Digitální transformace je výzva, která mění naše předsudky, nutí nás přemýšlet jinak
Publikováno 4.10.2016

Praha 4. 10. 2016 Po loňském úspěšném pilotním ročníku oborové konference CIO Agenda se letos v Park Inn Hotelu Prague konal druhý ročník. Setkání bezmála stovky odborníků, převážně CIO, CTO a CEO, se zaměřilo na nové výzvy a fenomény digitalizace, tvorbu efektivního a různorodého IT týmu, vyhledávání talentů a jejich motivaci. Závěrečná panelová diskuse přinesla nové pohledy na digitální transformaci perspektivou stratups a grownups (již zaběhlých tradičních společností) a byla zároveň příležitostí k inspiraci a networkingu.

Celý text...
Blue Events oznamují změnu v managementu
Publikováno 13.6.2016

Leader českých byznys konferencí Blue Events slaví pětadvacet let působení na trhu a současně prochází řadou výrazných změn. Do role jednatelky se posouvá Aneta Zímová (28), která již čtyři roky ve firmě působí a samostatně řídí řadu konferenčních i interních projektů. Nyní dostává velkou příležitost navázat na předchozí osobnosti v čele Blue Events a možnost posunout tým i celou firmu zase o kus výše. "S pokorou a radostí přebírám štafetu ve vedení modrého týmu a moc se těším na novou konferenční etapu, kterou se společníky a týmem pro naše účastníky, řečníky i partnery rozbíháme".

Celý text...
Nakupování v čase konjunktury: nákup jako tahoun inovací
Publikováno 25.5.2016

4. ročník Procurement Fora s tématem Nakupování v čase konjunktury se konal 25. května 2016 v pražském hotelu Pyramida za účasti více než 160 odborníků. Setkání se soustředilo na aktuální proměny nákupu v době současné ekonomické prosperity. Dále se mluvilo také o možnosti strategických partnerství, o možnosti spolupráce s externími partnery, o kvalifikaci dodavatelů a o podílu nákupu na úspěších firem. Na tvorbě programu spolupracovala pořádající společnost Blue Events s odborným garantem Markem Rokoským.

Celý text...
CFO Congress 2016: finanční ředitelé se připravují na budoucnost
Publikováno 20.5.2016

5. ročník odborného setkání finančních ředitelů CFO Congress 2016, konaný dne 18. 5. 2016 pod hlavním tématem (CFO)3 = Fit For Future v prostorách České národní banky, potvrdil, že finanční ředitelé se aktivně připravují na budoucnost. Kongres nabídl kromě prognózy makro i mikroekonomické kondice ČR především praktické návody, jak s pomocí moderních technologií a robotizace ulehčit byznysu, jak lépe porozumět datům a co očekávat od digitalizace. Program se také zaměřil na neopominutelnou výzvu pro CFO: získávání a udržení kvalitních, technologicky zdatných a angažovaných spolupracovníků. Setkání poskytlo 150 účastníkům i rozsáhlý prostor pro panelovou diskusi mapující názory CFO na současné a zejména budoucí výzvy.

Celý text...
Budoucnost bank je v omnichannelu. Význam internetu roste, ale pobočky jsou stále potřeba
Publikováno 28.4.2016

Praha, 28. dubna 2016 – Na 120 zástupců bankovní branže se sešlo 27.4. ve Slovanském domě na konferenci Retail Banking Forum 2016. Odborný program i hojné debaty účastníků se věnovaly především vývoji zákazníků, proměnám retailových bank i nástupu nepřímých konkurentů. Celým dnem, který přinesla společnost Blue Events za podpory řady partnerů v čele s MasterCard, provázel Daniel Stach z České televize.

Celý text...
Bankéři vyhlíží budoucnost: pozvolná digitalizace a stabilita
Publikováno 28.4.2016

Praha, 28. dubna 2016 – Budoucnost retailového bankovnictví očima seniorních manažerů UniCredit Bank, GE Money Bank, AirBank, MasterCard a České bankovní asociace. Názory zazněly v rámci diskuse na konferenci Retail Banking Forum 2016, která se 27.4. za účasti dalších 120 zástupců branže uskutečnila ve Slovanském domě.

