Blue Events oznamují změnu v managementu
Publikováno 13.6.2016

Leader českých byznys konferencí Blue Events slaví pětadvacet let působení na trhu a současně prochází řadou výrazných změn. Do role jednatelky se posouvá Aneta Zímová (28), která již čtyři roky ve firmě působí a samostatně řídí řadu konferenčních i interních projektů. Nyní dostává velkou příležitost navázat na předchozí osobnosti v čele Blue Events a možnost posunout tým i celou firmu zase o kus výše. "S pokorou a radostí přebírám štafetu ve vedení modrého týmu a moc se těším na novou konferenční etapu, kterou se společníky a týmem pro naše účastníky, řečníky i partnery rozbíháme".

Celý text...
Vyprodané Fórum českého stavebnictví přineslo živé diskuze a vize do roku 2020
Publikováno 1.3.2016

Praha, 1. 3. 2016 Dvanáctý ročník prestižní oborové konference Fórum českého stavebnictví byl inspirován loňským mírným růstem. Oživení přineslo nové pohledy na práci stavařů, developerů, projektantů i dodavatelů stavebních materiálů a technologií. Premiér české vlády otevřel úvodní část zaměřenou na strategii a legislativu. Následující panelové diskuse o legislativě ve vztahu k přípravě staveb se zúčastnili také tři ministři Vlády ČR. Konference přinesla rovněž pohled na současné a budoucí uživatele staveb a vizi rozvoje měst. Organizátoři konference – společnost Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR – nabídli téměř 300 účastníkům konference v pražském hotelu Clarion také možnost výměny zkušeností ve třech panelových diskusích: lidé a management, stavební materiály a technologie a legislativní změny.

Celý text...
FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2016 bude věnováno výhledu pro nadcházející období
Publikováno 11.2.2016

1. března 2016 se v Praze uskuteční již 12. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce navázat na optimistický vývoj posledních měsíců a ještě více reflektovat zlepšující se situaci v oblasti stavebnictví. Pozitivní přístup reflektuje již samotný název letošního ročníku – Stavebnictví 2020 : Klíčové faktory rozvoje.

Celý text...
Retail Summit zvítězil v letošním ročníku mezinárodní soutěže InAVation Awards
Publikováno 10.2.2016

Společnost AV MEDIA zvítězila v letošním ročníku mezinárodní soutěže InAVation Awards v kategorii Live Event, a to s konferencí Retail Summit 2015. Navázala tak na loňský úspěch s projektem Olympijský park Soči – Letná, který zvítězil v té samé kategorii. V desátém ročníku mezinárodní soutěže, která je součástí veletrhu ISE 2016, tak společnost uspěla jako jediný zástupce z České republiky v konkurenci téměř 150 přihlášených projektů z celé Evropy, Středního Východu a Afriky.

Celý text...
FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2016 bude reflektovat optimistický vývoj odvětví pod názvem Stavebnictví 2020 : Klíčové faktory rozvoje
Publikováno 1.2.2016

V březnu 2016 se v Praze uskuteční již 12. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce navázat na optimistický vývoj posledních měsíců a ještě více reflektovat zlepšující se situaci v oblasti stavebnictví.

Celý text...
Praha, 30. září 2015 – FÓRUM oznamuje termín 12. ročníku, SMART přináší nové informace!
Publikováno 30.9.2015

O celoročním úzkém propojení magazínu SMART a výroční odborné události FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ informovali tvůrci obou projektů již na jaře. Podzimní číslo SMARTU přináší nejen zajímavé informace, analýzy, rozhovory a trendy pro stavební veřejnost, ale i oficiální potvrzení termínu 12. ročníku úspěšného fóra. Odborníci ze všech segmentů stavebního trhu, tedy nejen velkých stavebních a dodavatelských firem, ale i investoři, projektanti, developeři a vrcholoví zástupci státní správy, se mají na co těšit. Organizátoři oficiálně oznámili termín konání 1. 3. 2016 v Clarion Congress Hotelu v Praze a budou usilovat o překonání letošní rekordní účasti.

