Retail Summit vstupuje do jubilejního 20. ročníku nejen s novými nápady, ale i s inovovaným logem
Publikováno 6.10.2013

Praha, 4.10. 2013 – 20. ročník Retail Summitu, konaný ve dnech 4.-5. února 2014, přinese řadu novinek. Novou tvář události v předstihu avizuje i celkový facelift loga této akce. Jeho středobodem zůstává symbol reprezentující zákazníky, kteří se v podmínkách plně saturovaného a vysoce konkurenčního trhu stávají klíčovým hráčem. Výroba i obchod mohou uspět, jen pokud budou společně dělat vše pro uspokojení potřeb, přání a tužeb spotřebitelů a nakupujících.

Logo Summitu se dnes již velmi podstatně liší od své původní podoby z podzimu 1994, kdy byly zahájeny přípravy této dnes již dvacetileté odborné a společenské události.

Etapa první (1994 – 2003)

Původní grafika odrážela vcelku věrně tehdejší charakter obchodu, který byl stále spíše fyzickou distribucí než službou zákazníkovi. Logo symbolizuje výrobu a obchod, zdůrazňuje přitom (nechtěně...) jejich protichůdné zájmy.

 


Etapa druhá (2004 – 2013)

Logo prošlo výrazným faceliftem, šipky symbolizující výrobu a obchod se více sblížily. Logo, stejně jako celý obchodní trh, získalo nový středobod – zákazníka. Název akce se mění, vyjadřuje vrcholový charakter akce, stejně tak jako její mezinárodní charakter.

 

Po vstupu do EU z názvu Summit záhy mizí přídavné jméno „Czech“. Akce má totiž výrazně mezinárodní charakter. Přílišné akcentování „českosti“ bylo navíc neslušné vůči slovenským přátelům, kteří Summit navštěvují v opravdu hojné míře a které vždy rádi přivítáme. 

 

 


Etapa třetí (2014 + )

Aktuální úpravy loga dále zdůrazňují to, že se obchod dále dynamizuje a je dnes skutečně moderním odvětvím. Integrální součástí změn loga (i celého maloobchodního trhu) je další růst významu zákazníka. Výroba i obchod mohou uspět, jen pokud budou společně dělat vše pro uspokojení jeho potřeb, přání a tužeb.

Informace o přípravách Retail Summitu 2014 jsou k dispozici na www.retail21.cz, kde se lze již nyní i registrovat k účasti.

Kontakt pro média
Aneta Zímová, Blue Events
Tel.: +420 730 184 505, e-mail: aneta.zimova@blueevents.eu