Celý text...
Retail Banking Forum 2016: Digitální transformace a její vliv na nabídkovou a poptávkovou stranu bankovního trhu
Publikováno 21.3.2016

Praha, 21. 3. 2016 – Retail Banking Forum 2016 bude diskutovat budoucnost bankovního B2C trhu ve 3 programových blocích, věnovaných vývoji zákazníků, retailových bank i nových, nepřímých konkurentů. V programu vystoupí jak top manažeři retailových bank, tak experti z poradenských a výzkumných firem.

Celý text...
Retail Summit zvítězil v letošním ročníku mezinárodní soutěže InAVation Awards
Publikováno 10.2.2016

Společnost AV MEDIA zvítězila v letošním ročníku mezinárodní soutěže InAVation Awards v kategorii Live Event, a to s konferencí Retail Summit 2015. Navázala tak na loňský úspěch s projektem Olympijský park Soči – Letná, který zvítězil v té samé kategorii. V desátém ročníku mezinárodní soutěže, která je součástí veletrhu ISE 2016, tak společnost uspěla jako jediný zástupce z České republiky v konkurenci téměř 150 přihlášených projektů z celé Evropy, Středního Východu a Afriky.

Celý text...
Retailové bankovnictví bude mít vlastní odborné fórum
Publikováno 24.11.2015

Praha, 24. listopadu 2015 – Na rychlý vývoj retailového bankovnictví v ČR reaguje společnost Blue Events, která na duben 2016 připravuje konferenci Retail Banking Forum 2016 s podtitulem „Noví zákazníci. Noví konkurenti. Nová pravidla hry?“ Konference, která se uskuteční 27. 4. 2016 ve Slovanském domě v Praze, je určena seniornímu managementu bankovních domů i manažerům a špičkovým specialistům retailových divizí.

Celý text...
CIO Agenda očima účastníků: „Konečně akce pro CIO s byznysovým myšlením!“
Publikováno 9.10.2015

Pilotní ročník oborové konference CIO Agenda, která se konala 7. října v Praze, se povedl. O tom, že se program přesně trefil do potřeb CIO a CTO manažerů, svědčí nejen jejich velmi pozitivní ohlas na akci vyplývající z průzkumu spokojenosti účastníků, ale především fakt, že anketu zjišťující míru spokojenosti vyplnilo plných 50 % z nich. To je rekordní podíl návratnosti dotazníků v historii konferencí Blue Events, který jednak svědčí o velké angažovanosti a zaujetí účastníků, jednak je do jisté míry potvrzením, že akce tohoto typu v České republice IT manažerům zjevně dosud chyběla.

Celý text...
CIO Agenda 2015 – dobrý CIO by měl spojovat business a IT
Publikováno 7.10.2015

Společnost Blue Events se rozhodla rozšířit své portfolio eventů a realizovat první oborovou konferenci o roli CIO a spolupráci IT s ostatními odděleními ve firmách. Setkání stovky odborníků proběhlo v pražském Park Inn Hotelu. Východiskem programu CIO Agenda 2015 se staly závěry průzkumu Accenture, který dokládá rapidně se měnící úlohu CIO a CTO. Konference se dotkla vzájemných očekávání CEO a CIO, respektu k IT při podpoře a komunikaci s klienty nebo zavádění velkých IT projektů. Program uzavírala panelová diskuze o IT/CIO jako zdroji nových inovací. Konferenci oživil humorný přístup hlavních řečníků a mnoho inspirativních a zasvěcených dotazů z publika.

Celý text...
Konference CIO AGENDA 2015: Změna role CIO ve firmách v realitě České republiky
Publikováno 29.9.2015

Společnost Accenture se jako hlavní partner rozhodla podpořit první konferenci o roli CIO a jejich spolupráci s ostatními odděleními ve firmách. Jako jeden z globálních lídrů v oblasti manažerského poradenství, technologických služeb a outsourcingu sleduje a podporuje přeměnu současných společností na digitální. Ze zkušeností Accenture i jejích výzkumů vyplývá, že se vzrůstem důležitosti digitální infrastruktury pro firmy všech typů se rapidně mění i úloha a význam funkcí CIO a CTO, tedy ředitelů IT a technických ředitelů. Konference CIO Agenda je zcela novou výroční oborovou konferencí, která vznikla na popud zájmu odborníků z této oblasti, a proběhne ve středu 7. října 2015 v Park Inn Hotel Prague.