Celý text...
Blue Events a Česká inovace o.p.s. završily spolupráci čtvrtým ročníkem největší akce pro inovátory v ČR
Publikováno 23.4.2015

Praha, 23. dubna 2015 – Po čtyřech letech končí spolupráce společnosti Blue Events a České inovace o.p.s., subjektů, které stojí za největším setkáním inovátorů na tuzemském trhu, Festivalem Česká inovace.

Celý text...
FÓRUM je smart, SMART je fórum – po letošní rekordní účasti přicházejí organizátoři s novinkou pro odbornou veřejnost
Publikováno 14.4.2015

Praha, 14. dubna 2015 – SMART se stává hlavním mediálním partnerem FÓRA. Přítomný čas je na místě, jelikož nejde jen o partnerství před a na konferenci, ale celoroční propojení. SMART přináší informace, analýzy, rozhovory, trendy a studie po celý rok, chybí mu ale přímý kontakt, setkávání, možnost přímé diskuse či konfrontace. SMART bude tímto spojením více fórem myšlenek a idejí konference, bude rozvíjet témata, jejichž diskuse začala na fóru a bude přinášet rozhovory se zajímavými účastníky a speakery. FÓRUM tímto spojením bude zase více smart, jeho efekt a dosah odteď neskončí odchodem posledního účastníka ze sálu.

Celý text...
Diskusní fórum státní správy se věnovalo praktickému promítnutí nových legislativních záměrů do plánovací a realizační praxe v krajích a obcích
Publikováno 16.3.2015

Praha, 16.3.2015 – Velmi konkrétní náplň a praktická doporučení přinesla diskusní sekce Fórum státní správy v rámci konference českého stavebnictví (10.3.2015 v pražském Congress hotelu Clarion), které se v roli diskutujících odborníků představili Adéla Havlová z AK Havel, Holásek & Partners, Pavel Křeček, předseda ČKAIT, Michal Kýzl z ROP Střední Čechy a Zbyněk Richter, starosta městské části Dolní Počernice Hlavního města Prahy.

Celý text...
Letošní Fórum českého stavebnictví oživila sekce věnovaná urbanismu
Publikováno 15.3.2015

Odpolední diskusní sekce věnovaná urbanismu a územnímu plánování a moderovaná Martinem Krupauerem z Atelieru 8000 byla nejvíce navštívenou a měla nejživější atmosféru. Zúčastnili se jí Helena Jantačová, expertka na právo v životním prostředí; Paul Koch, konzultant a bývalý ředitel ING Real Estate Development Czech Republic and France; Roman Koucký, ředitel sekce plánování, Institut plánování a rozvoje Praha a Martin Unger, člen představenstva, Passerinvest.

Celý text...
Stavebnictví potřebuje mladé lidi, kteří nebudou jen talenty, ale budou stavařinu milovat
Publikováno 13.3.2015

Praha, 13.3.2015 - Jedna ze specializovaných diskusních sekcí Fóra českého stavebnictví (10.3.2015 v pražském Congress hotelu Clarion) se věnovala tomu, jak podpořit rozvoj stavebnictví získáním nových mladých talentů pro obor. Zúčastnili se jí Helena Dybová, personální ředitelka PSJ; Alena Kohoutková, děkanka Stavební fakult ČVUT; Pavel Ševčík, technický ředitel SPS; Tomáš Zámečník, personální ředitel Metrostavu.

Celý text...
Jak se připravit na lepší časy? Zjednodušit legislativní procesy.
Publikováno 11.3.2015

Praha, 11. 3. 2015 - Zastavil se už několikaletý propad českého stavebnictví? Skončila už pro vyhladovělé stavaře ekonomická krize a mohou opět optimisticky doufat, že nastanou lepší časy? Tyto i jiné otázky zazněly na 11. ročníku Fóra českého stavebnictví v pražském hotelu Clarion, které přilákalo 300 odborníků ze všech segmentů stavebního trhu: tedy nejen velkých stavebních a dodavatelských firem, ale i investorů, projektantů a developerů. Letos organizátoři Fóra, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a společnost Blue Events, vsadili především na výměnu zkušeností formou panelových diskusí.

