Digitální transformace je výzva, která mění naše předsudky, nutí nás přemýšlet jinak
Publikováno 4.10.2016

Praha 4. 10. 2016 Po loňském úspěšném pilotním ročníku oborové konference CIO Agenda se letos v Park Inn Hotelu Prague konal druhý ročník. Setkání bezmála stovky odborníků, převážně CIO, CTO a CEO, se zaměřilo na nové výzvy a fenomény digitalizace, tvorbu efektivního a různorodého IT týmu, vyhledávání talentů a jejich motivaci. Závěrečná panelová diskuse přinesla nové pohledy na digitální transformaci perspektivou stratups a grownups (již zaběhlých tradičních společností) a byla zároveň příležitostí k inspiraci a networkingu.

Celý text...
Být jednoduchý není jednoduché, ale umožní to vytvořit neodolatelnou značku
Publikováno 23.9.2016

Praha 23. 9. 2016. Téma letošního ročníku odborné konference Jak vytvořit neodolatelnou značku zaujalo brand managery a odborníky na řízení a rozvoj značek natolik, že sál pražského Slovanského domu byl zcela zaplněn a organizátoři z Blue Events museli několik dní před akcí zastavit registraci. Neodolatelné značky, jejich růst a umírání, příběhy úspěšných i těch, které vstaly z popela, si zaujatě vyslechly téměř čtyři stovky marketérů. Hlavní řečník konference Ken Segall představil magickou koncepci jednoduchosti inspirovanou především jeho dvanáctiletou spoluprací se Stevem Jobsem, ale též 40 leadery z celého světa.

Celý text...
Brand Management 2016 představí kromě atraktivního programu i konferenční mobilní aplikaci.
Publikováno 19.9.2016

Jedním z témat, jimiž se bude 21. 9. 2016 ve Slovanském domě zabývat letošní Brand Management, je jak pečovat o zákazníky v nové všudypřítomné a propojené digitální době. A protože i organizátoři nechtějí v péči o účastníky akce zůstat pozadu, připravili pro ně konferenční mobilní aplikaci, která jim poskytne nejen užitečné informace, ale usnadní i kontakt s řečníky a dalšími účastníky.

Celý text...
Retail Summit 2017 se zaměří na obchod bez hranic
Publikováno 12.9.2016

Praha, 12. 9. 2016 – Retail Summit 2017 se bude věnovat horkému tématu, jak obchodovat na trhu, kde díky novým digitálním technologiím i globalizaci mizí staré hranice.Uskuteční se ve dnech 30. 1. - 1. 2. 2017 v pražském ClarionCongress Hotelu. Očekává se, že se summitu opět zúčastní více než tisícovka retailerů a jejich dodavatelů a kapacita konferenčního centra tak bude zcela zaplněna. Nezapomeňte si proto, prosím, dát termín Retail Summitu 2017 do kalendáře, popřípadě využijte možnost registrovat se za velmi výhodných podmínek již nyní.

Celý text...
Retail in Detail 2016/ Omnichannel: každý zákazník má svou cestu a obchodníci už to vědí
Publikováno 2.9.2016

Praha 2. 9. 2016 Specializovaná konference z řady Retail in Detail se letos konala v pražském hotelu Grand Majestic Plaza a orientovala na aktuální trend českého maloobchodu: omnichannel retail. 150 přítomných manažerů z obchodních i dodavatelských firem se seznámilo se šancemi a riziky, které přináší rozvoj nových digitálních kanálů a jejich propojování s tradičním, kamenným obchodem. Na programu byly analýzy, vize, strategie a best practices obchodníků s rychloobrátkovým zbožím i nepotravinami . Závěrečná panelová diskuse „omni“ nadšenců i realistů z obchodu i výroby přinesla podrobný pohled na obchodování v době, kdy chce spotřebitel nakupovat kdykoliv, kdekoliv a jakkoliv.

Celý text...
Program konference Brand Management 2016 zveřejněn. Vyvážené zastoupení odvětví i firem v různých fázích vývoje avizuje velmi zajímavou diskusi o řízení značek.
Publikováno 21.7.2016

Praha 21. 7. 2016; Konference Brand Management 2016 se 21. 9. 2016 zaměří na to, jak vytvořit a dále rozvíjet neodolatelnou značku. Kromě mezinárodní hvězdy - klíčového řečníka Kena Segalla, který těsně spolupracoval se Stevem Jobsem, na ní vystoupí i řada domácích manažerů a expertů. Ti reprezentují rozmanitá odvětví a přicházejí z firem v různém stádiu rozvoje – od start-upů až po firmy s dlouhou historií. Konference tak vytvoří unikátní platformu pro dialog mezi těmi, kteří se doposud míjeli. To je nepochybně velmi zajímavá šance na získání nových inspirací pro všechny, kteří vlastní, řídí či jinak ovlivňují osud značek na našem trhu.

Celý text...
Myslete jednoduše! Bestseller Kena Segalla vychází i v češtině
Publikováno 20.7.2016

Praha 20. 7. 2016; Ken Segall před několika týdny vydal svoji novou knihu „Myslete jednoduše – jak chytří lidé poráží komplexitu“. Ta se koncem září objeví i v českém překladu a dne 21. 9. 2016 autor osobně představí její klíčové myšlenky na konferenci Brand Management 2016.

Celý text...
Retail in Detail 2016/ Omnichannel: velká šance pro další rozvoj obchodu, ale taky riziko.
Publikováno 16.6.2016

Praha 16. 6. 2016; Další specializovaná maloobchodní konference z řady Retail in Detail se zaměří na diskusi o šancích a rizicích, které přináší rozvoj omnichannel retailu. Právě publikovaný program zahrnuje analýzy, vize a strategie omnichannelu , best practices od obchodníků s rychloobrátkovým zbožím i nepotravinami a velkou panelovou diskusi „omni“ nadšenců i realistů z obchodu i výroby.

Celý text...
Blue Events oznamují změnu v managementu
Publikováno 13.6.2016

Leader českých byznys konferencí Blue Events slaví pětadvacet let působení na trhu a současně prochází řadou výrazných změn. Do role jednatelky se posouvá Aneta Zímová (28), která již čtyři roky ve firmě působí a samostatně řídí řadu konferenčních i interních projektů. Nyní dostává velkou příležitost navázat na předchozí osobnosti v čele Blue Events a možnost posunout tým i celou firmu zase o kus výše. "S pokorou a radostí přebírám štafetu ve vedení modrého týmu a moc se těším na novou konferenční etapu, kterou se společníky a týmem pro naše účastníky, řečníky i partnery rozbíháme".

Celý text...
Internet Jungle 2016: Bez strategie k efektivním řešením na internetu cesta nevede
Publikováno 2.6.2016

Praha, 1. 6. 2016 – Druhý díl ze série Primetime for… věnovaný internetové džungli přilákal do Národní technické knihovny na 190 zástupců firem, se širokým zastoupením marketingových manažerů. Odborníci ve čtyřech programových blocích pokryli to nejzajímavější z oblasti strategie, sociálních sítí, výkonnostní reklamy i tvorby a distribuce obsahu. Napříč prezentacemi zaznívala potřeba propojovat onlinové aktivity s celofiremní strategií a vyhodnocovat přínos pro byznys.

Celý text...
Konference Brand Management 2016 poradí, jak vytvořit neodolatelnou značku
Publikováno 30.5.2016

Brand Management 2016 se zaměří na to, jak vytvořit neodolatelnou značku. A již dopředu avizuje základní recept: Jednoduše. Dokázal to Steve Jobs, proč by to neměli dokázat brand manažeři a další zainteresovaní marketingoví profesionálové na českém a slovenském trhu? Po loňském úspěchu Jima Stengela organizátoři z Blue Events přináší další hvězdu světového marketingu, Kena Segalla, který se úzce podílel na fenomenálním úspěchu Apple i dalších velkých značek. Právě letos o tom napsal svoji novou knihu Think Simple. Spolu s ním v nabitém programu vystoupí také řada našich tvůrců značek – majitelů firem, marketingových ředitelů a samozřejmě i brand manažerů.

Celý text...
Nakupování v čase konjunktury: nákup jako tahoun inovací
Publikováno 25.5.2016

4. ročník Procurement Fora s tématem Nakupování v čase konjunktury se konal 25. května 2016 v pražském hotelu Pyramida za účasti více než 160 odborníků. Setkání se soustředilo na aktuální proměny nákupu v době současné ekonomické prosperity. Dále se mluvilo také o možnosti strategických partnerství, o možnosti spolupráce s externími partnery, o kvalifikaci dodavatelů a o podílu nákupu na úspěších firem. Na tvorbě programu spolupracovala pořádající společnost Blue Events s odborným garantem Markem Rokoským.

Celý text...
CFO Congress 2016: finanční ředitelé se připravují na budoucnost
Publikováno 20.5.2016

5. ročník odborného setkání finančních ředitelů CFO Congress 2016, konaný dne 18. 5. 2016 pod hlavním tématem (CFO)3 = Fit For Future v prostorách České národní banky, potvrdil, že finanční ředitelé se aktivně připravují na budoucnost. Kongres nabídl kromě prognózy makro i mikroekonomické kondice ČR především praktické návody, jak s pomocí moderních technologií a robotizace ulehčit byznysu, jak lépe porozumět datům a co očekávat od digitalizace. Program se také zaměřil na neopominutelnou výzvu pro CFO: získávání a udržení kvalitních, technologicky zdatných a angažovaných spolupracovníků. Setkání poskytlo 150 účastníkům i rozsáhlý prostor pro panelovou diskusi mapující názory CFO na současné a zejména budoucí výzvy.

Celý text...
Jak se zorientovat v džungli internetového marketingu
Publikováno 10.5.2016

Praha, 10. května 2016 - Efektivním řešením, která firmě vydělají peníze pomocí internetu, se bude věnovat další díl série Primetime for … Internet Jungle. Konference, jež je integrální součástí portfolia společnosti Blue Events, představí marketingovým ředitelům a manažerům novinky internetové džungle. Srozumitelně a s důrazem na přínos jednotlivých nástrojů pro marketingovou strategii.

Celý text...
Budoucnost bank je v omnichannelu. Význam internetu roste, ale pobočky jsou stále potřeba
Publikováno 28.4.2016

Praha, 28. dubna 2016 – Na 120 zástupců bankovní branže se sešlo 27.4. ve Slovanském domě na konferenci Retail Banking Forum 2016. Odborný program i hojné debaty účastníků se věnovaly především vývoji zákazníků, proměnám retailových bank i nástupu nepřímých konkurentů. Celým dnem, který přinesla společnost Blue Events za podpory řady partnerů v čele s MasterCard, provázel Daniel Stach z České televize.

Celý text...
Bankéři vyhlíží budoucnost: pozvolná digitalizace a stabilita
Publikováno 28.4.2016

Praha, 28. dubna 2016 – Budoucnost retailového bankovnictví očima seniorních manažerů UniCredit Bank, GE Money Bank, AirBank, MasterCard a České bankovní asociace. Názory zazněly v rámci diskuse na konferenci Retail Banking Forum 2016, která se 27.4. za účasti dalších 120 zástupců branže uskutečnila ve Slovanském domě.

Celý text...
Z pasti cenových promocí nás vyvedou malé, ale systematické kroky. A také digitální transformace.
Publikováno 6.4.2016

Praha 6. 4. 2016 Specializovaná maloobchodní konference z řady Retail in Detail se zaměřila na nejpalčivější téma českého maloobchodu, jak omezit přebujelost a neefektivitu promočních akcí v oblasti FMCG. Navzdory růstu ekonomiky, spotřebitelské důvěry i mezd, máme v mezinárodním srovnání stále rostoucí podíl zboží prodaného ve slevových akcích – více než 50%. Přitom cena se mezi faktory nákupního rozhodování českých spotřebitelů momentálně vyskytuje až na čtvrtém místě. Více než 160 dodavatelů, distributorů a maloobchodníků tak na konferenci diskutovalo nad výsledky analýz trhu a na základě praktických příkladů ze zahraničí i inspirací z oblasti digitálních technologií a e-commerce hledalo účinné způsoby, jak promoce celkově zefektivnit.

Celý text...
Retail Banking Forum 2016: Digitální transformace a její vliv na nabídkovou a poptávkovou stranu bankovního trhu
Publikováno 21.3.2016

Praha, 21. 3. 2016 – Retail Banking Forum 2016 bude diskutovat budoucnost bankovního B2C trhu ve 3 programových blocích, věnovaných vývoji zákazníků, retailových bank i nových, nepřímých konkurentů. V programu vystoupí jak top manažeři retailových bank, tak experti z poradenských a výzkumných firem.

Celý text...
Vyprodané Fórum českého stavebnictví přineslo živé diskuze a vize do roku 2020
Publikováno 1.3.2016

Praha, 1. 3. 2016 Dvanáctý ročník prestižní oborové konference Fórum českého stavebnictví byl inspirován loňským mírným růstem. Oživení přineslo nové pohledy na práci stavařů, developerů, projektantů i dodavatelů stavebních materiálů a technologií. Premiér české vlády otevřel úvodní část zaměřenou na strategii a legislativu. Následující panelové diskuse o legislativě ve vztahu k přípravě staveb se zúčastnili také tři ministři Vlády ČR. Konference přinesla rovněž pohled na současné a budoucí uživatele staveb a vizi rozvoje měst. Organizátoři konference – společnost Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR – nabídli téměř 300 účastníkům konference v pražském hotelu Clarion také možnost výměny zkušeností ve třech panelových diskusích: lidé a management, stavební materiály a technologie a legislativní změny.

Celý text...
Jak chytře využít data k velkému byznysu
Publikováno 25.2.2016

Praha, 24. 2. 2016 - V pořadí druhá konference s názvem Primetime for… Big Data proběhla 24. února 2016 v pražské Národní technické knihovně s hojnou návštěvností více jak dvou set účastníků. Ti si mohli poslechnout studie a názory řady odborníků ve vyváženém programu, ve kterém vystoupili jak zástupci IT, kteří velká data zpracovávají, tak nejvýše postavení finanční pracovníci a zástupci vedení, kteří rozhodují o strategii a rozpočtu.

Celý text...
Retail in Detail 2016: Jak ven z pasti cenových promocí?
Publikováno 25.2.2016

Praha, 25. 2. 2016 – Úspěšné podnikání v maloobchodě je založeno na zvládnutí řady detailů, aneb „Retail is Detail“. Tato všeobecně uznávaná poučka stála v roce 2000 u zrodu série specializovaných konferencí Retail in Detail. Tyto konference navazují těsně na výroční vrcholová setkání českého a středoevropského obchodu – Retail Summit.

Celý text...
FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2016 bude věnováno výhledu pro nadcházející období
Publikováno 11.2.2016

1. března 2016 se v Praze uskuteční již 12. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce navázat na optimistický vývoj posledních měsíců a ještě více reflektovat zlepšující se situaci v oblasti stavebnictví. Pozitivní přístup reflektuje již samotný název letošního ročníku – Stavebnictví 2020 : Klíčové faktory rozvoje.

Celý text...
Retail Summit zvítězil v letošním ročníku mezinárodní soutěže InAVation Awards
Publikováno 10.2.2016

Společnost AV MEDIA zvítězila v letošním ročníku mezinárodní soutěže InAVation Awards v kategorii Live Event, a to s konferencí Retail Summit 2015. Navázala tak na loňský úspěch s projektem Olympijský park Soči – Letná, který zvítězil v té samé kategorii. V desátém ročníku mezinárodní soutěže, která je součástí veletrhu ISE 2016, tak společnost uspěla jako jediný zástupce z České republiky v konkurenci téměř 150 přihlášených projektů z celé Evropy, Středního Východu a Afriky.

Celý text...
Retail Summit 2016 očima účastníků: nejvyváženější program za mnoho let
Publikováno 7.2.2016

Praha 7. 2. 2016: Retail Summit 2016 obhájil pověst největšího setkání obchodníků a jejich dodavatelů na středoevropském trhu. Ve svém 22. ročníku dosáhl účasti blížící se loňskému rekordu – v průběhu tří konferenčních dnů a společenského večera do Congress Hotelu Clarion zavítalo celkem 1 027 účastníků.

Celý text...
Retail Summit 2016: Hodnotu obchodu lze zvýšit jen společně s klíčovými partnery
Publikováno 4.2.2016

Praha, 4. 2. 2016 – Tisícovka obchodníků a jejich dodavatelů diskutovala na Retail Summitu 2016 cesty ke zvýšení hodnoty obchodování. Shodla se, že maloobchod, ani žádný jiný článek tohoto řetězce, ji nemůže vytvářet na úkor partnerů. Je proto nezbytné prohlubovat spolupráci v celém tržním řetězci a uplatňovat tak princip win-win-win.

Celý text...
FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2016 bude reflektovat optimistický vývoj odvětví pod názvem Stavebnictví 2020 : Klíčové faktory rozvoje
Publikováno 1.2.2016

V březnu 2016 se v Praze uskuteční již 12. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce navázat na optimistický vývoj posledních měsíců a ještě více reflektovat zlepšující se situaci v oblasti stavebnictví.

Celý text...
Retail Summit 2016 trhá rekordy, klíčové téma zvyšování hodnoty zaujalo
Publikováno 11.1.2016

Praha, 11. 1. 2016 – Retail Summit 2016 zřejmě v řadě směrů dosáhne rekord v 22 leté historii tohoto největšího setkání obchodníků ve střední a východní Evropě. Bohatý program s více než 120 řečníky přilákal nejen nejvíce komerčních partnerů, ale také vysoké počty účastníků reprezentujících obchod i výrobu. Velmi potěšitelné je vysoké zastoupení nezávislých, malých a středně velkých firem.

Celý text...
Program Retail Summitu 2016 odráží potřebu vyvážené pozice jednotlivých aktérů trhu
Publikováno 30.11.2015

Praha, 1. 12. 2015 – Mimořádně bohatý třídenní program Retail Summitu 2016, konaný ve dnech 1. - 3. 2. 2016 v pražském Clarion Congress Hotelu, nabízí rovnováhu mezi zastoupením různých typů obchodního podnikání. Přivádí hvězdy českého i mezinárodního retailu, které reprezentují korporace i nezávislé firmy. Poskytne i zajímavý prostor pro interakci mezi tradičními kamennými obchodníky a agresivně rostoucími hráči E-Commerce.