Celý text...
CFO by měl být čestný, chápající a natolik odvážný, aby mohl říkat ne
Publikováno 10.9.2015

Praha, 10. září 2015 – Nově koncipovaný 4. ročník CFO kongresu „Efektivně prožitý den s dalšími CFO“ poskytl letošním účastníkům velkorysý prostor pro paralelně probíhající odborné diskuse. Tak podpořil přání CFO věnovat více času specializovaným tématům. Zázemí k inspirativnímu setkání 120 finančních ředitelů a ředitelek poskytl pražský hotel Clarion. Konference se odvíjela od úvodní analýzy především české makroekonomické situace, mapovala novinky ze světa finančního řízení ve vztahu k interním klientům, dodavatelům i technologiím. Poprvé byla na programu jedné z panelových diskusí i Big Data.

Celý text...
CFO Congress otevírá prostor pro aktuální témata, která hýbou finančním světem
Publikováno 6.8.2015

Praha, 6. srpna 2015 – Čtvrtý ročník CFO Congress se uskuteční 10. září 2015 v Clarion Congress Hotel Prague. V novém konceptu poprvé nabídne paralelní specializovaná témata, větší prostor pro networking i vycházející moderátorskou hvězdu.

Celý text...
Co nesmí chybět v nákupu? Zvědavost, proaktivita a strategické myšlení
Publikováno 20.5.2015

Třetí ročník Procurement fóra s tématem Nákup v časech rychlých změn se uskutečnil 20. 5. 2015 v pražské Národní technické knihovně a přilákal více než 200 účastníků. Fórum se zaměřilo na srovnávání osobních i manažerských zkušeností s nákupem u nás a v zahraničí, na specifikaci předmětů výběrových řízení a tendrů a na trendy elektronizace nákupu. Odpolední interaktivní panelová diskuse se věnovala tématu boření starých zvyklostí v nákupu.

Celý text...
Blue Events a Česká inovace o.p.s. završily spolupráci čtvrtým ročníkem největší akce pro inovátory v ČR
Publikováno 23.4.2015

Praha, 23. dubna 2015 – Po čtyřech letech končí spolupráce společnosti Blue Events a České inovace o.p.s., subjektů, které stojí za největším setkáním inovátorů na tuzemském trhu, Festivalem Česká inovace.

Celý text...
Procurement Forum hledá recept, jak na nákup v čase rychlých změn
Publikováno 16.4.2015

Praha, 16. dubna 2015 – Třetí ročník výročního setkání Procurement Forum přinese tři aktuální témata, zahraničního key note speakera a mnoho dalších odborníků z oblasti nákupu. Konference, která se uskuteční 20. května 2015 v Národní technické knihovně v Praze, očekává přes 200 pracovníků zodpovědných za efektivitu nákupu.

Celý text...
Přípravy 3. ročníku Procurement Fora (20. 5. 2015) jsou v plném proudu. Prestižní setkání spouští nejvýhodnější možnost registrace.
Publikováno 9.12.2014

Praha, 9. Prosince 2014 - Díky rostoucímu zájmu o výroční Procurement Forum, kterého se v roce 2014 zúčastnilo více než 200 účastníků z řad ředitelů a profesionálů nákupu, spouští Blue Events registraci na toto fórum s půlročním předstihem.

Celý text...
CFO není osamělý ostrov, musí fungovat a souznít s celou firmou
Publikováno 19.9.2014

Praha, 18. 9. 2014 – Ve středu 17. 9. 2014 se v konferenčním sále České národní banky sešly necelé dvě stovky finančních ředitelek a ředitelů na CFO kongresu s cílem prověřit, zda lze tuto příležitost opravdu považovat za „dobře investovaný den v životě CFO“, jak sliboval podtitul letošního ročníku. Z příspěvků i diskusí často do popředí vystupoval pohled, který na CFO nenahlížel pouze jako na precizního cifršpiona přes tvrdá čísla, ale jako na člena týmu, který musí mít v arzenálu i řadu měkkých dovedností a musí být schopný aktivně komunikovat napříč firmou. Kongres připravila společnost Blue Events společně s odborným garantem Deloitte.