Celý text...
Novinka v programu FČS 2015: Do diskuse o urbanistické koncepci Prahy vnese evropský vítr významný expert Paul Koch
Publikováno 24.2.2015

Praha, 24. 2. 2015 – 11. ročník Fóra českého stavebnictví se stává zajímavou platformou i pro diskusi o otázkách, které trápí územní rozvoj a urbanistickou koncepci, zejména v Praze. Skvělou novinkou je přislíbená účast evropského experta v oboru městského rozvoje Paula Kocha, který mimo jiné stál v 90. letech za realizací jedné z dominant moderní pražské architektury – Tančícího domu.

Celý text...
FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2015: Jak se připravit na lepší časy? Třeba tím, že přestaneme čekat na osvícenou pomoc shora…
Publikováno 11.2.2015

Praha, 11. 2. 2015 – Na 11. ročníku Fóra českého stavebnictví se sejdou zástupci významných stavebních a developerských firem, investoři a projektanti, aby diskutovali o příležitostech pro světlejší budoucnost ve stavebnictví.

Celý text...
FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2015 přichází s optimistickým tématem: Jak se připravit na lepší časy?
Publikováno 12.1.2015

V březnu 2015 se v Praze uskuteční již 11. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce nastolit témata, vybízející k optimistickému náhledu na budoucnost práce stavařů, developerů a projektantů, i dodavatelů stavebních materiálů a technologií.

Celý text...
Fórum českého stavebnictví vstupuje do druhé desítky s novou koncepcí
Publikováno 9.12.2014

Praha, 9. prosince 2014 - Nadcházející 11. ročník Fóra českého stavebnictví se svou koncepcí navrací ke kořenům tohoto výročního setkání. K Programové náplni z let, která ještě nebyla poznamenána krizí oboru. Fórum nastolí témata, která vybízejí k optimistickému náhledu na budoucnost práce stavařů, developerů, projektantů i dodavatelů stavebních materiálů a technologií.

Celý text...
FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ PLÁNUJE V PŘÍŠTÍM ROCE NÁVRAT KE KOŘENŮM
Publikováno 8.12.2014

V březnu 2015 se v Praze uskuteční již 11. ročník Fóra českého stavebnictví. Oslovili jsme proto jejího organizátora, společnost Blue Events zaměřenou na přípravu a realizaci úspěšných odborných konferencí a summitů v České republice, abychom zjistili, s jakým záměrem Fórum českého stavebnictví pořádá. Rozhovor jsme vedli s Antonínem Parmou, ředitelem Blue Events.

Celý text...
Blue Events vstupují do nové konferenční sezóny se silnějším týmem
Publikováno 16.7.2014

Praha, 16. července 2014 – Lídr českého konferenčního trhu – společnost Blue Events – před startem nové konferenční sezóny posiluje tým. Po necelých dvou letech působení ve firmě se členkou užšího vedení stává Aneta Zímová, která bude z pozice projektové manažerky odpovídat za vybrané odborné kongresy. Z podzimních projektů půjde o konference věnující se komunikaci a marketingu: Mobile Marketing, PR Summit a Primetime for…Internet Jungle.

Celý text...
Společnost Blue Events získala ocenění Business Superbrands
Publikováno 31.3.2014

Praha, 31. března 2014 – Odborná komise Business Brand Council programu Czech Superbrands udělila společnosti Blue Events cenu Czech Business Superbrands Award 2014, kterou získávají nejlepší B2B značky, působící v České republice.

Celý text...
Jak se vzepřít krizi ve stavebnictví? Přemýšlet a konstruktivně spolupracovat! K tomu vyzýval jubilejní 10. ročník Fóra českého stavebnictví.
Publikováno 5.3.2014

Praha, 5. 3. 2014 - Každé odvětví se čas od času ocitne v těžké situaci a české stavebnictví v ní objektivně je již řadu let. Tento marasmus ale nemůže trvat věčně. Je pravý čas nejen analyzovat minulost, ale především zaměřit se na budoucnost: reálně zvážit možnosti a příležitosti v rámci veřejných zakázek, inspirovat se zahraničními zkušenosti a nezapomínat na pohled do zrcadla na vlastní chyby i na odpovědnost za ně. Organizátoři Fóra, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a společnost Blue Events, vytvořili příležitost k diskusi a výměně zkušenosti na šesti dílčích „agorách“. Této nejznámější a nejlépe navštěvované oborové stavební konference se zúčastnilo více než 250 odborníků. Zpestřením bylo i průběžné natáčení a promítání názorů a námětů jednotlivých účastníků - Vox populi.