Celý text...
Jak díky mobilnímu marketingu vydělat
Publikováno 27.11.2015

Praha 27. 11. 2015 Třetí ročník odborné konference Mobile Marketing 2015 v Národní technické knihovně v Praze nabídl sto padesáti účastníkům aktuální témata o mobilním životě českých spotřebitelů, měnícím se zákaznickém chování, nových výzvách pro marketéry a strategiích lídrů trhu. Mapoval nové trendy z pohledu zákazníků i dodavatelů. Přinesl také příklady realizovaných kampaní a řešení, které firmám pomohly posunout se v byznysu kupředu.

Celý text...
Retailové bankovnictví bude mít vlastní odborné fórum
Publikováno 24.11.2015

Praha, 24. listopadu 2015 – Na rychlý vývoj retailového bankovnictví v ČR reaguje společnost Blue Events, která na duben 2016 připravuje konferenci Retail Banking Forum 2016 s podtitulem „Noví zákazníci. Noví konkurenti. Nová pravidla hry?“ Konference, která se uskuteční 27. 4. 2016 ve Slovanském domě v Praze, je určena seniornímu managementu bankovních domů i manažerům a špičkovým specialistům retailových divizí.

Celý text...
STARTUJE TŘINÁCTÝ ROČNÍK SOUTĚŽE MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2015
Publikováno 12.11.2015

Již potřinácté bude letos vyhlášen MasterCard Obchodník roku. Generálním partnerem ročníku 2015 je společnost MasterCard, hlavním partnerem GE Money Bank. Zároveň bude v pondělí 16. listopadu 2015 spuštěno hlasování veřejnosti, kdy zákazníci budou moci vybrat svého nejoblíbenějšího obchodníka. Hlasovat v kategorii MasterCard Obchodník roku 2015 – GE Money Bank Cena veřejnosti bude možné prostřednictvím internetových stránek www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv až do 10. ledna 2016.

Celý text...
Jak posílit roli PR ve firmě: odvahu, pokoru a klid
Publikováno 21.10.2015

Praha, 21. října 2015 – Již po sedmé se letos setkali odborníci a příznivci public relations na prestižní oborové konferenci PR Summit. Zastřešující téma Jak posílit roli PR ve firmě bylo detailně popsáno, prodiskutováno a zhodnoceno v šesti blocích zaměřených na vztah PR k top managementu, tři dimenze médií, strategii komunikace, integraci nových a tradičních médií nebo PR a komunikaci ve státní správě. Součástí konference byla i sedmá přímá volba Osobnosti roku, kterou se stala Lucie Bittalová, nominovaná především za projekt Měsíc Raka. V průběhu Summitu jeho účastníci rozhodli o vítězi kultovní prezentační soutěže RICPIC „Co udělat proto, abychom babičce nemuseli vysvětlovat, co je to public relations? Zvítězila Pavlína Louženská ze Zoot. Do pražského pláce Žofín, kde se konference konala, přišly necelé tři stovky účastníků. Summit tradičně připravila společnost Blue Events ve spolupráci s Asociací Public Relations Agentur.

Celý text...
Prof. Murray: Retail je těžký business, je velmi jednoduché udělat chybu a zničit jeho hodnotu
Publikováno 15.10.2015

Praha, 15. 10. 2015 – Profesor Kyle B. Murray vystoupí jako klíčový řečník na Retail Summitu 2016 a zaměří se na to, jak vytvořit správnou hodnotu v maloobchodě. Představí hlavní závěry z rozsáhlého výzkumu mezi nakupujícími a z expertních rozhovorů s významnými retailery. Jeho klíčovým poselstvím bude to, že zatímco v minulosti byli nástrojem maloobchodní soutěže prodejní prostředí a sortiment, budoucnost je o zvýšení angažovanosti zákazníků.

Celý text...
HR 2.0 Čas na změnu
Publikováno 14.10.2015

Praha 14. 10. 2010 – Jubilejní desátý ročník oborové konference HR Management o změnách, současných trendech a nové fázi vývoje HR se odehrál v pražském Slovanském domě a zaujal více než 180 účastníků. Mezi hlavní témata setkání patřily spolupráce HR se členy TOP managementu, HR marketing na sociálních sítích nebo nové směry v náboru. Hlavním řečníkem byl vizionář Bruce Morton se svým náhledem na „nový svět práce“. Součástí konference bylo i finále ocenění Osobnost HR 2015 a soutěžní představení nejlepších českých HR projektů soutěže Cena personalistů 2015. Konferenci organizovaly Blue Events ve spolupráci s časopisem Moderní řízení.

Celý text...
CIO Agenda očima účastníků: „Konečně akce pro CIO s byznysovým myšlením!“
Publikováno 9.10.2015

Pilotní ročník oborové konference CIO Agenda, která se konala 7. října v Praze, se povedl. O tom, že se program přesně trefil do potřeb CIO a CTO manažerů, svědčí nejen jejich velmi pozitivní ohlas na akci vyplývající z průzkumu spokojenosti účastníků, ale především fakt, že anketu zjišťující míru spokojenosti vyplnilo plných 50 % z nich. To je rekordní podíl návratnosti dotazníků v historii konferencí Blue Events, který jednak svědčí o velké angažovanosti a zaujetí účastníků, jednak je do jisté míry potvrzením, že akce tohoto typu v České republice IT manažerům zjevně dosud chyběla.

Celý text...
CIO Agenda 2015 – dobrý CIO by měl spojovat business a IT
Publikováno 7.10.2015

Společnost Blue Events se rozhodla rozšířit své portfolio eventů a realizovat první oborovou konferenci o roli CIO a spolupráci IT s ostatními odděleními ve firmách. Setkání stovky odborníků proběhlo v pražském Park Inn Hotelu. Východiskem programu CIO Agenda 2015 se staly závěry průzkumu Accenture, který dokládá rapidně se měnící úlohu CIO a CTO. Konference se dotkla vzájemných očekávání CEO a CIO, respektu k IT při podpoře a komunikaci s klienty nebo zavádění velkých IT projektů. Program uzavírala panelová diskuze o IT/CIO jako zdroji nových inovací. Konferenci oživil humorný přístup hlavních řečníků a mnoho inspirativních a zasvěcených dotazů z publika.

Celý text...
Praha, 30. září 2015 – FÓRUM oznamuje termín 12. ročníku, SMART přináší nové informace!
Publikováno 30.9.2015

O celoročním úzkém propojení magazínu SMART a výroční odborné události FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ informovali tvůrci obou projektů již na jaře. Podzimní číslo SMARTU přináší nejen zajímavé informace, analýzy, rozhovory a trendy pro stavební veřejnost, ale i oficiální potvrzení termínu 12. ročníku úspěšného fóra. Odborníci ze všech segmentů stavebního trhu, tedy nejen velkých stavebních a dodavatelských firem, ale i investoři, projektanti, developeři a vrcholoví zástupci státní správy, se mají na co těšit. Organizátoři oficiálně oznámili termín konání 1. 3. 2016 v Clarion Congress Hotelu v Praze a budou usilovat o překonání letošní rekordní účasti.

Celý text...
Konference CIO AGENDA 2015: Změna role CIO ve firmách v realitě České republiky
Publikováno 29.9.2015

Společnost Accenture se jako hlavní partner rozhodla podpořit první konferenci o roli CIO a jejich spolupráci s ostatními odděleními ve firmách. Jako jeden z globálních lídrů v oblasti manažerského poradenství, technologických služeb a outsourcingu sleduje a podporuje přeměnu současných společností na digitální. Ze zkušeností Accenture i jejích výzkumů vyplývá, že se vzrůstem důležitosti digitální infrastruktury pro firmy všech typů se rapidně mění i úloha a význam funkcí CIO a CTO, tedy ředitelů IT a technických ředitelů. Konference CIO Agenda je zcela novou výroční oborovou konferencí, která vznikla na popud zájmu odborníků z této oblasti, a proběhne ve středu 7. října 2015 v Park Inn Hotel Prague.

Celý text...
Úspěšná značka = ambiciózní cíle + pochopení zákazníků + být vždy po ruce... a spousta energie!
Publikováno 25.9.2015

Blue Events, vedoucí společnost na trhu v oblasti marketingových konferencí, se letos rozhodly rozšířit své portfolio o nový projekt: Brand Management. Premiérový ročník s podtitulem Značka jako cíl nebo nástroj? odstartoval výroční setkání brand managerů a dalších odborníků zabývajících se rozvojem a řízením značek. Setkání více než tří set profesionálů, kteří věří, že značka je daleko více než grafický symbol, proběhlo v pražském Slovanském domě. Hvězdami programu byli nejen guru globálního marketingu Jim Stengel, ale též více než desítka těch, kdo z různých pozicí řídí úspěšné značky na českém trhu. O své znalosti se tak podělil majitelé a generální ředitelé firem i reprezentanti marketing a brand managementu.

Celý text...
Ekonomická konjunktura vynáší HR na výsluní zájmu. Organizační připravenost v oblasti pracovních sil se stává stimulem či brzdou rozvoje firem!
Publikováno 22.9.2015

Praha, 22. září 2015 – Dobrá práce HR oddělení a efektivní strategické plánování pracovních sil se s nástupem konjunktury stává mnohem více než dříve zásadní pro úspěch firem. Nastává „Time for a change“ – ideální doba na posílení pozice HR v rámci jejich organizační struktury. Pod stejným titulem se bude v Praze dne 14. října konat 10. ročník konference HR Management, který se mj. zaměří na moderní nástroje práce personalistů.

Celý text...
CFO by měl být čestný, chápající a natolik odvážný, aby mohl říkat ne
Publikováno 10.9.2015

Praha, 10. září 2015 – Nově koncipovaný 4. ročník CFO kongresu „Efektivně prožitý den s dalšími CFO“ poskytl letošním účastníkům velkorysý prostor pro paralelně probíhající odborné diskuse. Tak podpořil přání CFO věnovat více času specializovaným tématům. Zázemí k inspirativnímu setkání 120 finančních ředitelů a ředitelek poskytl pražský hotel Clarion. Konference se odvíjela od úvodní analýzy především české makroekonomické situace, mapovala novinky ze světa finančního řízení ve vztahu k interním klientům, dodavatelům i technologiím. Poprvé byla na programu jedné z panelových diskusí i Big Data.

Celý text...
Světové HR trendy v Praze! Zahraniční key note v otevřené diskuzi s předními českými manažery.
Publikováno 9.9.2015

Praha, 9. září 2015 – Jubilejní desátý ročník odborné konference HR Management se uskuteční 14. 10. 2015 ve Slovanském domě v Praze. V rámci svého programu s názvem HR 2.0: Time for a change! představí mimo jiné také uznávaného zahraničního speakera.

Celý text...
Hlavním řečníkem HR Management se stane Bruce Morton – názorový lídr a globální inovátor v oblasti rozvoje lidského kapitálu s více než 30letými zkušenostmi.
Publikováno 25.8.2015

Bruce Morton vede tým pro inovace ve společnosti Allegis Global Solutions, která hledá firmám talenty z celého světa. Nejnovější inovací jeho týmu je vybudování dynamické integrované technologické platformy, která umožňuje kombinací různých digitálních náborových technologií vytvořit žijící a angažovanou talent komunitu, velmi odlišnou od té, kterou lze vybudovat tradičními statickými metodami. O zkušenostech z „nového světa práce“ bude Bruce Morton hovořit v říjnu na HRM konferenci v Praze.

Celý text...
Žhavé téma Retail Summitu 2016: Jak vrátit obchodování hodnotu?
Publikováno 7.8.2015

Praha (7. 8. 2015): Retail Summit, nejvýznamnější setkání středoevropského obchodu, se bude ve svém 22. ročníku věnovat horkému tématu, jak vrátit obchodování hodnotu. Organizátoři plánují toto zásadní téma pojmout v kontextu celého řetězce tvorby (či likvidace…) hodnoty a věnovat se tak podrobně vztahu obchodu k jeho klíčovým partnerům. Retail Summit 2016 se uskuteční ve dnech 1. - 3. 2. 2015 v pražském Clarion Congress Hotel Prague. Oproti minulým ročníkům nabídne ještě širší škálu příležitostí pro jednání, obohatí možnosti networkingu a chce být třídenní oslavou kvalitního obchodování. Mezi řadu novinek patří get-together party a další více či méně formální společenská setkání chystaná na předvečer summitu. Očekává se překročení letošního rekordního počtu účastníků (1 072!), nezapomeňte si proto prosím dát termín Retail Summitu 2016 již nyní do kalendáře.

Celý text...
CFO Congress otevírá prostor pro aktuální témata, která hýbou finančním světem
Publikováno 6.8.2015

Praha, 6. srpna 2015 – Čtvrtý ročník CFO Congress se uskuteční 10. září 2015 v Clarion Congress Hotel Prague. V novém konceptu poprvé nabídne paralelní specializovaná témata, větší prostor pro networking i vycházející moderátorskou hvězdu.

Celý text...
Retail in Detail/FMCG online: Konference ve správný čas
Publikováno 10.6.2015

Praha 10. 6. 2015 V prostředí českého online prodeje rychloobrátkového zboží se začaly dít velké věci. Proto ve správný čas uspořádala společnost Blue Events specializovanou konferenci z řady Retail in Detail, na které se sešlo v konferenčním sále pražského hotelu Boscolo více než 150 výrobců, maloobchodníků, distributorů a dodavatelů informací a služeb pro E-Commerce, aby se seznámili s novou mapou internetového obchodování procházející radikální změnou. Devět řečníků se zaměřilo především na analýzy, trendy a změny rychloobrátkového trhu v období expanze E-Commerce. V odpoledním živém diskusním fóru došlo i na srovnání různých obchodních modelů online prodejců a všeobecné šance a rizika spojená s internetovým prodejem FMCG.

Celý text...
Leadership for Life: nadšení, strach a výkonnost firem
Publikováno 3.6.2015

V úspěšné tradici konference – koncertu pokračoval již pátý ročník setkávání stovky inspirovaných manažerů, ředitelů a majitelů firem. Povznášející prostředí barokního sálu benediktýnského kláštera v Praze Břevnově a zvony kostela sv. Markéty, které určovaly rytmus konference, vytvořily jedinečný rámec pro uvolněnou a radostnou konferenci zakončenou spontánní diskusí v kruhu a neplánovanými stand-upy účastníků o tom, jak překonali strach. Nedílnou součástí bylo vystoupení Brixiho akademického souboru a jejich dobarvení atmosféry písněmi o strachu, nadšení a nebojácnosti.

Celý text...
Premiérový ročník konference Brand Management přiváží světovou jedničku v oblasti budování a řízení značek
Publikováno 27.5.2015

Praha, 27. května 2015 – Premiéra konference Brand Management, konaná 23. září 2015 ve Slovanském domě v Praze, přivítá Jima Stengela, vizionáře a marketingového guru, který působil řadu let jako globální marketingový ředitel Procter & Gamble, jedné z nejobdivovanějších společností v oblasti brand buildingu na světě. Celodenní program se zaměří na diskusi o tom, zda je značka velkým cílem a filozofií definující strategii firmy či „jen" cestou a nástrojem, jak naplnit dílčí úkoly.

Celý text...
Retail in Detail/FMCG Online: Zájem o konferenci předčil očekávání. Organizátoři přesouvají event do větších prostor.
Publikováno 20.5.2015

Praha, 20.května - Zájem o specializovanou konferenci Retail in Detail z dílny Blue Events, zaměřenou letos na vysoce aktuální téma e-Commerce v oblasti rychloobrátkového zboží, překračuje veškerá očekávání. 3 týdny před konferencí je kapacita původně plánovaného konferenčního centra zcela vyčerpána. Organizátoři z Blue Events proto akci operativně přesunují do hotelu Boscolo Prague v centru Prahy.

Celý text...
Co nesmí chybět v nákupu? Zvědavost, proaktivita a strategické myšlení
Publikováno 20.5.2015

Třetí ročník Procurement fóra s tématem Nákup v časech rychlých změn se uskutečnil 20. 5. 2015 v pražské Národní technické knihovně a přilákal více než 200 účastníků. Fórum se zaměřilo na srovnávání osobních i manažerských zkušeností s nákupem u nás a v zahraničí, na specifikaci předmětů výběrových řízení a tendrů a na trendy elektronizace nákupu. Odpolední interaktivní panelová diskuse se věnovala tématu boření starých zvyklostí v nákupu.

Celý text...
Jak vrátit do marketingu radost? Myslete jinak a nebojte se zapojit ostatní
Publikováno 16.5.2015

Praha, 14. května 2015 – 16. ročník konference Marketing Management byl zasvěcen otázce, jak vrátit do marketingové branže radost. Dvacítka tuzemských i zahraničních řečníků mluvila o proměně myšlení, odlišném způsobu exekuce kampaní i o tom, jak z lidí udělat ambasadory značky. Přítomným odborníkům naslouchaly dvě stovky marketérů z řady významných firem i agentur. Konference kromě bohatého programu nabídla přehlídku finalistů ocenění Marketingový počin roku 2014/15. Bodovaly Air Bank a COOP Jednota Slovensko.

Celý text...
Marketingový počin zná své vítěze za ČR i SR. Zvítězily kampaně Air Bank a Coop Jednota Slovensko
Publikováno 15.5.2015

Praha, 14. května 2015 – 16. ročník konference Marketing Management, který proběhl v Divadle ARCHA, přinesl kromě bohatého odborného programu také vyhlášení vítězů ocenění Marketingový počin roku 2014/15. Za český trh bodovala Air Bank se známými spoty o bankéřích. Ze slovenských kampaní se nejvíce líbila série spotů COOP Jednota, ve které vystupuje humorná dvojice bači a jeho pomocníka.