Celý text...
Blue Events vstupují do nové konferenční sezóny se silnějším týmem
Publikováno 16.7.2014

Praha, 16. července 2014 – Lídr českého konferenčního trhu – společnost Blue Events – před startem nové konferenční sezóny posiluje tým. Po necelých dvou letech působení ve firmě se členkou užšího vedení stává Aneta Zímová, která bude z pozice projektové manažerky odpovídat za vybrané odborné kongresy. Z podzimních projektů půjde o konference věnující se komunikaci a marketingu: Mobile Marketing, PR Summit a Primetime for…Internet Jungle.

Celý text...
Nákup je výkladní skříní společnosti
Publikováno 21.5.2014

Druhý ročník Procurement fóra s tématem Nákup jako spolutvůrce hodnoty firmy se konal 20. 5. 2014 v pražském Clarion Congress Hotelu a vynikl nejen vyšším počtem účastníků než loni (více než 200), ale především neobyčejně otevřenou diskusní atmosférou. Fórum se zaměřilo na přidanou hodnotu, kterou může firemní oddělení nákupu vytvářet: nejen v rovině zisku, ale i v oblasti řízení a vytváření dlouhodobého partnerství s dodavateli. Program sestával ze dvou dopoledních částí s následnou panelovou diskusí a odpoledních specializovaných workshopů zaměřených na nástroje a procesy v nákupu a případové studie výběrových řízení. Ambicí fóra bylo také vyvrátit tři časté mýty o nákupu: nákup je pouze o tlaku na cenu, nákup je back office činnost procesující objednávka a nákup je netransparentní, v nákupu se krade. Na tvorbě programu spolupracuje pořádající společnost Blue Events s odborným garantem Markem Rokoským.

Celý text...
Jakou přidanou hodnotu může efektivní nákup přinést firmě?
Publikováno 29.4.2014

Praha, 29. dubna 2014 – Nejen na tuto otázku budou hledat odpověď ředitelé nákupu, finanční ředitelé, nákupčí a majitelé firem na 2. ročníku Procurement Fora, které se uskuteční 20. května v pražském Clarion Congress Hotelu. O aktuálnosti tématu a chuti nákupčích nalézat odpovědi společně, svědčí více než 150 registrovaných účastníků 3 týdny před akcí.

Celý text...
„Nákup jako spolutvůrce hodnoty firmy“ hlavním mottem letošního Procurement Fora
Publikováno 8.4.2014

Praha, 7. dubna 2014 – Druhý ročník fóra pro české nákupčí se zaměří na úlohu efektivního a odpovědného nákupního procesu při utváření hodnoty firmy. Po úspěšné premiéře v loňském roce, které se zúčastnilo více než 150 ředitelů nákupu, nákupčích, finančních ředitelů i majitelů firem se Fórum opět uskuteční v Clarion Congress Hotelu Prague, tentokrát 20. května 2014.

Celý text...
Společnost Blue Events získala ocenění Business Superbrands
Publikováno 31.3.2014

Praha, 31. března 2014 – Odborná komise Business Brand Council programu Czech Superbrands udělila společnosti Blue Events cenu Czech Business Superbrands Award 2014, kterou získávají nejlepší B2B značky, působící v České republice.

Celý text...
„I dnes je možné být úspěšný!“ hlásá 2. ročník českého CFO Congressu
Publikováno 26.9.2013

Praha, 26. 9. 2013 – Letošní téma „Další den v životě finančního ředitele“ přišlo do konferenčního sálu České národní banky ve čtvrtek 25. 9. 2013 sdílet na 160 finančních ředitelek a ředitelů. Prostřednictvím zvolených praktických témat a výběrem řečníků pořadatelé 2. ročníku kongresu nabídli témata: „Co můžeme čekat v příštím roce?“,“ Horké novinky v každodenní práci CFO“ a závěrečnou aktuální panelovou diskusi “ Jak to vidí samotní CFO“. Kongresem prováděli Přemysl Čech, moderátor České televize a redaktorka Kristina Kadlas Blümelová z Economie. Informačně nabité přednášky byly doplněny průběžně kladenými soutěžními otázkami, publikum mělo možnost podílet se svými postřehy a dotazy na náplni celého kongresového dne.