Celý text...
ČESKÉ STAVBAŘE ČEKAJÍ JIŽ ZA MĚSÍC KLÍČOVÉ DISKUSE NA AKCI ROKU
Publikováno 6.2.2014

Každé odvětví se čas od času ocitne v těžké situaci a české stavebnictví v ní nejen s ohledem na průzkumy a analýzy předních poradenských společností objektivně již řadu měsíců je. Takový marasmus ale nemůže trvat věčně a namísto neustálého omílání momentálního nezdaru je potřeba se začít soustředit na chvíle, kdy se stavební obor v ČR opět nadechne k prosperitě. V takové chvíli by bylo vůbec největší chybou opakovat staré chyby. O tom všem budou jeho velcí, střední i menší reprezentanti diskutovat na jubilejním 10. ročníku Fóra českého stavebnictví, které se uskuteční v úterý 4. března 2013 v Praze.

Celý text...
Zkušenosti ze zahraničí potvrzují: propad českého stavebnictví v současné recesi je důsledkem nečinnosti vlády
Publikováno 7.3.2013

Otázku „Co se musí stát, aby mělo stavebnictví v ČR budoucnost?“ si položilo téměř 250 účastníků prestižního 9. ročníku Fóra českého stavebnictví, které se konalo 5. 3. 2013 v pražském hotelu Olympik Artemis. Prostřednictvím zvolených témat a výběrem přednášejících pořadatelé fóra nabídli inspirativní zahraniční zkušenosti z USA, EU, Španělska i Německa. Navazující panelová diskuse, které se zúčastnili tři ministři současné vlády, se soustředila na stále aktuální téma hledání východiska z nepříznivé situace a hledání odpovědi na situaci, kdy Česká republika zůstává snad jedinou evropskou zemí se snižujícím se objemem stavebních investic.

Celý text...
Proč má stavebnictví v ČR tak špatnou pověst?
Publikováno 26.2.2013

Praha, 26. února 2013 – Tunel Blanka, pražský městský okruh, dostavba dálnice D1,… Proč má každý větší stavební projekt u nás hořkou mediální pachuť? Odráží se v mediálním obraze českého stavebnictví realita nebo fikce? Nejen na tyto otázky se zaměří letošní Fórum českého stavebnictví již příští úterý 5. března 2013. Prestižní Fórum se letos koná již po deváté a pravidelně se jej účastní kolem 250 účastníků převážně z top managementu významných stavebních firem a jejich dodavatelů.

Celý text...
Co se musí stát, aby mělo stavebnictví v ČR budoucnost?
Publikováno 19.12.2012

Fórum českého stavebnictví 2013 se zaměří na palčivé otázky sektoru. Cílem však nebude hořekovat nad neutěšenou situací, nýbrž otevřít konstruktivní diskuzi mezi všemi relevantními aktéry českého stavebnictví. Jedním z hlavních témat nadcházejícího ročníku bude inspirace a konkrétní příklady z USA, Evropy a sousedního Německa.

Celý text...
Retail Summit 2013 se zaměří na budoucnost (a jak se jí vůbec dožít)
Publikováno 18.12.2012

Největší setkání klíčových hráčů obchodního trhu ve střední Evropě - Retail Summit 2013, konaný v Clarion Congress Hotelu Praha ve dnech 5. - 6. 2. 2013, má v tuto chvíli již svůj kompletní program. Z pozvánek, které jsou právě distribuovány účastníkům, je na první pohled patrné, že nás čeká nejen intenzivní program této akce, ale zejména velmi náročná budoucnost.