Celý text...
Magazín o Retail Summitu 2015 v tabletové verzi!
Publikováno 12.5.2015

Retail Summit 2015 potvrdil, že toto odborné a společenské setkání patří mezi největší a nejzajímavější události evropského obchodu. Letošní, v pořadí již 21.ročník, dosáhl rekordní účasti – v průběhu dvou konferenčních dnů 3. a 4. 2. 2015 do pražského hotelu Clarion zavítalo celkem 1072 účastníků. Reprezentativní výzkum mezi nimi potvrdil, že za největší přínos akce lze považovat její vysokou návštěvnost a hodnotu, kterou díky tomu summit přináší pro networking, neformální osobní kontakty a výměnu názorů mezi hráči na obchodním trhu.

Celý text...
Internetová revoluce na trhu FMCG u nás v hledáčku médií
Publikováno 4.5.2015

Praha, 4. května 2015 –Aktuální zprávy ze zahraničí jasně potvrují, že E-Commerce se stává realitou i v obchodě s rychloobrátkovými kategoriemi. Ani u nás není o zajímavé zprávy nouze – Rohlik.cz, Kolonial.cz či Kosik.cz o sobě nechávají dost hlasitě slyšet. Zatímco první z těchto nových hráčů již aktivně nabízí své služby, ostatní dva se chystají odstartovat své projekty v nejbližších dnech. Situaci mapují odborná media, mezi nimi nejaktivněji ta digitální.

Celý text...
Jaké reklamy přinášejí radost spotřebitelům? V České republice vítězí Air Bank, Kofola a Kaufland, na Slovensku ŠKODA AUTO a COOP Jednota Slovensko!
Publikováno 27.4.2015

Praha, 27. dubna 2015 – letošní již 16. ročník konference Marketing Management, který se uskuteční 14. května 2015 v Divadle ARCHA, přinese přehlídku těch nejlepších kampaní, které zaujaly odbornou veřejnost v konfrontaci s tím, co se líbí zákazníkům a spotřebitelům. Již potřetí v řadě to u příležitosti konference zjišťoval spotřebitelský výzkum GfK. Chcete vědět, kdo je vítězem jednotlivých kategorií a získává ocenění Marketingový počin roku 2014/15 v ČR a SR? Čtěte dále! Zástupci vítězných komunikačních kampaní se zúčastní konference Marketing Management, aby se v rámci programu utkali a titul absolutního vítěze za každý z obou trhů.

Celý text...
Blue Events a Česká inovace o.p.s. završily spolupráci čtvrtým ročníkem největší akce pro inovátory v ČR
Publikováno 23.4.2015

Praha, 23. dubna 2015 – Po čtyřech letech končí spolupráce společnosti Blue Events a České inovace o.p.s., subjektů, které stojí za největším setkáním inovátorů na tuzemském trhu, Festivalem Česká inovace.

Celý text...
Zapomeňte na velká data. Důležitá jsou data pro byznys
Publikováno 20.4.2015

Další konference z cyklu Primetime for …. Big Data se konala 15. dubna 2015 v pražské Národní technické knihovně. Nabídla 250 účastníkům inspiraci, vyzkoušené tipy a případové studie, které pomohou zorientovat se v proměnlivém světě velkých dat. Přítomní marketingoví ředitelé, konzultanti a datoví analytici si mohli vybrat mezi devatenácti zasvěcenými prezentacemi.

Celý text...
Procurement Forum hledá recept, jak na nákup v čase rychlých změn
Publikováno 16.4.2015

Praha, 16. dubna 2015 – Třetí ročník výročního setkání Procurement Forum přinese tři aktuální témata, zahraničního key note speakera a mnoho dalších odborníků z oblasti nákupu. Konference, která se uskuteční 20. května 2015 v Národní technické knihovně v Praze, očekává přes 200 pracovníků zodpovědných za efektivitu nákupu.

Celý text...
Retail in Detail/FMCG Online: Čeká nás masivní růst tržního podílu internetových prodejců?
Publikováno 15.4.2015

Praha, 15. dubna 2015 – E-Commerce v segmentu rychloobrátkového zboží zatím u nás nedosahuje takových tržních podílů jako ve Velké Británii či Francii. To se ale do budoucna změní díky expanzi systému iTESCO do dalších regionů a v důsledku nástupu dalších internetových hráčů. Přes právě probíhající razantní změny lze očekávat, ze překážky pro rozhodnutí nakoupit na internetu rychloobrátkové zboží v myslích potenciálních zákazníků z velké části zůstanou. Podaří se s těmito výzvami internetovým obchodníkům vypořádat? Na tyto otázky se pokusí odpovědět další ze série specializovaných konferencí Retail in Detail s podtitulem FMCG Online, která se uskuteční 10.6.2015 v pražském inovačním centru Impact HUB.

Celý text...
FÓRUM je smart, SMART je fórum – po letošní rekordní účasti přicházejí organizátoři s novinkou pro odbornou veřejnost
Publikováno 14.4.2015

Praha, 14. dubna 2015 – SMART se stává hlavním mediálním partnerem FÓRA. Přítomný čas je na místě, jelikož nejde jen o partnerství před a na konferenci, ale celoroční propojení. SMART přináší informace, analýzy, rozhovory, trendy a studie po celý rok, chybí mu ale přímý kontakt, setkávání, možnost přímé diskuse či konfrontace. SMART bude tímto spojením více fórem myšlenek a idejí konference, bude rozvíjet témata, jejichž diskuse začala na fóru a bude přinášet rozhovory se zajímavými účastníky a speakery. FÓRUM tímto spojením bude zase více smart, jeho efekt a dosah odteď neskončí odchodem posledního účastníka ze sálu.

Celý text...
Jaké reklamní kampaně přinášejí radost spotřebitelům a jaké komunikačním odborníkům?
Publikováno 10.4.2015

Praha, 10. dubna 2015 – Letošní již 16. ročník konference Marketing Management, který se uskuteční 14. května 2015 v Divadle ARCHA, přinese zajímavou přehlídku toho nejlepšího, co rozradostnilo odbornou veřejnost v konfrontaci s tím, co se líbí zákazníkům a spotřebitelům. Součástí programu bude již potřetí vyhlášení výsledků soutěže Marketingový počin roku v ČR a SR na základě výzkumu GfK.

Celý text...
Retail in Detail/FMCG Online: Internetová revoluce dorazila i na trh s rychloobrátkovým zbožím
Publikováno 8.4.2015

Praha, 8.dubna 2015 – V Evropě i u nás začíná e-Commerce stále větší měrou ovlivňovat i trh s rychloobrátkovým zbožím. Budou FMCG kategorie kopírovat dynamický rozvoj internetového obchodu s nepotravinami? A jak se na tyto radikální změny na trhu připravit? Na tyto otázky se pokusí odpovědět další ze série specializovaných konferencí Retail in Detail s podtitulem FMCG Online, která se uskuteční 10.6.2015 v pražském inovačním centru Impact HUB. Je určena pro všechny obchodníky i výrobce, kteří v této oblasti již podnikají nebo teprve zvažují své možnosti využít příležitostí, které internetová revoluce nabízí.

Celý text...
Festival Česká inovace 2015: Nedávejte si malé cíle!
Publikováno 27.3.2015

27. března 2015 patřila budova Národní technické knihovny v pražských Dejvicích už 4. ročníku Festivalu Česká inovace. Knihovna otevřela svou prosklenou náruč více než pěti stovkám hostů a stala se na den místem, kde se hledaly cesty jak podpořit firmy a jednotlivce a z nápadů udělat obchodní příležitosti. Festival uspořádala společnost Blue Events a obecně prospěšná společnost Česká inovace. Připravili tak ojedinělou platformu pro malé i velké podnikatele, startupy, zástupce korporací, akcelerátorů, stejně jako vědce a vysokoškolské studenty. Setkání bylo nejen přehlídkou tuzemských inovativních nápadů z rozličných oborů ale také místem pro workshopy, panelové diskuse a výměnu kontaktů. Proběhlo také finále soutěže Česká inovace 2014.

Celý text...
Program 16. ročníku konference Marketing Management si klade otázku Jak vrátit do marketingu RADOST?
Publikováno 18.3.2015

Praha, 18.3.2015 - Téma, které si vybral 16. ročník kongresu Marketing Management (14.5.2015 v divadle Archa v Praze), je velmi těžko uchopitelné. Přesto stojí za to, se o to pokusit, protože v dnešní uspěchané a stresující době je RADOST stále vzácnějším kořením nebo životabudičem. Umíme-li zažívat a šířit radost, snáze se přeneseme přes úskalí a nezdary..

Celý text...
Diskusní fórum státní správy se věnovalo praktickému promítnutí nových legislativních záměrů do plánovací a realizační praxe v krajích a obcích
Publikováno 16.3.2015

Praha, 16.3.2015 – Velmi konkrétní náplň a praktická doporučení přinesla diskusní sekce Fórum státní správy v rámci konference českého stavebnictví (10.3.2015 v pražském Congress hotelu Clarion), které se v roli diskutujících odborníků představili Adéla Havlová z AK Havel, Holásek & Partners, Pavel Křeček, předseda ČKAIT, Michal Kýzl z ROP Střední Čechy a Zbyněk Richter, starosta městské části Dolní Počernice Hlavního města Prahy.

Celý text...
Program konference Leadership for Life 2015 se právě dokončuje. Představení role emocí ve firmách se zhostí mezinárodně uznávaný speaker Itzik Amiel
Publikováno 16.3.2015

Praha, 16.3.2015 – Emoce ve firmách jsou všudypřítomné, doprovázejí jedince i týmy ve všem, co dělají. Můžeme je sice ignorovat, ale ony nezmizí. Místo toho bychom měli zkusit jim porozumět a pracovat s nimi. Jakým způsobem? O tom, jak motivovat nadšení a zvládat strach ve firmách bude s účastníky konference Leadership for Life 3.června v Břevnovském klášteře v Praze debatovat její klíčový řečník Itzik Amiel.

Celý text...
Letošní Fórum českého stavebnictví oživila sekce věnovaná urbanismu
Publikováno 15.3.2015

Odpolední diskusní sekce věnovaná urbanismu a územnímu plánování a moderovaná Martinem Krupauerem z Atelieru 8000 byla nejvíce navštívenou a měla nejživější atmosféru. Zúčastnili se jí Helena Jantačová, expertka na právo v životním prostředí; Paul Koch, konzultant a bývalý ředitel ING Real Estate Development Czech Republic and France; Roman Koucký, ředitel sekce plánování, Institut plánování a rozvoje Praha a Martin Unger, člen představenstva, Passerinvest.

Celý text...
Stavebnictví potřebuje mladé lidi, kteří nebudou jen talenty, ale budou stavařinu milovat
Publikováno 13.3.2015

Praha, 13.3.2015 - Jedna ze specializovaných diskusních sekcí Fóra českého stavebnictví (10.3.2015 v pražském Congress hotelu Clarion) se věnovala tomu, jak podpořit rozvoj stavebnictví získáním nových mladých talentů pro obor. Zúčastnili se jí Helena Dybová, personální ředitelka PSJ; Alena Kohoutková, děkanka Stavební fakult ČVUT; Pavel Ševčík, technický ředitel SPS; Tomáš Zámečník, personální ředitel Metrostavu.

Celý text...
Jak se připravit na lepší časy? Zjednodušit legislativní procesy.
Publikováno 11.3.2015

Praha, 11. 3. 2015 - Zastavil se už několikaletý propad českého stavebnictví? Skončila už pro vyhladovělé stavaře ekonomická krize a mohou opět optimisticky doufat, že nastanou lepší časy? Tyto i jiné otázky zazněly na 11. ročníku Fóra českého stavebnictví v pražském hotelu Clarion, které přilákalo 300 odborníků ze všech segmentů stavebního trhu: tedy nejen velkých stavebních a dodavatelských firem, ale i investorů, projektantů a developerů. Letos organizátoři Fóra, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a společnost Blue Events, vsadili především na výměnu zkušeností formou panelových diskusí.

Celý text...
Novinka v programu FČS 2015: Do diskuse o urbanistické koncepci Prahy vnese evropský vítr významný expert Paul Koch
Publikováno 24.2.2015

Praha, 24. 2. 2015 – 11. ročník Fóra českého stavebnictví se stává zajímavou platformou i pro diskusi o otázkách, které trápí územní rozvoj a urbanistickou koncepci, zejména v Praze. Skvělou novinkou je přislíbená účast evropského experta v oboru městského rozvoje Paula Kocha, který mimo jiné stál v 90. letech za realizací jedné z dominant moderní pražské architektury – Tančícího domu.

Celý text...
FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2015: Jak se připravit na lepší časy? Třeba tím, že přestaneme čekat na osvícenou pomoc shora…
Publikováno 11.2.2015

Praha, 11. 2. 2015 – Na 11. ročníku Fóra českého stavebnictví se sejdou zástupci významných stavebních a developerských firem, investoři a projektanti, aby diskutovali o příležitostech pro světlejší budoucnost ve stavebnictví.

Celý text...
Retail Summit 2015: rekordní počet účastníků je závazkem pro přípravu programu příštího ročníku
Publikováno 9.2.2015

Praha 9.2.2015: Retail Summit 2015 obhájil pověst největšího setkání obchodníků a jejich dodavatelů na trhu a ve svém 21.ročníku dosáhl rekordní účasti – v průběhu dvou konferenčních dnů a společenského večera do hotelu Clarion zavítalo celkem 1072 účastníků. Reprezentativní výzkum, na kterém aktivně participovalo 25% zúčastněných, potvrdil, že organizátoři byli na tuto masu návštěvníků velmi dobře připraveni – průměrná známka 1,23 udělená za organizaci je nejlepší v historii. Za největší přínos akce většina účastníků označila právě jeho vysokou návštěvnost a hodnotu, kterou díky tomu summit přináší pro networking, neformální osobní kontakty a výměnu názorů mezi hráči na obchodním trhu: „Je to největší diskusní platforma u nás, velmi potřebná pro další kultivaci trhu a rozvoj vztahů na něm.“

Celý text...
Retail Summit v médiích
Publikováno 9.2.2015

Připomeňte si zajímavé momenty z 21. ročníku Retail Summitu. Největšímu obchodnímu setkání se věnovala všechna významná tuzemská média.

Celý text...
RETAIL SUMMIT 2015: TISÍCOVKA ÚČASTNÍKŮ HLEDALA NOVÉ CESTY ROZVOJE OBCHODU
Publikováno 5.2.2015

Klíčovým tématem Retail Summitu 2015 (Praha, 3.-4.2. 2015) bylo hledání nových cest, a to z různých pohledů jako jsou nové strategie, či inovace produktů, služeb a obchodních formátů. Největší pozornost však byla věnována distribučním cestám či kanálům, tedy hledání nových cest mezi výrobci, obchodníky a spotřebiteli. Právě tato oblast je nejvíce ovlivněna explozí nových technologií, které na maloobchodním trhu odstartovaly digitální a mobilní revoluci. Účastníci Retail Summitu 2015 se shodli, že zákazník ví, co chce. Chce, abychom ho znali, chce nakupovat pohodlně kdekoliv, kdykoliv a způsobem, který si sám vybere. A chce mít stejnou zkušenost se značkou bez ohledu na to, jestli navštíví webovou stránku, kamennou prodejnu nebo si zboží nechá donést až ke dveřím bytu. Uspokojení této poptávky je jednou z nejpravděpodobnějších cest k úspěchu na budoucím obchodním trhu – ne triviální, ale schůdnou.

Celý text...
ROHLIK.CZ ZÍSKAL OCENĚNÍ ZA NEJVÝZNAMNĚJŠÍ INOVACI V OBCHODĚ V SOUTĚŽI MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2014
Publikováno 4.2.2015

Dne 3. února byl v rámci Retail Summitu 2015 zvolen vítěz kategorie Inovace v obchodě soutěže MasterCard Obchodník roku 2014. O vítězství se utkalo Sportisimo, drogerie Teta a online supermarket rohlik.cz, kteří na konferenci představili své nejvýznamnější inovace loňského roku. Účastníci prezentací poté hlasováním rozhodli o vítězi. Tím se stal rohlik.cz.

Celý text...
ZÁKAZNÍCI OCENILI LIDL V KATEGORII „GE MONEY BANK CENA VEŘEJNOSTI“ SOUTĚŽE „MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2014“
Publikováno 3.2.2015

Letošním vítězem soutěže „MasterCard Obchodník roku 2013“ v kategorii „GE Money Bank Cena veřejnosti” se stal Lidl. První místo mu zajistilo 31 772 hlasů, na druhém místě se umístila TETA drogerie s 29 840 hlasy a na třetím místě je IKEA s 29 310 hlasy. Zákazníci hlasovali na internetových stránkách www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv v průběhu prosince 2014 a ledna 2015.

Celý text...
ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM OCENĚNÍ MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2014 SE STALA IKEA
Publikováno 3.2.2015
 • Absolutním vítězem a držitelem titulu MasterCard Obchodník roku 2014 se stejně jako loni stala IKEA Česká republika. Ta byla také oceněna v rámci oborových kategorií jako MasterCard Obchodník pro domácnost 2014.
 • Mezi další vítěze oborových kategorií patří Kaufland, Sportisimo, Deichmann, mall.cz, dm drogerie markt, Neoluxor, czc.cz a OBI.
 • Ocenění v kategorii GE Money Bank nejpřínosnější věrnostní program získal Yves Rocher.
 • Vítězem v kategorii MasterCard Obchodník bez bariér se opět stalo Tesco.
 • Vítěze v kategorii GE Money Bank Cena veřejnosti vybrali zákazníci hlasováním na internetu a přes SMS. Nejvíc hlasů získal Lidl.
 • Vítězem v kategorii MasterCard Kreativita roku 2014 se stal Lidl. Rozhodla tak porota složená z profesionálů v oboru marketingu, která ocenila projekt Paulus vs. Ihnačák – kuchyně Lidlu.
Celý text...
Retail Summit 2015: Registrováno již na 600 účastníků, program přinese mnohá odhalení
Publikováno 16.1.2015

Praha, 16. 1. 2015 – 21. ročník Retail Summitu má v tuto chvíli registrováno již na 600 účastníků. Pestrá skladba přihlášených, jde jak o dodavatele zboží a služeb, tak o obchodníky, slibuje zajímavé diskuze. Mezi přihlášenými jsou jak reprezentanti obchodních firem z kategorie TOP 10, konkrétně Ahold, Billa, Globus, Makro, Penny Market či Tesco, tak představitelé managementu dalších potravinářských a nepotravinářských řetězců, specializovaných prodejen či internetových obchodníků.

