RETAIL SUMMIT 2013 VYHODNOCEN JAKO NEJLEPŠÍ Z HLEDISKA ATMOSFÉRY A PŘÍLEŽITOSTÍ PRO JEDNÁNÍ
Publikováno 12.2.2013

Retail Summit 2013, který se konal v Praze ve dnech 5.-6.února 2013, vyniknul nejen nejvyšší návštěvností, ale také nejlepším hodnocením účastníků ve vztahu k atmosféře a příležitostem pro jednání v devatenáctileté historii. Do velké míry k tomu přispěla i uvolněnější koncepce závěru prvního dne a atraktivní program společenského večera. Kongresové patro hotelu Clarion tak bylo plné debatujících návštěvníků Summitu ještě v pozdních nočních hodinách...

Organizátoři Retail Summitu s týdenním odstupem vyhodnotili anketu spokojenosti s programem a organizací, na niž písemně odpovědělo téměř 300 účastníků. „Konečně jsme si mohli úlevně oddychnout a poděkovat si navzájem v našem týmu, s našimi partery, řečníky a panelisty summitu za dobře odvedenou práci“, uvedl Antonín Parma ze společnosti Blue Events poté, co se obeznámil s výsledky ankety.

Úroveň programu byla obdobná jako v minulých letech (průměrná známka za vystoupení v hlavním bloku byla 2,07). Nejlépe byly hodnoceny příspěvky zaměřené na charakteristiku a budoucí zákazníky českého trhu Zdeňka Skály a Martina Mravce z GfK (známka 1,45) a interview s Ondřejem Frycem z Netretail Holding /Mall.cz (známka 1,7). S malým odstupem za ním se na třetím místě shodně umístili pánové James Russo ze společnosti Nielsen a Scott Duby z IBM (známka 1,8) s příspěvky zacílenými na budoucnost a očekávání zákazníků z globálního pohledu.   

V rámci hodnocení diskusních sekcí druhé dne dopadl nejlépe workshop Obchod a dodavatelé, moderovaný Petrem Vyhnálkem (známka 1,45): „ Otevřená a zasvěcená diskuse zaměřená na aktuální problémy, výborně připravená a moderovaná. Pravdivé příběhy bez líbivých frází. Nejkonkrétnější, velmi trefná a osvěžující prezentace Lubomíra Chvalovského“.

Velmi pochvalnou zpětnou vazbu získal i Karel Týra ze společnosti Nielsen za přípravu sekce Obchod a budoucí výrobky (známka 1,54): „Výborně a komplexně připravený blok s dobrou skladbou a vysokou kvalitou panelistů, zastupujících dodavatele i obchodníky.  Perfektní formát a myšlenková návaznost, nikoliv jen oddělené prezentace panelistů. Skutečná diskuse, včetně upřímných názorů účastníků.“  Na třetím místě se v hitparádě sekcí umístil Obchod a Budoucí trhy, moderovaný Tomášem Krásným z GfK (známka 1,60): „ Skvělý mix panelistů. Nejvíce zaujal nový trh sociálních sítí v suverénním, ale příjemném podání Jana Řežába ze Social Bakers. Z expanze na tradičních trzích pak vystoupení za Kofolu a Emco.“ 

V dlouhodobém srovnání výsledků ankety mezi účastníky summitů za posledních 10 let vynikl ten letošní jednoznačně nejvýše hodnocenou atmosférou a příležitostmi interakce mezi účastníky – známka 1,46 („Obrovské množství lidí a kontaktů na jednom místě, možnost neformálně se setkat, posílit soudržnost či se seznámit s novými kolegy“), nejlepším společenským večerem („nejlepší program v historii Retail Summitu, výborná Lucie Výborná, skvělá volba cirku La Putyka“) a, co je při tak velkém množství účastníků obzvlášť potěšitelné, nejlepší známkou za organizaci – 1,37. K úspěchu organizace a dobrému pocitu organizátorů přispěly i šaty a doplňky, které jim pro tuto příležitost poskytla společnost Steilmann. 

Kontakt pro další informace o konferenci:

Barbora Krásná, Partner, Blue Events
Tel.: +420 222 749 841, e-mail: barbora.krasna@blueevents.eu, www.blueevents.eu

Kontakt pro média:

Aneta Zímová, Blue Events
Tel.: +420 222 749 841, e-mail: aneta.zimova@blueevents.eu

Informace o akci:

Kdy/kde: 5. - 6. února 2013, Clarion Congress Hotel Prague
Organizátoři: Blue Events ve spolupráci s VŠE a SOCR ČR
Web konference: http://www.retailsummit.cz