Celý text...
Jaká témata hýbou světem finančního řízení?
Publikováno 18.9.2013

Praha, 17. 9. 2013 – Finanční ředitelé se v šesti krátkých videích rozpovídali o aktuálních otázkách a změnách, které ovlivňují jejich každodenní práci i strategické plánování a rozhodování. Ředitelé financí se zajímají o témata jako měnící se role CFO ve firmě, změny v roce 2014, dlouhodobé plánování v nejistých dobách, expanze do zahraničí či kurzovní rizika. Témata budou do detailů probrána již příští týden na CFO Congress 2013, který již nyní čítá více než 150 účastníků.

Celý text...
CFO Congress 2013 zveřejnil program. Na oborovou akci zvou samotní finanční ředitelé
Publikováno 16.8.2013

Praha, 14. 8. 2013 – Oborová konference CFO Congress zveřejnila program celodenního setkání pro 200 finančních ředitelů, které se uskuteční letos na podzim v České národní bance. V návaznosti na úspěšnou premiéru v loňském roce nabídne témata, o která je mezi členy finanční komunity největší zájem. Na sérii spotů představují témata kongresu a svá očekávání finančníci z firem IBM, Čepro, DEK nebo Linet.

Celý text...
Finanční ředitelé oslaví konec fiskálního roku na CFO Congress 2013
Publikováno 25.6.2013

Praha, 25. června 2013 – Letos v září na finanční ředitele nečeká pouze uzavření fiskálního roku, ale i druhý ročník CFO Congress. Premiéra tohoto oborového setkání vzbudila ze strany finanční komunity velký ohlas a zpětná vazba jasně odkryla, jaká témata mají účastnící zájem probrat podrobněji. Nadcházející konference si klade za cíl hlouběji prodiskutovat tyto oblasti i představit nejaktuálnější trendy na poli finančního řízení. CFO Congress se uskuteční 25. 9. 2013 v prostorách České národní banky.

Celý text...
Nákup musí být ve firmě respektovaným a aktivním partnerem
Publikováno 3.6.2013

Praha, 3. červa 2013 – Nákup nesmí být ve společnosti pasivním útvarem, shodli se profesionálové na Procurement Foru, které se konalo 30. května 2013 v Praze. První ročník oborové akce navštívilo více než 150 ředitelů nákupu, nákupčích, finančních ředitelů i majitelů firem. V živé diskusi v sále i kuloárech manažeři probrali strategické řízení nákupu, vztahy s dodavateli i úskalí komunikace s interními klienty, otázky týkající se transparentnosti a etiky a roli nákupčích z pohledu lidských zdrojů.

Celý text...
Jak řídit nákup strategicky? O květnové Procurement Forum je rekordní zájem
Publikováno 17.5.2013

Praha, 17. května 2013 – O první ročník Procurement Fora, které se uskuteční 30. 5. 2013 v Clarion Congress Hotelu Prague je rekordní zájem. Do akce zbývá 14 dní a organizátoři evidují více než 120 registrovaných z řad majitelů firem, finančních ředitelů, nákupčích i dodavatelů.

Celý text...
Nedostatek peněz pro rozvoj firmy? Na vině je často neefektivní nákup
Publikováno 23.4.2013

Praha, 23. dubna 2013 – Jak nakupovat efektivně? To je základní otázka, kterou si v dnešní době kladou majitelé firem, finanční ředitelé, nákupčí i dodavatelé. Tlak na snižování nákladů a zvyšování efektivity se netýká jednotlivého odvětví, ale prostupuje napříč sektory. Úspory dosažené při efektivních nákupech mohou být věnovány na další expanzi společnosti. Na zvýšený zájem o tuto oblast odpovídá společnost Blue Events, která se rozhodla uspořádat 1. výroční setkání nákupních profesionálů – Procurement Forum. Konference se uskuteční 30. 5. 2013 v Clarion Congress Hotelu Prague.