Celý text...
FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2015 přichází s optimistickým tématem: Jak se připravit na lepší časy?
Publikováno 12.1.2015

V březnu 2015 se v Praze uskuteční již 11. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce nastolit témata, vybízející k optimistickému náhledu na budoucnost práce stavařů, developerů a projektantů, i dodavatelů stavebních materiálů a technologií.

Celý text...
Retail Summit 2015: vrcholové setkání českých potravinářů
Publikováno 6.1.2015

Ve dnech 3. a 4. února 2015 se v pražském hotelu Clarion koná již 21. ročník Retail Summitu, odborného a společenského setkání věnovaného rozvoji obchodu v ČR a dalších středoevropských státech. Jako již tradičně se na této velké konferenci setkají nejen obchodníci, ale též vrcholoví reprezentanti potravinářství.

Celý text...
Retail Summit 2015: Zákazník na víceúrovňové křižovatce
Publikováno 15.12.2014

Klíčovým tématem Retail Summitu 2015 (Praha, 3. -4. 2. 2015) bude hledání nových cest. V programu této prestižní akce bude pojato z různých pohledů jako jsou nové strategie, či inovace produktů, služeb a obchodních formátů. Největší pozornost však bude věnována distribučním cestám či kanálům, tedy hledání nových cest mezi výrobci, obchodníky a spotřebiteli. Právě tato oblast je nejvíce ovlivněna explozí nových technologií, které na maloobchodním trhu odstartovaly digitální a mobilní revoluci.

Celý text...
Nadšení a strach ve firmě tématem konference Leadership for Life 2015
Publikováno 15.12.2014

Praha, 17.12. 2014 – Nová navzájem propojená ekonomika vytváří tlak na rychlost a efektivitu všech procesů ve firmách a klade nové nároky na psychickou zátěž a dovednosti manažerů. Jedním z jejich nejdůležitějších poslání je kultivace firemní kultury, včetně zvládání emocí, které technologiemi zrychlené pracovní tempo, vysoce konkurenční prostředí či tlak na výkon v práci přinášejí. Další ročník inspirativní konference ze série Leadership for Life, který se uskuteční 3. 6. 2015 v Břevnovském klášteře v Praze, proto přináší klíčové téma: Nadšení a strach ve firmě.

Celý text...
Fórum českého stavebnictví vstupuje do druhé desítky s novou koncepcí
Publikováno 9.12.2014

Praha, 9. prosince 2014 - Nadcházející 11. ročník Fóra českého stavebnictví se svou koncepcí navrací ke kořenům tohoto výročního setkání. K Programové náplni z let, která ještě nebyla poznamenána krizí oboru. Fórum nastolí témata, která vybízejí k optimistickému náhledu na budoucnost práce stavařů, developerů, projektantů i dodavatelů stavebních materiálů a technologií.

Celý text...
Přípravy 3. ročníku Procurement Fora (20. 5. 2015) jsou v plném proudu. Prestižní setkání spouští nejvýhodnější možnost registrace.
Publikováno 9.12.2014

Praha, 9. Prosince 2014 - Díky rostoucímu zájmu o výroční Procurement Forum, kterého se v roce 2014 zúčastnilo více než 200 účastníků z řad ředitelů a profesionálů nákupu, spouští Blue Events registraci na toto fórum s půlročním předstihem.

Celý text...
FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ PLÁNUJE V PŘÍŠTÍM ROCE NÁVRAT KE KOŘENŮM
Publikováno 8.12.2014

V březnu 2015 se v Praze uskuteční již 11. ročník Fóra českého stavebnictví. Oslovili jsme proto jejího organizátora, společnost Blue Events zaměřenou na přípravu a realizaci úspěšných odborných konferencí a summitů v České republice, abychom zjistili, s jakým záměrem Fórum českého stavebnictví pořádá. Rozhovor jsme vedli s Antonínem Parmou, ředitelem Blue Events.

Celý text...
Key note speaker Retail Summitu 2015 Dr. Jörg Wallner z think-tanku 2bAHEAD se zaměří na budoucnost kamenného obchodu v podmínkách digitální revoluce
Publikováno 3.12.2014

Klíčovým tématem Retail Summitu 2015 (Praha, 3. - 4. 2. 2015) bude hledání nových cest. Program této prestižní akce je doslova nabit prezentacemi inovací, které velmi často souvisejí s novými technologiemi a zejména s explozí internetového obchodu. Přesto se klíčová otázka, kterou si bude většina účastníků Retail Summitu 2015 klást, dotýká perspektiv stávající obchodní sítě a budoucnosti kamenných prodejen. A právě na toto zásadní téma se soustředí vystoupení Dr. Jörg Wallnera, klíčového řečníka konference.

Celý text...
Jak se stát králem internetové džungle? Nepanikařte, když novinky přicházejí neustále a není jim konec
Publikováno 20.11.2014

Praha, 20. listopadu 2014 – Třetí díl populární série konferencí Primetime for … nabídl v Národní technické knihovně více než 230 účastníkům vodítka, jak se zorientovat a nezabloudit v proměnlivém světě internetové džungle. Přinesl marketingovým ředitelům a manažerům potřebnou čerstvou a energií nabitou cestovní mapu pro kvalifikovaná rozhodnutí, kam se vydat a v on-line marketingu nezabloudit. Konferenci, která dala prostor dvacítce prezentací uspořádaným do čtyř bloků, připravila společnost Blue Events.

Celý text...
Řízení lidských zdrojů je řemeslo, říká nositelka ceny Osobnost HR 2014
Publikováno 11.11.2014

Původním povoláním je Monika Rousová speciální pedagožka pro děti s postižením. Teď kombinuje tři profese: je personalistka, koučka a soukromá terapeutka. Právě tahle pestrost ji prý baví, říká Rousová, čerstvá nositelka ceny Osobnost HR 2014.

Celý text...
Přípravy Retail Summitu 2015 finišují
Publikováno 10.11.2014

Praha, 10. 11. 2014 – Největší středoevropská obchodní konference Retail Summit vstupuje do závěrečné fáze příprav. Klíčovými tématy 21. ročníku s podtitulem „Hledání nových cest“ budou "omni-channel retailing" a šance kamenného obchodu v podmínkách prudké expanze e-commerce.

Celý text...
PR Summit 2014: PR nikdy nebylo silnější, budoucnost je v integraci
Publikováno 23.10.2014

Praha, 23. října 2014 – Šestý ročník prestižní oborové konference PR Summit Hranice byly zbořeny, Public Relations na prahu nové éry byl zaměřen na příležitosti a hrozby rozvolněných hranic mezi PR a marketingem, stejně jako na možnosti a výzvy měření efektivity PR, analýzu a kombinování „velkých dat“, komunikaci státní správy, content huby, sociální PR a propojování tradičních a nových komunikačních kanálů. Součástí konference byla i šestá přímá volba PR Osobnosti roku. Vítězem se stal kavárník a kulturní aktivista Ondřej Kobza, nominovaný za angažovanost ve veřejném prostoru. V průběhu konference jeho účastníci rozhodli o vítězi prezentační soutěže RICPIC „Jak na Václavské náměstí dostat dnes 100 000 lidí“. Zvítězil Roman Maco, KPMG, který k sofistikovanému řešení došel za využití vlastního „geniálního“ softwaru Idea Evaluator. Do pražského pláce Žofín přišlo rekordních 260 účastníků. Summit tradičně organizovala společnost Blue Events ve spolupráci s Asociací PR Agentur.

Celý text...
Pestrost obohacuje
Publikováno 16.10.2014

Praha 15. 10. 2014 Devátý ročník celodenní konference HR Management o vytváření a rozvoji různorodých pracovních týmů se odehrával v pražském hotelu Pyramida a zaujal více než 180 účastníků. 19 řečníků a 12 aktivních panelistů odpoledních diskusí se zabývalo pestrými pracovní týmy: jejich bariérami a hranicemi, řízením multikulturních týmů a různých generací na pracovišti nebo firemní kulturou a nekulturou. Součástí konference bylo i finále ocenění Osobnost HR 2014 a soutěže o Cenu personalistů. Konferenci organizovala společnost Blue Events ve spolupráci s odborným měsíčníkem Moderní řízení vydavatelství Economia a Klubem zaměstnavatelů.

Celý text...
Retail Summit 2015 se zaměří na hledání nových cest
Publikováno 14.10.2014

Praha, 14. 10. 2014 – Největší středoevropská obchodní konference Retail Summit zveřejňuje ústřední téma nadcházejícího 21.ročníku, který se uskuteční v pražském Clarion Congress Hotelu ve dnech 3. - 4. 2. 2015. Bude jím „Hledání nových cest“, a to ve všech aspektech podnikání na maloobchodním trhu.

Celý text...
MOBILNÍ MARKETING JDE JEN JEDNÍM SMĚREM: NAHORU
Publikováno 3.10.2014

Praha, 3. října 2014 – Druhý ročník celodenní konference Mobile Marketing 2014, který se odehrával v moderních prostorách Národní technické knihovny, zaujal více než 200 aktivních účastníků. 15 řečníků a účastníků panelové diskuse se zaměřilo na představení světových trendů a novinek, tipy a triky pro mobilní strategii, způsoby, jak se posunout od mobilního marketingu k mobilnímu byznysu až po kreativní case studies toho nejlepšího v ČR i v zahraničí. Konferenci organizovala společnost Blue Events ve spolupráci se slovenskými TheMarketers.biz.

Celý text...
MOBILE-POCKET VSTUPUJE NA ČESKÝ TRH
Publikováno 3.10.2014

Praha, 3. října 2014 – Nová aplikace Mobile Pocket, která umožňuje stáhnout si do chytrého zařízení věrnostní karty a speciální nabídky od obchodníků, byla představena na konferenci Mobile Marketing 2014. Druhý ročník této úspěšné akce se konal tuto středu v Národní technické knihovně za přítomnosti více než dvou stovek účastníků.

Celý text...
MOBILNÍ MARKETING OVLIVŇUJE VÝZNAMNĚ BYZNYS 1/2 VŠECH FIREM, KTERÉ JEJ POUŽÍVAJÍ
Publikováno 3.10.2014

Praha, 3. října 2014 – Toto a další zjištění vyplývají z bleskové ankety, do které se zapojila více než stovka marketingových ředitelů a odborníků na konferenci Mobile Marketing 2014. Postoj firem k mobilnímu marketingu a názor na uživatelské zvyklosti zjišťovala společnost GfK.

Celý text...
Bez diverzity není kreativita
Publikováno 30.9.2014

Kouzlo diverzity je ve vzájemném sdílení nehledě na rozdílnosti, jaký a odkud člověk zrovna je. 9. ročník odborné konference HR managementu, která se uskuteční už za dva týdny (15.10.2014 v OREA hotelu Pyramida v Praze) přinese příklady, jak takové sdílení obohacuje týmy, nabíjí zaměstnance energií a přináší motivující sílu, díky níž práce začne lidi víc bavit.

Celý text...
Loyalty Over Gold: Hlavně přestaňte bezmyšlenkovitě vydávat věrnostní karty!
Publikováno 25.9.2014

5. ročník konference o cestách a necestách k získávání a udržení loajálních zákazníků se konal 24. září 2014 v pražském Impact HUB. Více než 80 účastníků se seznámilo s praktickými případovými studiemi z českého trhu, mohlo se inspirovat hlavním řečníkem konference Bramem Alkemou z Nizozemska nebo se zapojit do odpoledního diskusního fóra s deseti zástupci maloobchodu a služeb.

Celý text...
CFO není osamělý ostrov, musí fungovat a souznít s celou firmou
Publikováno 19.9.2014

Praha, 18. 9. 2014 – Ve středu 17. 9. 2014 se v konferenčním sále České národní banky sešly necelé dvě stovky finančních ředitelek a ředitelů na CFO kongresu s cílem prověřit, zda lze tuto příležitost opravdu považovat za „dobře investovaný den v životě CFO“, jak sliboval podtitul letošního ročníku. Z příspěvků i diskusí často do popředí vystupoval pohled, který na CFO nenahlížel pouze jako na precizního cifršpiona přes tvrdá čísla, ale jako na člena týmu, který musí mít v arzenálu i řadu měkkých dovedností a musí být schopný aktivně komunikovat napříč firmou. Kongres připravila společnost Blue Events společně s odborným garantem Deloitte.

Celý text...
Dobrý marketér musí řídit budoucnost, ne minulost (exkluzivní rozhovor pro ČIA News)
Publikováno 14.9.2014

Bram Alkema, špičkový řečník a specialista na otázky managementu v oblasti marketingu, inovací a rozvoje vztahu se zákazníky, přijede do Prahy 24. září 2014 a vystoupí na konferenci Loyalty over Gold. Při této příležitosti poskytl exkluzivní rozhovor pro ČIANEWS. Podle jeho názoru musí dobrý marketér řídit budoucnost, ne minulost, pouhá efektivita je pro neschopné. Strategie je umění být o krok napřed před povinností být efektivní. Dobrý marketér nepotřebuje reklamu a rozhodně se nezabývá výpočty návratnosti investic.

Celý text...
Finalisté PR osobnosti roku 2014 jsou již známi
Publikováno 11.9.2014

Praha, 11. 9. 2014. Cenu PR osobnost roku (dříve PR manažer roku) udělí letos již pošesté Asociace Public Relations Agentur – APRA. PR osobnost roku vybere ze shortlistu pěti nominovaných odborná veřejnost, a to přímo v průběhu PR Summitu 2014.

Celý text...
Zeptali jsme se keynote řečníka konference Loyalty over Gold, s čím přijíždí do Prahy ..
Publikováno 3.9.2014

V září navštíví Českou republiku Bram Alkema. Vystoupí jako keynote řečník na konferenci Loyalty over Gold, která se koná 24. září v Impact HUB Praha. Bram Alkema, jakožto špičkový řečník specializovaný na otázky managementu v oblasti marketingu, inovací a rozvoje vztahu se zákazníky přijíždí do Prahy, aby českým marketérům poradil, jak získat a udržet své zákazníky.

Celý text...
Tradiční HR konference přináší diverzitu jako zásadní téma, které ovlivní podobu a fungování budoucího pracovního trhu
Publikováno 26.8.2014

Praha, 26. 8. 2014 - Nejnavštěvovanější odborná HR událost v ČR, říjnová konference HR Management (15. 10.2014), právě zveřejnila svůj program zaměřený na pestrou a flexibilní budoucnost pracovního trhu. Předpokládaná zvýšená diverzita pracovních týmů může přinést mnohé výhody, ale jen pokud se management firem s ní naučí efektivně využívat. Organizátoři pozvali do programu konference pětadvacítku řečníků a panelistů, kteří na konkrétních příkladech zdokumentují, jak jsou připraveni na bouřlivé změny, které nás ve světě práce čekají, akcelerovány vpádem moderních technologií či nových zákonů.

Celý text...
Do Prahy míří mezinárodně uznávaným odborník na marketing, aby poradil, jak na zákaznickou loajalitu
Publikováno 21.8.2014

Praha, 21. srpna 2014 – V září navštíví Českou republiku Bram Alkema, uznávaný odborník z Nizozemska, aby českým marketérům poradil, jak získat a udržet zákazníky. Bram Alkema vystoupí na konferenci Loyalty Over Gold, která se koná 24. 9. 2014 v pražském HUBu.

Celý text...
Blue Events vstupují do nové konferenční sezóny se silnějším týmem
Publikováno 16.7.2014

Praha, 16. července 2014 – Lídr českého konferenčního trhu – společnost Blue Events – před startem nové konferenční sezóny posiluje tým. Po necelých dvou letech působení ve firmě se členkou užšího vedení stává Aneta Zímová, která bude z pozice projektové manažerky odpovídat za vybrané odborné kongresy. Z podzimních projektů půjde o konference věnující se komunikaci a marketingu: Mobile Marketing, PR Summit a Primetime for…Internet Jungle.

Celý text...
Nastupující generace potřebuje nový typ lídra
Publikováno 5.6.2014

Praha, 5. 6. 2014 –Mužská a ženská energie při vedení lidí a firem, potenciál aktivního propojení srdce a hlavy a diskuse nad potřebnou proměnou stylů leadershipu do budoucna byly hlavními tématy 4. ročníku konference Leadership for Life, který se konal 4. 6. 2014 v pražském Břevnovském klášteře a účastnila se jej stovka zkušených manažerů a ředitelů z českého i mezinárodního prostředí. Atmosféru konference dotvářelo její propojení s koncertním vystoupením smyčcového kvarteta Epoque Quartet.

Celý text...
Nákup je výkladní skříní společnosti
Publikováno 21.5.2014

Druhý ročník Procurement fóra s tématem Nákup jako spolutvůrce hodnoty firmy se konal 20. 5. 2014 v pražském Clarion Congress Hotelu a vynikl nejen vyšším počtem účastníků než loni (více než 200), ale především neobyčejně otevřenou diskusní atmosférou. Fórum se zaměřilo na přidanou hodnotu, kterou může firemní oddělení nákupu vytvářet: nejen v rovině zisku, ale i v oblasti řízení a vytváření dlouhodobého partnerství s dodavateli. Program sestával ze dvou dopoledních částí s následnou panelovou diskusí a odpoledních specializovaných workshopů zaměřených na nástroje a procesy v nákupu a případové studie výběrových řízení. Ambicí fóra bylo také vyvrátit tři časté mýty o nákupu: nákup je pouze o tlaku na cenu, nákup je back office činnost procesující objednávka a nákup je netransparentní, v nákupu se krade. Na tvorbě programu spolupracuje pořádající společnost Blue Events s odborným garantem Markem Rokoským.

