Jaká témata hýbou světem finančního řízení?
Publikováno 18.9.2013

Praha, 17. 9. 2013 – Finanční ředitelé se v šesti krátkých videích rozpovídali o aktuálních otázkách a změnách, které ovlivňují jejich každodenní práci i strategické plánování a rozhodování. Ředitelé financí se zajímají o témata jako měnící se role CFO ve firmě, změny v roce 2014, dlouhodobé plánování v nejistých dobách, expanze do zahraničí či kurzovní rizika. Témata budou do detailů probrána již příští týden na CFO Congress 2013, který již nyní čítá více než 150 účastníků.

Finanční ředitel ve společnosti DEK, Jan Bolek, hovoří o tom, jak nízká cena kapitálu může být jedním z faktorů, který pomůže znovu oživit ekonomiku. Bude zajímavé sledovat, zda se s podobným názorem ztotožní i jeho profesní kolegové.

Radka Hovorku, který řídí finance v IBM, kromě změn v korporátním právu zajímá řízení kurzového rizika v dlouhodobých projektech. Jak sám podotýká, současný nejistý vývoj v Eurozóně klade vyšší nároky na zajištění stability. Uvítá tedy zkušenosti profesních kolegů se zajištění cashflow v cizích měnách v delším časovém horizontu.

Helena Hostková, finanční ředitelka společnosti ČEPRO, zmiňuje vztahy mezi obchodem, marketingem a financemi. Marketing často tvoří významnou nákladovou položku v rozpočtu firmy, otázkou však zůstává měření návratnosti. Nápady jak propojit tyto dva odlišné světy budou jistě žhavým tématem do diskuse.

Pavla Chýňavu, CFO z firmy Linet, nejvíce zajímají zkušenosti kolegů s procesem zakládání dceřiných společností. Důvodem je aktivita Linetu, který nyní pro navýšení prodeje zakládá dceřiné společnosti v dalekých regionech jako je Čína, Rusko a mnoho dalších.

Neméně důležitou oblastí je otázka dlouhodobého plánování. Podle Karla Soukeníka, budoucího finančního a provozního ředitele Sberbank CZ, již nefunguje roční plánování. Turbulentní doba zcela mění situaci a původně schválený plán se může průběžně upravovat.

O konferenci CFO Congress 2013:
Kdy: 25. 9. 2013
Kde: Česká národní banka, Praha


Více informací naleznete na www.cfocongress.cz nebo nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt pro média
Aneta Zímová, Project Executive, Blue Events
Tel.: +420 730 184 505, e-mail: aneta.zimova@blueevents.eu