Celý text...
RETAIL SUMMIT 2013 VYHODNOCEN JAKO NEJLEPŠÍ Z HLEDISKA ATMOSFÉRY A PŘÍLEŽITOSTÍ PRO JEDNÁNÍ
Publikováno 12.2.2013

Retail Summit 2013, který se konal v Praze ve dnech 5.-6.února 2013, vyniknul nejen nejvyšší návštěvností, ale také nejlepším hodnocením účastníků ve vztahu k atmosféře a příležitostem pro jednání v devatenáctileté historii. Do velké míry k tomu přispěla i uvolněnější koncepce závěru prvního dne a atraktivní program společenského večera. Kongresové patro hotelu Clarion tak bylo plné debatujících návštěvníků Summitu ještě v pozdních nočních hodinách...

Celý text...
Retail Summit měsíc před konáním registruje již přes 600 účastníků – nenechte si ujít událost roku!
Publikováno 10.1.2013

Retail Summit 2013 se sice koná až za 4 týdny (5.-6.2.2013), nicméně rekordní přiliv účastníků (počet registrovaných zájemců již překonal hranici 600) svědčí o tom,
že summit si i v 19. roce své existence obhájí pozici největší akce v obchodu ve střední Evropě.

Celý text...
Retail Summit 2013 se zaměří na budoucnost (a jak se jí vůbec dožít)
Publikováno 18.12.2012

Největší setkání klíčových hráčů obchodního trhu ve střední Evropě - Retail Summit 2013, konaný v Clarion Congress Hotelu Praha ve dnech 5. - 6. 2. 2013, má v tuto chvíli již svůj kompletní program. Z pozvánek, které jsou právě distribuovány účastníkům, je na první pohled patrné, že nás čeká nejen intenzivní program této akce, ale zejména velmi náročná budoucnost.

Celý text...
CFO Congress inspiroval finanční ředitele k navazujícímu komornímu setkání, tentokrát nad tématem právní odpovědnosti.
Publikováno 26.11.2012

První ročník CFO Congressu jasně deklaroval, že finanční ředitelé a další zástupci finanční komunity mají zájem o pravidelné setkávání a sdílení zkušeností. Za jedno z nejzajímavějších a zároveň potřebných témat celé konference byla označena problematika právní odpovědnosti finančních ředitelů.

Celý text...
Hit prvního CFO Congressu: 40 chyb, kterých by se finanční ředitelé měli vyvarovat!
Publikováno 1.11.2012

 

Hlavním tématem prvního ročníku CFO Congressu se u řečnického pultu i v kuloárech staly chyby, kterých by se úspěšní CFOs měli vyvarovat. Jeden z aktérů kongresu, Karel Soukeník, finanční ředitel Raiffeisenbank spolu se svým týmem identifikoval čtyřicet často podceňovaných faktorů, které mohou vést až k bankrotu firmy. Pro neutuchající zájem předkládáme jejich kompletní seznam.

Celý text...
Obrovský zájem ze strany CFO o interakce s kolegy vybízí k pravidelným setkáváním
Publikováno 4.10.2012

Dne 3. října 2012 proběhl v Hotelu Boscolo Prague první ročník CFO Congressu. Výzvy uspořádat setkání pro finanční ředitele se zhostila společnost Blue Events ve spolupráci s vydavatelstvím Economia. Cílem kongresu bylo reagovat na potřebu finančních ředitelů, kteří již delší dobu volali po odborné události, která by nabídla neformální prostor pro setkání a sdílení praktických zkušeností. O velkém zájmu ze strany CFO svědčí právě proběhnutý ročník kongresu s názvem Jeden den v životě finančního ředitele, na který dorazilo více než 150 finančních ředitelů a aktérů finanční komunity. 