Celý text...
Jak zaujmout v dnešní překomunikované době
Publikováno 14.5.2014

Bylo tématem jubilejního15. ročníku oborové konference Marketing Management, která se konala 14. 5. 2014 na pražském Žofíně a již podruhé byla spojena s vyhlašováním ceny Marketingový počin roku. Hlavním řečníkem konference byl Dave Trott, legendární copywriter,kreativní ředitel, expert na propojování tradičních marketingových nástrojů a nových médií a zakladatel několika známých londýnských reklamních agentur. Osmnáctka dalších přenášejících z Čech, Slovenska a Velké Británie se ve svých příspěvcích věnovala autentickému dialogu se zákazníky, kreativitě, dravému myšlení, síle a významu značky v překomunikované době i neobvyklému tématu hudby ve službách značky. Na tvorbě česko – slovenského programu, který zaujal více než 300 účastníků, spolupracovala společnost Blue Events se slovenskými TheMarketers.biz.

Celý text...
Kdo si letos odnese ocenění za Marketingový počin roku z pohledu spotřebitelů?
Publikováno 7.5.2014

Praha, 7. května 2014 – Na 15. ročníku konference Marketing Management účastníci v přímém hlasování rozhodnou o vítězi ocenění Marketingový počin roku 2013/14 za Českou a Slovenskou republiku. Finalisté vzešli z výzkumu GfK Czech a GfK Slovakia, který mapuje zajímavé marketingové aktivity na českém a slovenském trhu za posledních 12 měsíců z pohledu spotřebitelů. Za český trh se spolu utkají kampaně značek Hyundai, Martinus.cz a Vodafone. Slovenské barvy budou reprezentovat zástupci Martinus.sk, Slovak Telekom a Tesco Stores SK.

Celý text...
Jakou přidanou hodnotu může efektivní nákup přinést firmě?
Publikováno 29.4.2014

Praha, 29. dubna 2014 – Nejen na tuto otázku budou hledat odpověď ředitelé nákupu, finanční ředitelé, nákupčí a majitelé firem na 2. ročníku Procurement Fora, které se uskuteční 20. května v pražském Clarion Congress Hotelu. O aktuálnosti tématu a chuti nákupčích nalézat odpovědi společně, svědčí více než 150 registrovaných účastníků 3 týdny před akcí.

Celý text...
Program 4. ročníku konference Leadership for Life byl odtajněn. Letošní téma - Jak rozvíjet potenciál budoucích lídrů? – již přilákalo na pět desítek účastníků a zájem stále stoupá.
Publikováno 24.4.2014

Praha, 24. dubna 2014 – Nabitý program konference Leadership for Life (4. 6. 2014, Břevnovský klášter, Praha) i navazujícího CEO workshopu (5. 6. 2014, Chateau Mcely) byl odtajněn. Přináší řadu inspirací, příležitostí k zamyšlení i zajímavou diskusi na téma: Jak rozvíjet potenciál budoucích leaderů a jak funguje propojení ženských a mužských vlastností při řízení firem.

Celý text...
„Nákup jako spolutvůrce hodnoty firmy“ hlavním mottem letošního Procurement Fora
Publikováno 8.4.2014

Praha, 7. dubna 2014 – Druhý ročník fóra pro české nákupčí se zaměří na úlohu efektivního a odpovědného nákupního procesu při utváření hodnoty firmy. Po úspěšné premiéře v loňském roce, které se zúčastnilo více než 150 ředitelů nákupu, nákupčích, finančních ředitelů i majitelů firem se Fórum opět uskuteční v Clarion Congress Hotelu Prague, tentokrát 20. května 2014.

Celý text...
Společnost Blue Events získala ocenění Business Superbrands
Publikováno 31.3.2014

Praha, 31. března 2014 – Odborná komise Business Brand Council programu Czech Superbrands udělila společnosti Blue Events cenu Czech Business Superbrands Award 2014, kterou získávají nejlepší B2B značky, působící v České republice.

Celý text...
Retail Summit 2014 z pohledu účastníků
Publikováno 21.3.2014

Je velmi těžké připravit dobrou akci poprvé, natož podvacáté. Proto přistupovali organizátoři Retail Summitu 2014 k jeho přípravám bez ambicí tyto kulatiny nějak opulentně slavit a spíše s velkou pokorou, zda mohou i podvacáté připravit program, který účastníky zaujme. Naštěstí ze spontánních reakcí přímo na summitu a především z názorů a hodnocení sdělených v písemné anketě vyplynulo, že se to povedlo. Reprezentativní výzkum, na kterém aktivně participovalo přes 250 účastníků, signalizuje, že Retail Summit 2014 měl ve své dvacetileté historii nejvyšší vnímanou informační hodnotu a navzdory tématu „Jak uspět v nejistých časech“ i velmi pohodovou atmosféru otevírající nejlepší příležitost pro jednání a obchodní kontakty.

Celý text...
Klíčové téma pro rozvoj byznysu v českých firmách: Jak rozvíjet potenciál budoucích lídrů?
Publikováno 19.3.2014

Praha, 19. března 2014 – Nová navzájem propojená ekonomika vyžaduje nové dovednosti manažerů a lídrů. Letošní ročník Leadership for Life, který se uskuteční 4. 6. 2014 v Břevnovském klášteře v Praze proto přináší klíčové téma: Jak rozvíjet potenciál budoucích lídrů.

Celý text...
Jak se vzepřít krizi ve stavebnictví? Přemýšlet a konstruktivně spolupracovat! K tomu vyzýval jubilejní 10. ročník Fóra českého stavebnictví.
Publikováno 5.3.2014

Praha, 5. 3. 2014 - Každé odvětví se čas od času ocitne v těžké situaci a české stavebnictví v ní objektivně je již řadu let. Tento marasmus ale nemůže trvat věčně. Je pravý čas nejen analyzovat minulost, ale především zaměřit se na budoucnost: reálně zvážit možnosti a příležitosti v rámci veřejných zakázek, inspirovat se zahraničními zkušenosti a nezapomínat na pohled do zrcadla na vlastní chyby i na odpovědnost za ně. Organizátoři Fóra, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a společnost Blue Events, vytvořili příležitost k diskusi a výměně zkušenosti na šesti dílčích „agorách“. Této nejznámější a nejlépe navštěvované oborové stavební konference se zúčastnilo více než 250 odborníků. Zpestřením bylo i průběžné natáčení a promítání názorů a námětů jednotlivých účastníků - Vox populi.

Celý text...
Retail Summit v médiích
Publikováno 13.2.2014

Připomeňte si zajímavé momenty z 20. ročníku Retail Summitu. Největšímu obchodnímu setkání se věnovala všechna významná tuzemská média.

Celý text...
Jak lépe prodávat české potraviny?
Publikováno 10.2.2014

Praha, 10. 2. 2014 – Čechům v nákupním košíku končí čím dál více potraviny z tuzemské produkce. Dle nejnovějších dat GfK Czech až 55 % spotřebitelů při nákupu české potraviny preferuje. Jak postavit marketing a nastavit prodejní kanály, aby se české potraviny staly stálicí každé domácnosti? O tom diskutovali nejen zástupci producentů i obchodníků v odborné sekci „České potraviny: Jak je prodávat lépe?“.

Celý text...
Internetový a kamenný obchod: spolu či proti sobě?
Publikováno 10.2.2014

Praha, 10. 2. 2014 – Jedno z nejlepších hodnocení od účastníků na Retail Summitu získala diskusní sekce s názvem „Internetový a kamenný obchod: spolu či proti sobě?“. V sekci se spolu setkali zástupci internetových projektů, které z online prostředí postupně pronikají do kamenných prodejen, s reprezentanty společností, jež absolvují opačnou cestu a snaží se vedle fungujícího prodeje v kamenných prodejnách nabídnout i možnost nákupu online. Sekci moderoval konzultant ve společnosti Direct People Tomáš Bartl.

Celý text...
ČESKÉ STAVBAŘE ČEKAJÍ JIŽ ZA MĚSÍC KLÍČOVÉ DISKUSE NA AKCI ROKU
Publikováno 6.2.2014

Každé odvětví se čas od času ocitne v těžké situaci a české stavebnictví v ní nejen s ohledem na průzkumy a analýzy předních poradenských společností objektivně již řadu měsíců je. Takový marasmus ale nemůže trvat věčně a namísto neustálého omílání momentálního nezdaru je potřeba se začít soustředit na chvíle, kdy se stavební obor v ČR opět nadechne k prosperitě. V takové chvíli by bylo vůbec největší chybou opakovat staré chyby. O tom všem budou jeho velcí, střední i menší reprezentanti diskutovat na jubilejním 10. ročníku Fóra českého stavebnictví, které se uskuteční v úterý 4. března 2013 v Praze.

Celý text...
Retail Summit 2014: Tisícovka účastníků našla inspiraci do nejisté doby
Publikováno 4.2.2014

Praha, 4. 2. 2014 – Retail Summit pojal svůj jubilejní 20. ročník velmi pragmaticky – první den se zabýval hledáním cest, jak uspět v dnešních nejistých časech. Šlo zjevně o téma vysoce aktuální, o čemž svědčí to, že přilákalo tisícovku účastníků. Retail Summit 2014 tak lámal rekordy jak v počtu řečníků, tak i propagujících se firem a registrovaných delegátů. V prvé řadě však vynikal nepřebernou řadou informací a nápadů, které by každému, kdo má ambici uspět, měly být důležitou vzpruhou do dalších nelehkých bojů na českém i středoevropském trhu.

Celý text...
ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM OCENĚNÍ MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2013 SE STALA IKEA
Publikováno 4.2.2014

Praha
4. února 2014

 • Absolutním vítězem a držitelem titulu MasterCard Obchodník roku 2013 se stala IKEA. Ta byla také oceněna v rámci oborových kategorií jako MasterCard Obchodník pro domácnost 2013.
 • Mezi další vítěze oborových kategorií patří Kaufland, Sportisimo, Alza.cz, dm drogerie markt, Electro World, Levné knihy a OBI.
 • Ocenění v kategorii GE Money Bank nejpřínosnější věrnostní program se stal Teta Klub drogistického řetězce Teta.
 • Vítězem v kategorii MasterCard Obchodník bez bariér se stalo Tesco.
 • Vítěze v kategorii GE Money Bank Cena veřejnosti vybrali zákazníci hlasováním na internetu a přes SMS. Nejvíc hlasů získal Lidl.
 • Vítězem v kategorii MasterCard Kreativita roku 2013 se stal Lidl. Rozhodla tak porota složená z profesionálů v oboru marketingu, která ocenila kampaň Paulus vs. Ihnačák.
Celý text...
Retail Summit 2014 míří k rekordní účasti
Publikováno 27.1.2014

Praha, 24. 1. 2014 – Jubilejní 20. ročník Retail Summitu má týden před termínem konání registrováno již přes 850 účastníků. Je tak velmi pravděpodobné, že poprvé v historii se počet návštěvníků přiblíží k tisícovce.

Celý text...
Retail Summit 2014 středem zájmu obchodníků
Publikováno 14.1.2014

Praha, 14. 1. 2014 – Jubilejní 20. ročník Retail Summitu má v tuto chvíli registrováno již na 600 účastníků. Pestrá skladba přihlášených, jde jak o dodavatele zboží a služeb, tak v hojné míře i o obchodníky, slibuje zajímavé diskuze. Mezi přihlášenými jsou mimo jiné reprezentanti téměř všech obchodních firem z kategorie TOP 10, konkrétně Kaufland, Tesco, Ahold, Makro, Penny Market, Globus, Billa, Spar a také několika desítek českých a slovenských spotřebních družstev.

Celý text...
Retail Summit 2014: Jak zlepšit image obchodu?
Publikováno 6.1.2014

Český obchod se již několik let potýká s poklesem svého image, pranýřováním ze strany médií a snižující se spokojeností zákazníků. Kde vězí zakopaný pes a jak pověsti českého obchodu dodat pozitivní náboj? Retail Summit 2014 pozval na pomoc šéfy nejvýznamnějších PR agentur - Vladimíra Bystrova (Bison & Rose), Milana Hejla (AMI Communications), Radka Maršíka (FleishmanHillard) a Václava Pavelku (Native PR), aby na Summitu živou formou představili vlastní recept, jak image obchodu zlepšit.

Celý text...
Program Retail Summitu 2014 zveřejněn: 117 řečníků a panelistů pomůže v souboji s nejistotou
Publikováno 12.12.2013

Praha, 12. 12. 2013 – U příležitosti 20. ročníku Retail Summitu se v kongresovém hotelu Clarion v Praze se ve dnech 4. – 5. 2. 2014 sejde rekordní počet 117 řečníků a panelistů, kteří reprezentují různé typy hráčů utvářejících český obchodní trh. Inspirací budou také příklady úspěšných řešení od řady osobností ze zahraničí, které přinesou inspiraci „odjinud“. Program, který byl právě zveřejněn se zaměří na hledání cest, jak uspět v časech, které nejsou zrovna jednoduché a stabilní.

Celý text...
Loajální zákazník má být společným firemním cílem
Publikováno 7.11.2013

Praha, 7. 11. 2013 – Čtvrtý ročník konference o zákaznické loajalitě, věrnostních programech a metodách měření se konal 6. listopadu 2013 v pražském City Green Court. Sešlo se na něm více než 70 motivovaných a zvídavých marketérů, kterým půldenní formát nabízel dostatečnou možnost výměny zkušeností a best /worst practices z oborů od hospitality či bankovnictví po maloobchod s různými frekvencemi i složením nákupů a transakcí. Odborníci na akci se shodli, že usilování o zákaznickou věrnost musí být integrováno do firemní kultury a citelně prostupovat každodenním životem společnosti. Vztah se zákazníky totiž vytvářejí ti, kteří jsou s ním v kontaktu, nikoliv management.

Celý text...
RETAIL SUMMIT 2014: INSPIRATIVNÍ ŘEČNÍCI POMOHOU S ORIENTACÍ V NEJISTÉ DOBĚ
Publikováno 5.11.2013

Praha, 5. 11. 2013 – Retail Summit, největší odborné a společenské setkání středoevropského obchodu, se ve svém jubilejním 20. ročníku zaměří na to, jak uspět v nejistých časech, které právě prožíváme. Přípravy programu, v němž vystoupí řada reprezentantů mezinárodních i domácích obchodních firem, právě vrcholí. Nejistá doba si však žádá nová řešení a přístupy, proto se organizátoři Retail Summitu 2014 rozhodli požádat o spolupráci i experty stojící mimo odvětví obchodu, kteří mohou přinést inspiraci z jiných odvětví a dodat tak obchodníkům novou energii a naději.

Celý text...
Zákaznická loajalita není prázdný pojem
Publikováno 29.10.2013

Praha, 29. října 2013 – O tom, že zákaznická loajalita není mýtus či abstraktní pojem, ale investice s měřitelnou návratností, budou již příští týden diskutovat marketingoví ředitelé a majitelé českých firem na konferenci Loyalty Over Gold. Půldenní formát akce umožní efektivní výměnu zkušeností a best practices. Loyalty Over Gold se koná 6. 11.2013 v pražském City Green Court.

Celý text...
Budoucnost se děje teď!
Publikováno 24.10.2013

Praha, 24. října 2013 – V pořadí již pátý ročník největšího setkání českých profesionálů v public relations - PR Summit 2013 byl zaměřen na nové trendy v PR, změny v médiích a nové výzvy v komunikaci značek. Součástí konference byla i pátá přímá volba PR Osobnosti roku, kterou se stal Marek Pražák, Managing Partner ve Svengali Communications. Byl nominován za prezidentskou kampaň pro Karla Schwarzenberga. Do pražského pláce Žofín přišlo více než 230 účastníků, tedy rekordní počet. Nárůst zájmu o třetinu oproti loňsku lze přičíst zajímavějšímu programu a rovněž úspěšnému etablování tématu PR jako transparentního nástroje pro státní správu, kterému byl věnován odpolední workshop. K dobré atmosféře Summitu přispěla příjemná a profesionální moderace Daniely Písařovicové a také interaktivní hlasování účastníků k diskutovaným tématům. PR Summit tradičně organizovala společnost Blue Events ve spolupráci s Asociací Public Relations Agentur.

Celý text...
Cenu Raiffeisenbank Osobnost HR 2013 získala Eva Tmejová ze společnosti Dalkia
Publikováno 17.10.2013

Ve středu 16. října 2013 se v pražském OREA Hotelu Pyramida konala konference HR Management 2013, na které byli zvoleni vítězové ocenění Raiffeisenbank Osobnost HR 2013. Absolutní vítězkou se stala Eva Tmejová, ředitelka pro lidské zdroje ve společnosti Dalkia.

Celý text...
HR budoucnosti je v návratu ke kořenům – v opětovném pozvednutí základních motivačních hodnot jako je svoboda, smysl a mistrovství v práci. A také v odvaze tyto hodnoty ve firmě prosadit.
Publikováno 17.10.2013

Ve středu 16. října 2013 se v pražském OREA Hotelu Pyramida organizátoři konference HR Management pokusili o zdánlivě nemožné. Ukázat, že v době, kdy v klasických firmách převažuje hledání úspor a zaměstnanci jsou degradováni na „headcount“, který je zapotřebí ořezat, lze současně nacházet inspiraci u společností nového typu, jež dávají zaměstnancům svobodu se uplatnit v práci podle svých nejlepších schopností a tím se stát spolutvůrcem obchodního růstu celé firmy. Necelé dvě stovky účastníků se shodly na tom, že k přeměně klasické firmy na tu „svobodnou“ je zapotřebí nejen velká dávka odvahy, ale především pochopení a podpora ze strany nejvyššího vedení. Přítomní generální ředitelé a příběhy úspěchů jejich firem však byly důkazem, že se to rozhodně vyplatí.

Celý text...
Na PR Summit 2013 míří Marian Salzman, jedna z nejvlivnějších osob amerického PR
Publikováno 15.10.2013

Praha, 15. října 2013 – Na největší setkání PR profesionálů v ČR přijíždí Marian Salzman, šéfka severoamerického HAVAS PR, kterou Business Insider zařadil mezi 25 nejvlivnějších osobností amerického public relations. PR Summit 2013 se koná již příští středu (23. 10.) na Žofíně. Akce již přilákala na dvě stovky profesionálů komunikace z agentur i firemních oddělení. Nebývalý zájem projevili i zástupci státní správy, kteří tvoří čtvrtinu účastníků.

