK Czech, prezentovaný Ondřejem Tomasem, potvrdil, že kvalita, dobrá pověst a původ výrobku jsou zásadními faktory ovlivňujícími nákup. České potraviny přitom mají dobrou pověst a jsou zejména v kategoriích mléčných a masných výrobků preferovány před importem. Klíčovým parametrem pro to, aby výrobek byl vnímán jako český, je přitom zejména produkce na území ČR, která je (velmi či spíše) důležitá pro 87% spotřebitelů. České vlastnictví značky je ve srovnání s tím podstatně méně důležité (61%). 

 
Celý text...
RETAIL SUMMIT 2011 BYL OCENĚN PRO VYSOKOU INFORMAČNÍ HODNOTU A NEJLEPŠÍ ÚROVEŇ DISKUSNÍCH SEKCÍ V HISTORII
Publikováno 14.2.2011
17. ročník tradičního odborného a společenského setkání špiček českého a středoevropského obchodu dopadl podle spontánních reakcí účastníků i na základě ankety mezi účastníky velmi úspěšně. Reprezentativní výzkum, na kterém aktivně participoval každý třetí účastník, dokonce signalizuje, že Retail Summit 2011 měl v dějinách této akce zatím nejvyšší vnímanou informační hodnotu.
Celý text...
Tržby řetězců poklesly, zisky ne
Publikováno 24.1.2011

Třetině největších světových řetězců v loňském roce poklesly tržby. Zisky těchto firem však klesající tendenci nezaznamenaly. Tyto společnosti se dokázaly přizpůsobit nepříznivé situaci – zaměřily se na efektivnější chování, a to zejména v oblasti optimalizace skladových zásob, čímž si dokázaly udržet meziroční nárůst zisků. Podobné hospodářské výsledky jako ve světě lze očekávat i v České republice. Dvoudenní konference Retail Summit 2011 přinese v sekci Obchod a svět 3.0. odpovědi na otázky, jakým směrem se bude tuzemský obchod vyvíjet, na co se mají naši obchodníci v příštích letech připravit či jaké trendy v nakupování nás čekají. Zesílí nakupování přes internet a kamenné obchody ustoupí do pozadí?

Celý text...
Retail Summit 2011: 700 registrovaných již 14 dní před akcí
Publikováno 18.1.2011

17. ročník tradiční konference o rozvoji obchodu Retail Summit se pravděpodobně bude moci pochlubit rekordní účastí. 14 dní před konáním akce její organizátoři počítají již téměř 700 registrovaných osob. Program na téma „Innovate or Die!“ slibuje obchodníkům přínos inspirace zvlášť vhodné pro současné období, kdy se ještě stále firmy potýkají s dopady finanční krize. Hlavní myšlenkou letošní konference je tedy kladení důrazu na potřebu inovace v podnikání. Na konferenci se budou moci účastníci seznámit s několika inovačními modely, které se staly trendy poslední doby.

Celý text...
Pseudoinovace Vás nezachrání! Nefalšované inovace ano!
Publikováno 14.1.2011

Tomáš Krásný, Managing Director společnosti GfK Austria, v rozhovoru pro magazín Retail Info promluvil o nadcházejícím ročníku konference Retail Summit, jež letos nese podtitul „Jak přežít? Inovovat.“ Konference tak chce firmám přinést cenné rady, jak jednat v období finanční krize. Jestliže chcete vědět, co dělat a co ne, čtěte dále…

Celý text...
Retail Summit 2011: měsíc před konferencí rekordních 500 registrovaných účastníků
Publikováno 6.1.2011

17. ročník odborné konference Retail Summit již nyní zaznamenává mimořádný zájem ze strany účastníků. Největší setkání klíčových hráčů středoevropského trhu měsíc před akcí registruje 500 přihlášených osob. Hlavní téma letošního ročníku – inovace – je pro mnohé obchodníky v dnešní ekonomicky ne příliš šťastné době velkým lákadlem. Inovace ve smyslu změn podnikatelských strategií a obchodních modelů, které mohou pomoci firmám překonat toto těžké období. Program konference slibuje vystoupení zhruba stovky řečníků a panelistů z řad nejúspěšnějších obchodníků a jejich dodavatelů, zástupců vlády i expertů na danou problematiku. V rámci motta letošní konference „Innovate or Die!“ zazní příspěvky pojednávající o nejzajímavějších inovacích, kterými náš trh disponuje.

Celý text...