Celý text...
Jeden den v životě finančního ředitele přináší inspirace, jak zvládnout lépe dny nadcházející
Publikováno 6.9.2012

Nová odborná akce s názvem CFO Congress nese ve svém prvním ročníku podtitul „Jeden den v životě finančního ředitele“. Její program slibuje praktické novinky užitečné pro každodenní práci CFO, upozornění na rizika, která může přinést stále nepředvídatelnější budoucnost i neformální diskuse a výměnu názorů účastníků. Organizátoři, společnosti ECONOMIA a Blue Events proto věří, že investice času do dne 3. 10. 2012 v hotelu Boscolo Prague se finančním ředitelům vyplatí. Více informací o právě zveřejněném programu akce na www.cfocongress.cz

Celý text...
Praktický den v životě finančního ředitele a jak ho ulehčit - CFO Congress 2012
Publikováno 21.5.2012

Český trh je ve většině svých segmentů nasycen a dny rychlého růstu patří v mnoha firmách do podnikové historie. Cesty k úspěchu se významně změnily, klíčovou roli na současném trhu hraje dokonalá kontrola nákladů, řízení zdrojů a zkušený finanční management.  Není přitom pochyb o tom, že tento trend bude do budoucna dále posilovat. Zásadní roli v řízení firem tak stále více hrají muži a ženy s vizitkou CFO, případně titulem podobným. Rozvoj jejich znalostí a vytvoření platformy pro jejich setkávání a sdílení zkušeností může být zcela jistě cestou k dalšímu posílení konkurenceschopnosti českých firem. Společnosti ECONOMIA a Blue Events, vědomy si potřebnosti takovéto aktivity, rozhodly se společně založit tradici pravidelných vrcholových setkání finančních ředitelů firem působících v České republice. Tato událost se pod značkou CFO Congress poprvé uskuteční  dne 3.10.2012 v hotelu Boscolo Prague. Naším společným cílem je platforma, na které jsou sdíleny praktické poznatky a zkušenosti, které pomohou klasický den CFO ulehčit.

Celý text...
První český kongres Mobility Management nabídl nové vize a obrovský ekonomický potenciál pro firmy i jejich dodavatele
Publikováno 1.5.2012

Ve čtvrtek 26. dubna se v pražském Hotelu President uskutečnil první ročník konference Mobility Management. Toto setkání navazovalo na dřívější konferenci Fleet Management konanou v předešlých devíti letech a zároveň bylo prvním svého druhu v České republice. Zástupci společností s vlastními vozovými parky, leasingových společností, automobilek a dalších dodavatelů zde řešili, jakou podobu bude mít mobilita v blízké budoucnosti a jak se stát součástí pokroku v této oblasti.

Celý text...
První český kongres na téma nových vizí firemní mobility
Publikováno 30.3.2012

Kongres Mobility Management, který se uskuteční 26. dubna v pražském Hotelu President, bude v České republice první svého druhu, jehož náplní budou trendy v řízení komplexní podnikové mobility. Tedy takové, která zohledňuje všechny druhy dopravy vycházející z podniku, včetně služebních cest či cest do zaměstnání, zaměřuje se na její celkové zefektivnění a snížení negativních dopadů.  Program kongresu vyvolává oprávněný zájem – jen za první týden po zveřejnění záměrů akce se registrovalo přes 50 účastníků z řad top managementu firem napříč všemi segmenty trhu.

Celý text...
Konference Fleet Management 2011 vynikla zvýšenou pozorností finančních ředitelů o tento obor, i více než jen teoretickým zájmem o alternativní paliva a technologie
Publikováno 3.5.2011
Účastníci konference Fleet Management 2011, která se konala 28. dubna v kongresovém sále TOP Hotelu Praha, se shodli, že nákladovost vozového parku již ve většině firem a institucí není považována za zanedbatelnou položku, ale dostává se stále více do pozornosti finančních ředitelů. Nejzajímavější částí konference se proto stal závěrečný kulatý stůl, ve kterém jeho panelisté, finanční ředitelé společností různé velikosti a charakteru, diskutovali nad příležitostmi úspor, které jim promyšlenější správa vozového parku či řízení mobility zaměstnanců skýtá a poskytli přítomným fleet managerům příležitost podívat se na svoji práci z jiného zorného úhlu. Evidentní je i změna v přístupu k užití elektromobilů či vozů s CNG pohonem, které začínají být nazírány nejen jako ekologická alternativa, ale i jako zásadní možnost, jak ušetřit prostředky, a to jak v komerční sféře, tak v oblasti místní správy a samosprávy.  
Celý text...