Celý text...
Odborná konference Loyalty Over Gold 2013 se rychle blíží a klade si zásadní otázku: Jak v dnešní době vytěžit ze zákazníků maximum?
Publikováno 14.10.2013

Praha, 14. října 2013 – Odborná konference Loyalty Over Gold, která na zákaznickou věrnost nahlíží, jako na jeden z nejvýznamnějších pilířů podnikání se koná 6. 11. 2013 v pražském City Green Court. Efektivní půldenní program nabídne 14 osobností českého businessu a zahraničního experta Adama Dorrella.

Celý text...
Finále ocenění Raiffeisenbank Osobnost HR 2013 se blíží
Publikováno 14.10.2013


Organizátoři konference HR Management 2013, kde se tradičně koná finále oborového ocenění Osobnost HR, chtějí letos na praktických a konkrétních příkladech ukázat, jak lze přistupovat k HR tak, aby ho klíčoví lidé ve firmách vnímali jako zásadní pro byznys. Účastníci letošního ročníku konference, která se koná ve středu 16. října v OREA Hotelu Pyramida, se tak kromě zapojení do atraktivního odborného programu mohou opět aktivně vyjádřit také při hlasování o vítězi ceny Osobnost HR 2013.

Celý text...
Kdo získá ocenění PR osobnost roku?
Publikováno 12.10.2013

Praha, 12. září 2013 – Cena PR osobnost roku (dříve PR manažer roku) bude v letošním roce udělena Asociací Public Relation Agentur již popáté. PR osobnost roku vybere odborná veřejnost přímo v průběhu PR Summitu 2013, který se koná 23. 10. 2013 na Žofíně.

Celý text...
HR Management 2013: Co musí HR přinést do byznysu?
Publikováno 11.10.2013

Praha, 11. 10. 2013 – Oborový svátek pro profesionály lidských zdrojů se bude konat již za pár dní, ve středu 16. října. I přes nelehké časy a výzvy, se kterými se obor HR na českém trhu setkává, vyslalo spoustu významných firem své HR managery a ředitele. V pražském OREA Hotel Pyramida se tak příští středu sejde na 150 HR profesionálů.

Celý text...
Retail Summit 1995 - 2014: Vychází speciální sborník ke 20. narozeninám tohoto setkání obchodu
Publikováno 7.10.2013

Praha, 7.10. 2013 - Zatím poslední ročník Retail Summitu, vrcholového setkání českého obchodního trhu, jež se konalo počátkem letošního února, měl jednu z historicky nejvyšších návštěvností (938 účastníků) a vůbec nejlepší hodnocení kvality programu. Není snad troufalé tvrdit, že jde o unikátní akci, která ani s rostoucím věkem neztrácí nápady a energii. A má tedy tak trochu i právo na malé historické ohlédnutí v podobě sborníku 20 let s Retail Summitem, který je pro pohodlí čtenářů připraven ve formě on-line publikace na adrese www.retail21.cz/sbornik.

Celý text...
10 nejužitečnějších myšlenek z konference Primetime for…Mobile marketing 2013
Publikováno 7.10.2013

Praha, 7. 10. 2013 – Více než 200 účastníků se sešlo 2. 10. 2013 v Kině Světozor na Primetime for…Mobile marketing. Před velkým plátnem se na pódiu vystřídalo 16 řečníků, kteří se na mobilní marketing podívali z různých úhlů. Od otázky, co to vlastně mobilní marketing je a jaké má nástroje, až po efektivní plánování kampaní, marketing aplikací či ekonomického modelu až po energickou diskuzi zástupců třech největších operátorů.

Celý text...
Retail Summit vstupuje do jubilejního 20. ročníku nejen s novými nápady, ale i s inovovaným logem
Publikováno 6.10.2013

Praha, 4.10. 2013 – 20. ročník Retail Summitu, konaný ve dnech 4.-5. února 2014, přinese řadu novinek. Novou tvář události v předstihu avizuje i celkový facelift loga této akce. Jeho středobodem zůstává symbol reprezentující zákazníky, kteří se v podmínkách plně saturovaného a vysoce konkurenčního trhu stávají klíčovým hráčem. Výroba i obchod mohou uspět, jen pokud budou společně dělat vše pro uspokojení potřeb, přání a tužeb spotřebitelů a nakupujících.

Celý text...
Retail Summit vstupuje do svého 20. ročníku s ambicí podpořit ty, kdo chtějí uspět v nejistých časech
Publikováno 1.10.2013

Praha, 1.10. 2013 – Retail Summit, platforma pro pravidelné setkávání obchodníků, dodavatelů i všech ostatních, kdo mají aktivní zájem spoluvytvářet a kontinuálně vylepšovat český a středoevropský obchodní trh, vstupuje do svého 20. ročníku. Bude se konat ve dnech 4.-5. 2. 2014 v Clarion Congress hotelu Praha a zaměří se na hledání cest, jak být úspěšní i v nejistých časech, které právě prožíváme a podle všeho asi budeme i nadále prožívat.

Celý text...
„I dnes je možné být úspěšný!“ hlásá 2. ročník českého CFO Congressu
Publikováno 26.9.2013

Praha, 26. 9. 2013 – Letošní téma „Další den v životě finančního ředitele“ přišlo do konferenčního sálu České národní banky ve čtvrtek 25. 9. 2013 sdílet na 160 finančních ředitelek a ředitelů. Prostřednictvím zvolených praktických témat a výběrem řečníků pořadatelé 2. ročníku kongresu nabídli témata: „Co můžeme čekat v příštím roce?“,“ Horké novinky v každodenní práci CFO“ a závěrečnou aktuální panelovou diskusi “ Jak to vidí samotní CFO“. Kongresem prováděli Přemysl Čech, moderátor České televize a redaktorka Kristina Kadlas Blümelová z Economie. Informačně nabité přednášky byly doplněny průběžně kladenými soutěžními otázkami, publikum mělo možnost podílet se svými postřehy a dotazy na náplni celého kongresového dne.

Celý text...
Jaká témata hýbou světem finančního řízení?
Publikováno 18.9.2013

Praha, 17. 9. 2013 – Finanční ředitelé se v šesti krátkých videích rozpovídali o aktuálních otázkách a změnách, které ovlivňují jejich každodenní práci i strategické plánování a rozhodování. Ředitelé financí se zajímají o témata jako měnící se role CFO ve firmě, změny v roce 2014, dlouhodobé plánování v nejistých dobách, expanze do zahraničí či kurzovní rizika. Témata budou do detailů probrána již příští týden na CFO Congress 2013, který již nyní čítá více než 150 účastníků.

Celý text...
Přichází konference, která chce ukázat, že se může HR stát pilířem top managementu
Publikováno 28.8.2013

Praha, 28. 8. 2013 - Dlouhodobě nejnavštěvovanější odborná HR událost v ČR, říjnová konference HR Management (16. 10.), odtajnila svůj detailní program s řadou překvapení. Její organizátoři chtějí na praktických a konkrétních příkladech ukázat, jak lze přistupovat k HR tak, aby ho klíčoví lidé ve firmách vnímali jako zásadní pro byznys.

Celý text...
Mobileman, hrdina mobilního marketingu, přináší unikátní projekt, který má podporu velké operátorské trojky
Publikováno 23.8.2013

Praha, 23. 8. 2013 – Populární série konferencí na aktuální téma pokračuje. V říjnu se v Kině Světozor uskuteční Primetime for…Mobile Marketing 2013. Unikátní projekt, který má ve znaku superhrdinu Mobilemana, se silně odlišuje od podobných projektů na trhu. Cílí výhradě na marketingovou komunitu, čemuž je důkladně přizpůsoben program a poprvé v historii se partnery stali všichni tři operátoři: Telefónica, T-Mobile i Vodafone.

Celý text...
CFO Congress 2013 zveřejnil program. Na oborovou akci zvou samotní finanční ředitelé
Publikováno 16.8.2013

Praha, 14. 8. 2013 – Oborová konference CFO Congress zveřejnila program celodenního setkání pro 200 finančních ředitelů, které se uskuteční letos na podzim v České národní bance. V návaznosti na úspěšnou premiéru v loňském roce nabídne témata, o která je mezi členy finanční komunity největší zájem. Na sérii spotů představují témata kongresu a svá očekávání finančníci z firem IBM, Čepro, DEK nebo Linet.

Celý text...
Finanční ředitelé oslaví konec fiskálního roku na CFO Congress 2013
Publikováno 25.6.2013

Praha, 25. června 2013 – Letos v září na finanční ředitele nečeká pouze uzavření fiskálního roku, ale i druhý ročník CFO Congress. Premiéra tohoto oborového setkání vzbudila ze strany finanční komunity velký ohlas a zpětná vazba jasně odkryla, jaká témata mají účastnící zájem probrat podrobněji. Nadcházející konference si klade za cíl hlouběji prodiskutovat tyto oblasti i představit nejaktuálnější trendy na poli finančního řízení. CFO Congress se uskuteční 25. 9. 2013 v prostorách České národní banky.

Celý text...
Pražský Žofín bude v říjnu patřit českým PR profesionálům a zahraničním hvězdám
Publikováno 17.6.2013

Praha, 17. června 2013 – Již pátý ročník největšího českého odborného setkání profesionálů v oboru PR, komunikačních a mediálních odborníků se uskuteční poprvé v prostorách pražského Paláce Žofín a jeho organizátoři chystají řadu překvapení. Zazní zde vše, co hýbe domácím i zahraničním trhem.

Celý text...
Leadership for Life: první business konference, která se stala koncertem
Publikováno 14.6.2013

Praha, 13. 6. 2013 – Propojování a rovnováha osobního a profesního života byly hlavními tématy 3. ročníku konference Leadership for Life, která se konala 12. 6. 2013 v pražském hotelu Boscolo a účastnilo se jí 90 inspirovaných manažerů a ředitelů. Jak se stal z konference koncert? Konferenci uvedli dva spolupracující inspirativní leadeři ze Spojených států, kteří se zabývají vytváření synergie mezi hudbou, uměním a podnikáním, stejně jako rovnováhou spokojeného osobního i profesního života. K hudební a zpívané části konference se přidali i účastníci, kteří nejen svými otázkami a tématy spoluvytvořili atmosféru radostného otevřeného koncertu.

Celý text...
Jak přední čeští manažeři čelí vypjatým pracovním situacím?
Publikováno 4.6.2013

Praha, 4. června 2013 – Blížící se konference Leadership for Life nabídne kromě zahraničních řečníků zkušenosti předních českých manažerů a CEO. Jak ve vypjatých chvílích nalézt rovnováhu a uspokojení v pracovním i soukromém životě? O tom budou dopoledním diskusním panelu debatovat zástupce korporátního světa - prezident z Ness Technologies Milan Sameš, Roman Stupka z Window Holding, který velké nadnárodní firmy vyměnil za spolupráci s majiteli firem a Martin Černohorský, který ve firmě ET NETERA boří všechny „osvědčené“ rady o vedení lidí – práce v jeho firmě vás zkrátka musí bavit.

Celý text...
Nákup musí být ve firmě respektovaným a aktivním partnerem
Publikováno 3.6.2013

Praha, 3. červa 2013 – Nákup nesmí být ve společnosti pasivním útvarem, shodli se profesionálové na Procurement Foru, které se konalo 30. května 2013 v Praze. První ročník oborové akce navštívilo více než 150 ředitelů nákupu, nákupčích, finančních ředitelů i majitelů firem. V živé diskusi v sále i kuloárech manažeři probrali strategické řízení nákupu, vztahy s dodavateli i úskalí komunikace s interními klienty, otázky týkající se transparentnosti a etiky a roli nákupčích z pohledu lidských zdrojů.

Celý text...
Po úspěchu vystoupení Kena Segalla přiváží Blue Events další světové řečníky
Publikováno 21.5.2013

Praha, 21. května 2013 – Ken Segall, dlouholetý spolupracovník Steva Jobse a autor legendární kampaně Apple „Think Different“ před týdnem naprosto uchvátil účastníky Marketing Managementu 2013. Blue Events, společnost která za tímto úspěšným projektem stojí, nyní přiváží do Prahy další světová esa. Do ČR zamíří několikanásobný držitel cen Emmy® Gary Malkin a David Surrenda, konzultantská hvězda, která radí ředitelům největších světových firem. Oba řečníci dne 12. června v hotelu Boscolo Prague spojí své schopnosti na akci Leadership for Life v unikátním formátu konference - koncertu.

Celý text...
Jak řídit nákup strategicky? O květnové Procurement Forum je rekordní zájem
Publikováno 17.5.2013

Praha, 17. května 2013 – O první ročník Procurement Fora, které se uskuteční 30. 5. 2013 v Clarion Congress Hotelu Prague je rekordní zájem. Do akce zbývá 14 dní a organizátoři evidují více než 120 registrovaných z řad majitelů firem, finančních ředitelů, nákupčích i dodavatelů.

Celý text...
Marketing Management 2013 na Žofín přilákal více než 300 účastníků
Publikováno 15.5.2013

Téma „Kdo si hraje, prodává“ zaujalo 300 účastníků 14. ročníku oborové konference Marketing Management, která se konala 14. 5. 3013 na pražském Žofíně a nově byla spojena s vyhlašováním ceny Agentura roku. Hlavním řečníkem konference byl Ken Segall, blízký spolupracovník Steva Jobse a kreativní ředitel agentury, která stála za nejdůležitějšími kampaněmi Applu. Další přenášející z Čech, Slovenska a Izraele se ve svých příspěvcích doprovázených dobře zvolenými inspirativními příklady věnovali především kreativitě, zábavě, emocím a hrám (gamifikaci) a jejich úloze v marketingové komunikaci. Na tvorbě programu spolupracovala pořádající agentura Blue Events se slovenskými TheMarketers.biz.

Celý text...
Agenturou roku 2012 se stala reklamní agentura Y&R Praha
Publikováno 14.5.2013

Praha 14. května 2013 – Y&R Praha je nejlepší reklamní agenturou působící v České republice. Slavnostní předání cen v rámci čtrnáctého ročníku soutěže Agentura roku 2012 se uskutečnilo 14. května 2013 v prostorách Paláce Žofín, Praha. Soutěž nově pořádala eventová agentura Blue Events ve spolupráci s odborným měsíčníkem Strategie a s Asociací komunikačních agentur (AKA). Soutěž probíhala pod záštitou vydavatelského domu Mladá fronta a. s.

Celý text...
Kdo vyhraje volbu o nejhravější marketingový počin roku 2012?
Publikováno 9.5.2013

Praha, 9. května 2013 – Jaká marketingová kampaň byla v roce 2012 nejhravější? O tom se rozhodne již 14. května 2013 na konferenci Marketing Management, který se letos koná s podtitulem „Kdo si hraje, prodává“. Vítěz bude vybrán v přímé volbě z pěti finalistů a to za český a slovenský trh. Členové programového výboru konference (marketingoví profesionálové z médií a nezávislí experti) vybrali deset nejpovedenějších kousků z česko-slovenského marketingového rybníčku na základě výzkumu, který realizovala firma GfK.

Celý text...
Nedostatek peněz pro rozvoj firmy? Na vině je často neefektivní nákup
Publikováno 23.4.2013

Praha, 23. dubna 2013 – Jak nakupovat efektivně? To je základní otázka, kterou si v dnešní době kladou majitelé firem, finanční ředitelé, nákupčí i dodavatelé. Tlak na snižování nákladů a zvyšování efektivity se netýká jednotlivého odvětví, ale prostupuje napříč sektory. Úspory dosažené při efektivních nákupech mohou být věnovány na další expanzi společnosti. Na zvýšený zájem o tuto oblast odpovídá společnost Blue Events, která se rozhodla uspořádat 1. výroční setkání nákupních profesionálů – Procurement Forum. Konference se uskuteční 30. 5. 2013 v Clarion Congress Hotelu Prague.

Celý text...
Hospitality & Tourism Summit 2013: Podnikatelé se přesvědčili, že je možné uspět s nabídkou regionálních služeb a produktů
Publikováno 22.4.2013

Ve dnech 17. a 18. dubna 2013 se v zážitkovém hotelu Aquapalace Prague konal již třináctý ročník oborové konference Hospitality & Tourism Summit 2013. Na více než 200 účastníků z řad provozovatelů a poskytovatelů služeb v cestovním ruchu čekal nabitý dvoudenní program ve znamení hesla „Think global, offer local aneb Jak promítnout globální zkušenosti do lokální nabídky“. Účastníci ocenili především příběhy a zkušenosti úspěšných provozovatelů, inspirativní prezentace, živé debaty a škálu témat, která sahala od zážitkového hotelnictví, regionální gastronomie, českých hor, dopravy až po lázeňství a wellness a PR a marketing v cestovním ruchu. Zajímavým osvěžením akce byl interaktivní telemost, který Prahu propojil se zlínským AdCampem.

Celý text...
Již za měsíc se uskuteční atraktivní svátek koncentrovaných marketingových událostí v Praze na Žofíně!
Publikováno 15.4.2013

Praha, 15. dubna 2013 – Kongres Marketing Management s podtitulem „Kdo si hraje, prodává“, který se koná 14. května 2013 v Praze na Žofíně a přináší první vystoupení Kena Segalla, kreativního ředitele pro Apple v České republice, láká marketéry napříč obory. Měsíc před akcí je registrována více než stovka účastníků. Atraktivitu události zvyšuje i bezprostředně navazující společenský večer spojený s vyhlášením žebříčku Agentury roku 2012.

Celý text...
Marketing Management 2013 v novém – hvězdní řečníci a aktivní zapojení agentur
Publikováno 4.4.2013

Praha, 3. dubna 2013 – Kongres Marketing Management, který se s podtitulem „Kdo si hraje, prodává“ bude konat 14. 5. 2013 v Praze na Žofíně, představí zábavné a kreativní kampaně předních světových i tuzemských firem. Zajímavými lákadly v programu jsou kreativní ředitel Apple, Ken Segall či Ravid Kuperberg, partner společnosti Mindscapes Izrael. Na odborný celodenní program bezprostředně naváže společenský večer spojený s vyhlášením žebříčku Agentury roku 2012.