Celý text...
Vliv legislativy na stavebnictví
Publikováno 15.3.2012

Odpolední program 8. ročníku Fóra českého stavebnictví (6. 3. 2012, hotel Olympik Artemis Praha) patřil panelovým diskusím. Ta s názvem Vliv legislativy na stavebnictví byla jediná, která příliš nedostála označení „diskuze“. Příspěvky jednotlivých řečníků byly totiž natolik rozsáhlé a nabité fakty, že na debatu s účastníky prakticky nezbyl prostor.

Celý text...
Co přinese udržitelné stavění?
Publikováno 12.3.2012

Nabitý program 8. ročníku Fóra českého stavebnictví (6. 3. 2012, hotel Olympik Artemis Praha), se ve svém třetím odpoledním bloku věnoval také tématice udržitelného stavění a jeho budoucnosti. Přípravy i moderace této odborné sekce se ujal Luděk Niedermayer, ředitel Deloitte Advisory.

Celý text...
Politická a právní nejistota škodí podnikání ve stavebnictví. K blahobytu a bohatství se neprošetříme!
Publikováno 7.3.2012

To jsou hlavní myšlenky, které setkání 250 profesionálů a klíčových osobností z oblasti stavebnictví přítomných dne 6.3. 2012 na osmém ročníku Fóra českého stavebnictví adresovalo Vládě ČR. Dalšími nejčastěji skloňovanými tématy setkání, jehož se zúčastnili i předseda vlády Petr Nečas a ministři průmyslu a obchodu, dopravy a pro místní rozvoj, byly otázky, jak zastavit sestupnou spirálu českého stavebnictví, jak zvýšit jeho konkurenceschopnost či jak navzdory nutné úsporné ekonomické politice vlády prosadit některá prorůstová opatření.

Celý text...
Diskutovat za týden naostro s vládou chtějí všichni zneklidnění stavaři
Publikováno 27.2.2012

Již za týden 6. března 2012 se uskuteční v hotelu Olympik Artemis v Praze setkání klíčových představitelů českého stavebnictví se členy Vlády ČR a vzhledem k novým informacím o rozsáhlých investičních škrtech v dalších obdobích půjde o velice bouřlivou diskusi. V těchto dnech vrcholí registrace účastníků.

Celý text...
Stavební podnikání v klimatu politické, ekonomické a právní nejistoty
Publikováno 16.1.2012

V těchto dnech byl zveřejněn program 8. ročníku Fóra českého stavebnictví, které se uskuteční 6. března 2012 v hotelu Olympik Artemis Praha. Jeho program a složení řečníků je odrazem mimořádně napjaté situace ve stavebnictví. Klima politické, ekonomické a právní nejistoty se v diskusi s generálními řediteli nejvýznamnějších stavebních společností na našem trhu pokusí zmírnit hned tři ministři současné české vlády a jedná se i o účasti premiéra Nečase.

Celý text...
Fórum českého stavebnictví 2011 potvrdilo, že je stavební sektor v České republice na kritickém rozcestí
Publikováno 2.3.2011
Již 7. ročník Fóra českého stavebnictví se konal 1. 3. 2011 v pražském hotelu Olympik Artemis a rekordní účast 300 představitelů resortu stavebnictví potvrdila nezbytnost dialogu odborníků s představiteli státní správy. Většina přítomných neskrývala nervozitu z kontroverzních kroků Vlády ČR vůči oboru, který tak významně ovlivňuje zaměstnanost a je nesporným indikátorem stavu ekonomiky celého státu.

 
Celý text...
Program Fóra českého stavebnictví 2011 odhalen
Publikováno 24.1.2011

Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR v těchto dnech již zveřejnili podrobný program své konference Fórum českého stavebnictví 2011. Na této společensky i odborně mimořádné události vystoupí na 40 řečníků a diskutujících. Letošní ročník, který nese podtitul „Nejtěžší roky jako nový začátek?“ se uskuteční 1. 3. v pražském Hotelu Olympik Artemis. Nejvýznamnější oborové setkání klíčových hráčů stavebního trhu v ČR přinese mnoho inspirace, nových impulsů a podnětů. Mimo jiné také od zahraničních odborníků ze zemí, jejichž ekonomiky mají transformační období již úspěšně za sebou. Díky svým zkušenostem nám tak mohou pomoci eliminovat případné chybné kroky.

Celý text...