Celý text...
Rovnováha v osobním a profesním životě hlavním tématem letošního ročníku Leadership for Life, který se poprvé uskuteční v unikátním formátu Business Conference Concert
Publikováno 22.3.2013

Praha, 22. března 2013 – Mnohými studiemi bylo prokázáno, že hluboký smysl věcí a vášeň pro ně jsou primární "silou", která stojí za úspěšnými firmami a osobním naplněním jejich zaměstnanců. Podmínkou přetavení pozitivní energie do dlouhodobých dobrých výsledků firmy je dosahování trvalé rovnováhy v osobním a profesním životě managerů, kteří vedou a působí v rámci těchto úspěšných podniků.

Celý text...
Může jedinec či firma měnit společnost?
Publikováno 22.3.2013

Praha, 22. března 2013 – Na tuto otázku hledalo odpověď více než 150 účastníků třetího ročníku Fóra pro udržitelné podnikání. Fórum se symbolicky konalo v pražském City Green Court, první české ekologicky šetrné budově oceněné mezinárodně uznávanou certifikací LEED (Leadership on Energy and Environmental Design). V programu Fóra byli velmi silně zastoupeni zahraniční i čeští top manažeři, kteří se zaměřili na význam etiky a udržitelný rozvoj. Svá vystoupení založili na statistických průzkumech, na kterých ilustrovali vývoj společenského klimatu a role a hodnoty respektované korporacemi a veřejností / spotřebiteli. Program také přinesl příklady realizovaných motivačních programů k udržitelnému způsobu chování či zvyšování podnikavosti mladých lidí.

Celý text...
Na Fórum pro udržitelné podnikání 2013 se do Prahy sjíždějí manažeři z celého světa
Publikováno 13.3.2013

Praha, 13. března 2013 – Na Fórum udržitelného podnikání, které se bude konat 20. března 2013 v Praze se potkají vrcholoví manažeři mezinárodních i domácích firem. Akce, která se bude konat ve zcela šetrné budově City Green Court, se letos zaměří na otázku, zda „Může jedinec či firma měnit společnost“.

Celý text...
Havas PR Prague zlatým partnerem PR Summitu 2013
Publikováno 11.3.2013

Praha, 11. března 2013 - Agentura Havas PR Prague se stala zlatým partnerem PR summitu, největší konference o public relations na českém trhu. Akce se letos uskuteční 23. října a opět nabídne účastníkům informace a inspirativní vystoupení k tématům, která aktuálně hýbou světem PR. Na rozdíl od předchozích ročníků bude Havas PR exkluzivně jediným subjektem na pozici hlavního partnera.

Celý text...
Zkušenosti ze zahraničí potvrzují: propad českého stavebnictví v současné recesi je důsledkem nečinnosti vlády
Publikováno 7.3.2013

Otázku „Co se musí stát, aby mělo stavebnictví v ČR budoucnost?“ si položilo téměř 250 účastníků prestižního 9. ročníku Fóra českého stavebnictví, které se konalo 5. 3. 2013 v pražském hotelu Olympik Artemis. Prostřednictvím zvolených témat a výběrem přednášejících pořadatelé fóra nabídli inspirativní zahraniční zkušenosti z USA, EU, Španělska i Německa. Navazující panelová diskuse, které se zúčastnili tři ministři současné vlády, se soustředila na stále aktuální téma hledání východiska z nepříznivé situace a hledání odpovědi na situaci, kdy Česká republika zůstává snad jedinou evropskou zemí se snižujícím se objemem stavebních investic.

Celý text...
Inovace není technologie, ale stav mysli. Festival Česká inovace 2013 přinesl dobrou náladu a praktické tipy a triky!
Publikováno 7.3.2013

Ve středu 27. února 2013 nepatřila budova Národní technické knihovny v pražských Dejvicích zdaleka jen vědění chtivým studentům. Obsadilo ji totiž i na pět stovek hostů Festivalu České inovace – tedy lidí, kteří cítí, že by se jedinec, tým i celá společnost měli neustále snažit posunout dopředu. Uvědomují si, že je stále co zlepšovat, a proto jsou právě oni zárukou, že vědění v Česku neustrne uspokojené svými dosavadními výsledky.

Celý text...
Unikátní trubička do krku se stala nejlepší českou inovací
Publikováno 28.2.2013

Praha, 27. února 2013 – Nejlepší tuzemskou inovací roku 2012 se stal projekt Degradabilní jícnový stent s degradabilním potahem, který pomáhá pacientům s onemocněním jícnu. Jedná se o trubičku, která rozšíří zúžený jícen například při nádoru, autonehodě nebo v jiné krizové situaci. Hlasovalo pro ni 41 procent účastníků Festivalu Česká inovace, který se konal 27. února v Národní technické knihovně v Praze.

Celý text...
Proč má stavebnictví v ČR tak špatnou pověst?
Publikováno 26.2.2013

Praha, 26. února 2013 – Tunel Blanka, pražský městský okruh, dostavba dálnice D1,… Proč má každý větší stavební projekt u nás hořkou mediální pachuť? Odráží se v mediálním obraze českého stavebnictví realita nebo fikce? Nejen na tyto otázky se zaměří letošní Fórum českého stavebnictví již příští úterý 5. března 2013. Prestižní Fórum se letos koná již po deváté a pravidelně se jej účastní kolem 250 účastníků převážně z top managementu významných stavebních firem a jejich dodavatelů.

Celý text...
Česká inovace zveřejnila nejlepší tuzemské projekty, vítěze zvolí na festivalu
Publikováno 19.2.2013

Praha, 19. února 2013 – Vrcholící soutěž Česká inovace 2012 zveřejnila 14 nejlepších projektů, ze kterých budou na Festivalu inovátorů ve středu 27. února 2013 zvoleni absolutní vítězové. Celkem se přihlásilo 110 projektů z různých sfér průmyslu, obchodu, vědy nebo státní správy. Finalisty v pěti kategoriích vybírala porota z řad ředitelů firem, vědeckých a akademických pracovníků i novinářů.

Celý text...
Festival Česká inovace 2013 bude praskat ve švech!
Publikováno 14.2.2013

Praha, 14. února 2013 – Přípravy Festivalu Česká inovace 2013 (27. 2. 2013, Národní technická knihovna v Praze) jsou v plném proudu a počet účastníků již dosáhl čísla 400! Dva týdny před jeho konání mají zájemci ještě šanci využít pár desítek posledních míst.

Celý text...
Může jedinec či firma měnit společnost?
Publikováno 12.2.2013

Po dvou úspěšných ročnících konference Fórum pro udržitelné podnikání se blíží třetí. Bude se konat 20. 3. 2013 v udržitelném komplexu City Green Court v Praze a jeho ústředním tématem bude role leaderů (inspirativních jedinců i firem) v proměně společnosti.

Celý text...
RETAIL SUMMIT 2013 VYHODNOCEN JAKO NEJLEPŠÍ Z HLEDISKA ATMOSFÉRY A PŘÍLEŽITOSTÍ PRO JEDNÁNÍ
Publikováno 12.2.2013

Retail Summit 2013, který se konal v Praze ve dnech 5.-6.února 2013, vyniknul nejen nejvyšší návštěvností, ale také nejlepším hodnocením účastníků ve vztahu k atmosféře a příležitostem pro jednání v devatenáctileté historii. Do velké míry k tomu přispěla i uvolněnější koncepce závěru prvního dne a atraktivní program společenského večera. Kongresové patro hotelu Clarion tak bylo plné debatujících návštěvníků Summitu ještě v pozdních nočních hodinách...

Celý text...
RETAIL SUMMIT 2013: BUDOUCNOST JE V NAŠICH HLAVÁCH
Publikováno 6.2.2013

Retail Summit, který se konal v Praze ve dnech 5.-6.února 2013, zažil nejúspěšnější ročník z hlediska návštěvnosti ve své devatenáctileté historii. Více než 900 účastníků po dobu dvou dnů diskutovalo o budoucnosti obchodu a společně hledalo inspiraci a energii k tomu, jak se jí v podmínkách velmi náročného trhu vůbec dožít. Jak v úvodu summitu uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Zdeněk Juračka, otázky týkající se dalšího vývoje odvětví obchodu nejsou vůbec lehké a ani dlouholetá zkušenost na řadu z nich neumožňuje snadno odpovědět. O to důležitější je o budoucnosti společně diskutovat a hledat cestu vpřed. Obchod v roli druhého největšího zaměstnavatele v ČR s podílem 14% na tvorbě HDP si tuto pozornost nepochybně zaslouží.

Celý text...
Obchodníci a výrobci se shodli, že kvalita potravin v České republice je na špičkové úrovni a že by jim politici neměli zbytečně komplikovat život
Publikováno 6.2.2013

Kvalita potravin, ceny, komunikace výrobců a obchodníků, to byla hned na úvod Retail Summitu 2013 hlavní témata, o kterých diskutovali výrobci s obchodníky. Na leckdy bouřlivých reakcích 900 přítomných bylo vidět, že se letošní ročník největšího setkání nejen o obchodu trefil do černého.

Celý text...
Absolutním vítězem ocenění MasterCard Obchodník roku se stala společnost dm – drogeriemarkt
Publikováno 1.2.2013

Dne 31. ledna 2013 byly vyhlášeny výsledky ocenění „MasterCard Obchodník roku 2012“. Jednalo se o jubilejní desátý ročník soutěže. Absolutním vítězem a držitelem titulu „MasterCard Obchodník roku 2012“ se stala dm drogerie markt. Na základě rozsáhlého zákaznického výzkumu bylo také uděleno sedm ocenění oborových kategorií, ve kterých zvítězily Globus, Sportisimo, Alza.cz, dm drogerie markt, Datart, Neoluxor a OBI. Vítěze v kategorii „GE Money Bank Cena veřejnosti“ vybrali zákazníci hlasováním na internetu a přes SMS. Nejvíc hlasů získala společnost Lidl.

Celý text...
Přehled nominovaných pro hlasování účastníků Retail Summitu dne 5. 2. 2013 o Osobnosti a Inovaci v obchodu za rok 2012
Publikováno 1.2.2013

V rámci soutěže „MasterCard Obchodník roku 2012“ byly zveřejněny nominované osobnosti a inovace v kategoriích „MasterCard Osobnost obchodu“ a v letošní novince „MasterCard Inovace v obchodě“. Nominace v těchto kategoriích určila odborná porota. Vítězové budou vybráni hlasováním účastníků konference Retail Summit 5. 2. 2013 v hotelu Clarion Congress v Praze.

Celý text...
Zájem o Retail Summit 2013 je v devatenáctileté historii této konference naprosto nebývalý
Publikováno 24.1.2013

Největší setkání klíčových hráčů obchodního trhu ve střední Evropě, které se koná v Clarion Congress Hotelu Praha ve dnech 5. - 6. 2. 2013, se těší nebývalému zájmu a 12 dní před akcí má již téměř vyprodanou kapacitu. Příjem přihlášek je proto možný jen do 31. ledna.

Celý text...
Festival Česká inovace 2013: Akce, která vám vlije energii do žil
Publikováno 22.1.2013

Praha, 21. ledna 2013 – Druhý ročník úspěšného Festivalu Česká inovace, který si pro letošní rok vybral ústřední téma „Jak prodat svůj nápad“ (a to nejen ve smyslu „zpeněžit“) registruje více než měsíc před svým konáním obrovský zájem ze strany účastníků. Organizátoři v Národní technické knihovně v Praze, kde se akce 27. 2. 2013 uskuteční, vyjednávají další prostory. Program tak bude moci sledovat několik set účastníků díky speciálním telemostům.

Celý text...
2013: Rok dobrých zpráv
Publikováno 22.1.2013

Rok 2012 byl ve většině médií spojován s přízvisky „katastrofální“, „apokalyptický“ či „poslední“. V české kotlině byl navíc charakterizován „blbou náladou“ a všudypřítomným společenským marasmem, který většina z nás klade za vinu především eskapádám zdejší politické reprezentace.

Jak ale říká James A. Cusumano, úspěšný americký podnikatel a Chairman Chateau Mcely, který žije řadu let v ČR: „Vlastní realitu vytváříme nejprve v našich myslích. Jen na nás záleží, zda budeme žít plný nebo skličující život. Ač se to nezdá, vydat se a kráčet první cestou je mnohem snazší.“ Vzhledem k tomu, že organizování podnětných konferencí, spojování lidí a neustálé hledání nové inspirace je nezbytnou součástí našeho řemesla, rozhodli jsme se připomenout, že dobré zprávy kolem nás existují.

Celý text...
Retail Summit měsíc před konáním registruje již přes 600 účastníků – nenechte si ujít událost roku!
Publikováno 10.1.2013

Retail Summit 2013 se sice koná až za 4 týdny (5.-6.2.2013), nicméně rekordní přiliv účastníků (počet registrovaných zájemců již překonal hranici 600) svědčí o tom,
že summit si i v 19. roce své existence obhájí pozici největší akce v obchodu ve střední Evropě.

Celý text...
Duben 2013 přinese dvojitou porci marketingu a služeb v cestovním ruchu
Publikováno 10.1.2013

Praha – Zlín, 10. ledna 2013 – Dvě významné odborné konference zaměřené na obor cestovního ruchu a turismu, Hospitality & Tourism Summit a konference AdCamp, se rozhodly v příštím roce spolupracovat. Výsledkem by měl být nový formát online diskuze, která propojí účastníky obou konferencí. A nejen to. Vzroste také počet zahraničních lektorů a návštěvníci získají materiály z obou konferencí. Od spolupráce si organizátoři slibují atraktivnější konferenční zážitek pro své účastníky.

Celý text...
Co se musí stát, aby mělo stavebnictví v ČR budoucnost?
Publikováno 19.12.2012

Fórum českého stavebnictví 2013 se zaměří na palčivé otázky sektoru. Cílem však nebude hořekovat nad neutěšenou situací, nýbrž otevřít konstruktivní diskuzi mezi všemi relevantními aktéry českého stavebnictví. Jedním z hlavních témat nadcházejícího ročníku bude inspirace a konkrétní příklady z USA, Evropy a sousedního Německa.

Celý text...
Retail Summit 2013 se zaměří na budoucnost (a jak se jí vůbec dožít)
Publikováno 18.12.2012

Největší setkání klíčových hráčů obchodního trhu ve střední Evropě - Retail Summit 2013, konaný v Clarion Congress Hotelu Praha ve dnech 5. - 6. 2. 2013, má v tuto chvíli již svůj kompletní program. Z pozvánek, které jsou právě distribuovány účastníkům, je na první pohled patrné, že nás čeká nejen intenzivní program této akce, ale zejména velmi náročná budoucnost.

Celý text...
Loyaty Over Gold – věrnostní program není výprodej
Publikováno 7.12.2012

3. ročník konference o zákaznické věrnosti a strategii věrnostních programů se konal 7. listopadu 2012 odpoledne v pražském hotelu Dorint Don Giovanni. Sešlo se na ní více než 60 účastníků.

Cílem konference bylo přinést inspirující informace o nejnovějších strategiích a trendech v oblasti věrnostních programů a dalších nástrojích a technologiích, které podporují spokojenost a loajalitu zákazníků.

Celý text...
Festival Česká inovace – největší setkání inovátorů a lidí s dobrými nápady se rychle blíží
Publikováno 6.12.2012

Praha, 6. prosince 2012 – Druhý ročník úspěšného festivalu Česká inovace, který se bude konat 27. 2. 2013 v pražské NTK, představuje unikátní prostor pro inovátory, firmy i lidi s dobrými nápady, kde se můžou nejen setkat a inspirovat se, ale zároveň získat podporu pro vlastní inovace v soutěži.

Celý text...
Prime Time for ... All About Facebook
Publikováno 1.12.2012

První ročník unikátní česko – slovenské konference o komunikaci a marketingu na Facebooku se konal 29. 11. ve vršovickém Biu Vzlet za účasti 250 motivovaných marketérů a specialistů na sociální sítě. Heslo „Když nejsi na Facebooku - neexistuješ“ se dnes týká nejen jednotlivců, ale i firem, značek a výrobků. Marketingová a PR oddělení plánují nové komunikační strategie, které zahrnují nejen webové stránky a firemní blogy, ale také sociální sítě, především Facebook.

Konference měla 4 bloky. V prvních třech dostali prostor inspirativní odborníci na Facebook, kteří se věnovali tématice dat a statistiky, návodům, jak navrhovat a spravovat firemní profily a důležitému vztahu marketingu a Facebooku. Setkání korunoval poslední blok s případovými studiemi a facebookovými inovativními řešeními. Konferenci moderovali Pavel Kotyza, Blue Events a Peter Šebo, TheMarketers.biz.

Celý text...
CFO Congress inspiroval finanční ředitele k navazujícímu komornímu setkání, tentokrát nad tématem právní odpovědnosti.
Publikováno 26.11.2012

První ročník CFO Congressu jasně deklaroval, že finanční ředitelé a další zástupci finanční komunity mají zájem o pravidelné setkávání a sdílení zkušeností. Za jedno z nejzajímavějších a zároveň potřebných témat celé konference byla označena problematika právní odpovědnosti finančních ředitelů.

Celý text...
Budoucnost jako složitostní přetížení? O možných scénářích budoucnosti bude na konferenci Retail Summit 2013 mluvit John Casti, autor Událostí X
Publikováno 19.11.2012

Jedním z klíčových řečníků 19. ročníku Retail Summitu bude John Casti, který do České republiky zavítá poprvé u příležitosti vydání českého překladu své nejnovější knihy Události X. Účastníci Retail Summitu si jej budou moci poslechnout v bloku Inspirace pro budoucnost v rámci prvního konferenčního dne.

Celý text...
„Firma, která Facebook nezahrne do média mixu, hrubě opomíjí důležitý komunikační kanál,“ říká Pavel Kotyza, odborník na nové formy komunikace a spoluorganizátor konference All About Facebook.
Publikováno 19.11.2012

Myslíte si, že pro efektivní komunikaci na Facebooku stačí založit stránku a potom ji nechat žít vlastním životem? Mýlíte se. „Představa o tom, že si stačí udělat Facebook stránku a pak to tam dávat, je cesta do pekel a zničená příležitost,“ říká Pavel Kotyza. Odborník na sociální média a nové formy komunikace společně s týmem Blue Events a pod odbornou záštitou slovenských TheMarketers.biz, připravili konferenci All About Facebook, která se bude konat 29. 11. 2012 v prostorách pražského Kina Vzlet.

Celý text...
Loajalita na rozcestí, aneb co dělat, když nás udržení stávajícího zákazníka stojí stejně nebo více než získání nového
Publikováno 8.11.2012

3. ročník konference o zákaznické věrnosti a strategii věrnostních programů se konal 7. listopadu 2012 odpoledne v pražském hotelu Dorint Don Giovanni. Sešlo se na ní více než 60 motivovaných účastníků. Cílem konference bylo přinést inspirující informace o nejnovějších strategiích a trendech v oblasti věrnostních programů a dalších nástrojích a technologiích, které podporují spokojenost a loajalitu zákazníků.

Těžištěm programu byla inspirativní vystoupení a případové studie napříč obory: osobností z oblasti strategického marketingu, udržitelného podnikání, analýzy marketingových dat, internetového slevového portálu nebo zdravé výživy. Konferenci korunovala živá panelová diskuze s účastníky přicházejícími ze společnosti poskytující poštovní služby, českého řetězce sportovního oblečení, výrobce nápojů nebo strategického plánování mobilních věrnostních programů. Konference byla interaktivní a velmi kompaktní, se živou diskusí, kterou podporovalo i netradiční uspořádání přednáškového sálu.

Celý text...
MasterCard Europe se stává partnerem Retail Summitu 2013
Publikováno 5.11.2012

 

Společnost MasterCard Europe se stala partnerem Retail Summitu 2013, největšího setkání špiček českého obchodního trhu, které se bude konat na začátku února přístího roku. V rámci propojení tohoto partnerství s dalšími aktivitami MasterCard budou na Retail Summitu vyhlášeny také dvě kategorie ocenění MasterCard Obchodník roku 2012.

Celý text...
Hit prvního CFO Congressu: 40 chyb, kterých by se finanční ředitelé měli vyvarovat!
Publikováno 1.11.2012

 

Hlavním tématem prvního ročníku CFO Congressu se u řečnického pultu i v kuloárech staly chyby, kterých by se úspěšní CFOs měli vyvarovat. Jeden z aktérů kongresu, Karel Soukeník, finanční ředitel Raiffeisenbank spolu se svým týmem identifikoval čtyřicet často podceňovaných faktorů, které mohou vést až k bankrotu firmy. Pro neutuchající zájem předkládáme jejich kompletní seznam.

Celý text...
Hlavní téma letošního PR Summitu by Change management – komunikace při řízení změn
Publikováno 31.10.2012

Zdroj: Marketingové Noviny

Letošní PR Summit, který se konal 23.10.2012 v hotelu OREA Pyramida v Praze, měl hlavní téma Change management, tedy, jak se nejrůznější změny podílejí na změnách přístupu firem a organizací k podnikání či tvorbě hodnot a jak jsou tyto změnu komunikovány integrovanou PR komunikací směrem k veřejnosti.

Celý text...
Pomohli změnit české značky - PR Summit ukázal úspěšné studie znovuzrození tradičních brandů.
Publikováno 30.10.2012

Zdroj: MaM.cz

Méně někdy znamená více, říká staré české přísloví. To, že je pravdivé, dosvědčil i letošní PR Summit s tématem „Change management“, který ve spolupráci s Blue Events zorganizovala v pražském Orea hotelu Pryamida Asociace public relations agentur (APRA). Letos se totiž APRA zaměřila nejen na samotné PR, ale zasadila je mnohem více do hlubšího kontextu marketingové komunikace, jejíž je PR neodmyslitelnou součástí. I když někteří píáristé žehrali na to, že summit je až moc marketingový, je pravdou, že účastníky netvořili jenom lidé z PR, ale také z marketingu. Řada z nich ve funkcích, které zastávají, snoubí marketing a PR.

Celý text...
PR Summit 2012: Změň se, nebo zemřeš – jak komunikovat, když se všechno mění
Publikováno 25.10.2012

Organizátoři v pořadí již čtvrtého PR Summitu - Blue Events a asociace APRA, vybrali pro letošní ročník horké téma „Change Management – komunikace při řízení změn“. Na konferenci měly místo jak zkušenosti expandující české softwarové firmy, tak i změny v nastavení komunikace radnice malého města, stejně jako změna kultury v tradiční pojišťovací společnosti. Odpolední panelová diskuse dala prostor manažerům čtyř tradičních českých značek, které hledaly a našly novou tvář a nový přístup k marketingu a komunikaci se zákazníky. Součástí konference byla ipřímá volba PR Osobnosti roku, kterou se stal David Ondráčka z Transparency International. Závěr programu patřil již tradičně prezentační soutěži komunikačních profesionálů s názvem RIC PIC. Letos na téma prezidentských voleb. Do pražského hotelu Pyramida přišlo více než 160 účastníků konference. Zvýšil se počet účastníků z oblasti veřejné správy a PR manažerů působících tzv. in house.

Celý text...
PR osobností roku 2012 se stal David Ondráčka
Publikováno 23.10.2012

Praha, 23. 10. 2012. Cenu PR osobnost roku udělila letos již počtvrté Asociace Public Relations Agentur – APRA. Z pěti finalistů vybrali účastníci PR Summitu dne 23. 10. 2012 v přímém hlasování vítěze – Davida Ondráčku.

Celý text...
Ve spojení je síla: Oborový svátek HR nabídl unikátní zážitek
Publikováno 18.10.2012

Ve středu 17. října 2012 proběhl v pražském OREA Hotelu Pyramida největší svátek HR v České republice. Do jednoho dne se zkušeným organizátorům společnosti Blue Events a vydavatelství Economia ve spolupráci s Klubem zaměstnavatelů podařilo spojit hned několik oborových akcí. Vznikl tak unikátní projekt, který účastníkům během jednoho dne nabídl možnost diskutovat o současných a budoucích výzvách oboru, načerpat inspiraci z konkrétních HR projektů českých firem a zároveň rozhodnout o tom, kdo získá ocenění Osobnost HR 2012. Celodenní oborový svátek byl završen společenským večerem, na kterém byly uděleny ceny Sodexo Zaměstnavatel roku 2012 a Zaměstnavatel desetiletí. O síle a přitažlivosti přirozeného spojení oborových akcí vypovídá i obrovský zájem ze strany HR profesionálů, kterých se na tuto událost registrovalo více než 250!

Celý text...
Loyalty Over Gold: Jak v dnešní době přesvědčit zákazníky, že věrnost se vyplácí
Publikováno 11.10.2012
Celý text...
All About Facebook: Proč si pro byznys založit Facebook a co dělat, když už na síti jste
Publikováno 10.10.2012

 

Asi s námi budete souhlasit, že před několika lety platilo heslo „Když nejsi na Facebooku – neexistuješ“. Doba, kdy Facebook sloužil pouze k přátelení a pobavení, je ale dávno pryč. Tato sociální síť, která čítá více než miliardu aktivních uživatelů, nabízí unikátní potenciál a nové obchodní příležitosti. Bez obav dnes Facebook můžeme označit za další prodejní i komunikační kanál, který nabízí nové způsoby interakce se zákazníkem.

Celý text...
Retail Summit 2013 se zaměří na budoucnost. Včetně toho, jak se jí vůbec na těžkém trhu dožít...
Publikováno 9.10.2012

V pořadí již 19.ročník největšího setkání špiček českého obchodního trhu Retail Summit se uskuteční ve dnech 5.-6.2. 2013. Za své ústřední téma si zvolil Budoucnost ... a jak se jí dožít. Ti účastníci, kteří plánují svoji budoucnost s předstihem, mohou využít nejvýhodnějších cen registrace do konce listopadu.

Celý text...
17. října 2012: Den, kdy svátek neslaví jen Hedvika, ale i všichni HR profesionálové
Publikováno 9.10.2012

Událost roku v oblasti lidských zdrojů - HR Management 2012 - se kvapem blíží a nás velice těší, že i v této neklidné době zaznamenáváme rekordní zájem o účast. Devět dní před konferencí evidujeme více než 150 registrovaných odborníků.

Celý text...
PR osobnost roku zná své finalisty
Publikováno 9.10.2012

Cenu PR osobnost roku udělí letos již počtvrté Asociace Public Relations Agentur – APRA. Pět finalistů je již známo, PR osobnost roku 2012 z nich vyberou v „přímém přenosu“ účastníci PR Summitu dne 23. 10. 2012.

Celý text...
Dejte šanci své inovaci!
Publikováno 4.10.2012

 

Česká inovace, za kterou stojí i společnost Blue Events, vyhlašuje druhý ročník soutěže o inovativní nápady

Celý text...
Obrovský zájem ze strany CFO o interakce s kolegy vybízí k pravidelným setkáváním
Publikováno 4.10.2012

Dne 3. října 2012 proběhl v Hotelu Boscolo Prague první ročník CFO Congressu. Výzvy uspořádat setkání pro finanční ředitele se zhostila společnost Blue Events ve spolupráci s vydavatelstvím Economia. Cílem kongresu bylo reagovat na potřebu finančních ředitelů, kteří již delší dobu volali po odborné události, která by nabídla neformální prostor pro setkání a sdílení praktických zkušeností. O velkém zájmu ze strany CFO svědčí právě proběhnutý ročník kongresu s názvem Jeden den v životě finančního ředitele, na který dorazilo více než 150 finančních ředitelů a aktérů finanční komunity. 

Celý text...
Osvobozující data – když čísla inspirují, místo toho, aby svazovala
Publikováno 27.9.2012

Téma 3. ročníku konference Retail in Detail/ Shopper Marketing 26. 9. 2012 nebylo zvoleno naslepo. Reaguje na stále se prohlubující krizi v maloobchodě, kterou se firmy pokoušejí řešit pomocí nástrojů, jež je nejčastěji a nechtěně dostávají do promočních slevových pastí. Vypadá to, že český maloobchodní trh potřebuje návrat ke strategiím založeným na kvalitní analýze trhu a potřeb nakupujících a k využívání všech složek marketingového mixu, nejen práce s cenou. Do hotelu Olympik Artemis v Praze o tématu osvobozujících nebo svazujících dat přišlo diskutovat více než 120 marketing a category managerů a dalších specialistů na shopper marketing.

Celý text...
Na konferenci Shopper Marketing 2012 přijde hledat inspiraci víc než stovka marketérů a dalších odborníků.
Publikováno 18.9.2012

3. ročník konference Shopper Marketing, která je určena všem profesionálům tohoto oboru na straně obchodníků i dodavatelů, se koná 26. září v pražském hotelu Olympik Artemis. Letošní téma „Když čísla inspirují, místo toho, aby svazovala“ již přilákalo přes 100 účastníků z mnoha rychloobrátkových firem, ale i z řad marketingových expertů na non-food trhu a ve službách.

Celý text...
Detailní program konference HR Management 2012 byl právě zveřejněn!
Publikováno 13.9.2012

V těchto dnech byl zveřejněn detailní program 7. ročníku oborové konference HR Management. Ta se letos koná 17. října v prostorách pražského hotelu OREA Pyramida. Loňská rekordní účast ukázala, že akce tohoto ražení má větší potenciál, a proto je letošní 17. říjen koncipován jako svátek pro všechny příznivce a profesionály v oblasti lidských zdrojů a propojuje několik významných a přirozeně souvisejících oborových událostí v rámci jednoho dne. O nepolevujícím zájmu o akci svědčí fakt, že již několik dnů po uveřejnění programu konference organizátoři registrují první stovku účastníků.

Celý text...
PR Summit se zaměří na change management
Publikováno 12.9.2012

Organizátoři PR Summitu, nejvýznamnější konference o public relations na českém trhu, zveřejnili podrobný program čtvrtého ročníku, který se uskuteční 23. října v pražském Orea Hotelu Pyramida. Hlavním tématem je letos change management – role komunikace při řízení změn. Na tom, že právě komunikace hraje při řízení změn klíčovou roli, se shodli CEO vystupující na minulém ročníku.

Celý text...
Jeden den v životě finančního ředitele přináší inspirace, jak zvládnout lépe dny nadcházející
Publikováno 6.9.2012

Nová odborná akce s názvem CFO Congress nese ve svém prvním ročníku podtitul „Jeden den v životě finančního ředitele“. Její program slibuje praktické novinky užitečné pro každodenní práci CFO, upozornění na rizika, která může přinést stále nepředvídatelnější budoucnost i neformální diskuse a výměnu názorů účastníků. Organizátoři, společnosti ECONOMIA a Blue Events proto věří, že investice času do dne 3. 10. 2012 v hotelu Boscolo Prague se finančním ředitelům vyplatí. Více informací o právě zveřejněném programu akce na www.cfocongress.cz

Celý text...
Manita Khuller z OgilvyAction klíčovým řečníkem právě zveřejněného programu konference Shopper Marketing 2012. Účastnické slevy Early Birds jen do konce srpna.
Publikováno 22.8.2012

Letošní ročník tradičního setkání specialistů a managerů shopper marketingu z retailových i dodavatelských firem, který se uskuteční v pražském hotelu Olympik Artemis dne 26.9.2012, nabral již velmi konkrétní podobu. Jeho organizátoři právě zveřejnili detailní program, přinášející strategie a konkrétní příklady, jak mohou kvalitní insight informace a analýzy  ulehčit a vylepšit rozhodování marketérů a přispět k růstu obratu na obou stranách trhu.

Celý text...
PR Summit se zaměří na change management
Publikováno 12.7.2012

Čtvrtý ročník Public Relations Summitu, nejvýznamnější konference o public relations na českém trhu, se uskuteční 23. října 2012 v Orea Hotelu Pyramida v Praze. Na minulém summitu, jehož cílem bylo zprostředkovat pohled na PR očima vedení společností, se přítomní CEO shodli, že aktivity public relations jsou naprosto nezbytné především v době, kdy firmy prochází většími změnami. Proto se organizátoři letošního PR Summitu rozhodli v této lince pokračovat a v duchu hesla „Úspěšná společnost se mění dříve, než musí“, vybrali za téma pro letošní ročník „Change Management – komunikace při řízení změn“.

Celý text...
Retail in Detail/Shopper Marketing 2012: Osvobozující data aneb když čísla inspirují, místo toho, aby svazovala
Publikováno 28.6.2012

Již třetí ročník specializované konference určené pro odborníky z oblasti category managementu, trade marketingu či shopper a retail marketingu proběhne 26.9.2012 v pražském hotelu Olympik Artemis. Jejím letošním záměrem je ukázat úspěšnost shopper marketingových řešení založených na kvalitní analýze dat.

Celý text...
Startuje jubilejní Sodexo Zaměstnavatel roku. Vítězové budou odtajněni v říjnu.
Publikováno 21.6.2012

Desátý ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku zveřejnil výsledky kategorie The Most Desired Company a v říjnu vyhlásí také výroční cenu Zaměstnavatel desetiletí. Vyhlášení a předání všech ocenění proběhne ve středu 17. října v prostorách pražského hotelu OREA Pyramida na úvod společenského večera, jenž navazuje na 7. ročník konference HR Management. Celodenní akce je koncipována jako svátek pro všechny příznivce a profesionály v oblasti lidských zdrojů a propojuje několik významných a přirozeně souvisejících oborových událostí v rámci jediného dne.

Celý text...
Návod pro leadership v krizových dobách? Vášeň nezná strach.
Publikováno 18.6.2012

13. června proběhl v Hotel Boscolo Prague druhý ročník inspirativní konference Leadership for Life zaměřený na sdílení zkušeností českých i zahraničních vrcholových managerů s vedením zaměstnanců, kooperací v kolektivu, s prioritami podnikání v podnikatelské či korporátní sféře a fungováním v dnešní nestabilní době.

Celý text...
„Život je příliš krátký na to, abychom dělali něco, čemu nevěříme,“ zaznělo na druhém ročníku konference Leadership for Life
Publikováno 17.6.2012

Výměna zkušeností z podnikatelského a korporátního prostředí a inspirace pro efektivní řízení byly hlavními tématy druhého ročníku konference Leadership for Life, která proběhla 13. června 2012 v hotelu Boscolo Prague. Bezmála stovce účastníků se představila trojice charismatických spíkrů, špičkových komunikátorů a manažerů z různých koutů světa a oblastí působení. V rámci panelových diskusí se nad principy úspěšného vedení zamýšleli vrcholní manažeři korporací a majitelé českých firem.

Celý text...
Bez podnikatelského ducha nepřežije žádná společnost! Ať je jakkoliv velká či globálně provázaná
Publikováno 31.5.2012

Čím hlouběji jsou jednotlivé prvky podnikatelského ducha, jako je přijetí zodpovědnosti a rizik či rychlost rozhodování zakotveny ve firemní kultuře, tím životaschopnější společnost je. Lepší šance na úspěch v jakékoliv době mají společnosti, jejichž leadership efektivně kombinuje nejlepší praktiky z  podnikatelského a korporátního prostředí. Cennou inspirací v tomto směru bude celodenní program Konference Leadership for Life, která se uskuteční 13.června v hotelu Boscolo v Praze. Představí názory a řídící postupy, které se osvědčují i v těžko predikovatelných dobách na základě zkušeností leaderů a manažerů zahraničních i našich společností.

Celý text...
Jak posílit vztah zákazníků ke kvalitním potravinám a zlepšit důvěru v kvalitu čerstvých potravin v obchodních řetězcích
Publikováno 25.5.2012

Ve středu 23. května se v pražském hotelu Olympik Artemis uskutečnila konference Retail in Detail – Fresh Food 2012. Téma čerstvých potravin se zde probíralo v aktuálním kontextu mediální skandalizace maloobchodu. Ke slovu se dostali zástupci všech zainteresovaných stran a došlo i na poměrně razantní výměny názorů. Pozitivní vyústění měla navazující diskuse o příležitostech pro větší zastoupení lokálních a regionálních výrobků na pultech prodejen.

Celý text...
Nejzajímavější myšlenky z konference Fresh Food 2012
Publikováno 25.5.2012

Ve středu 23. května se v pražském hotelu Olympik Artemis uskutečnila konference Retail in Detail – Fresh Food 2012, na které se sešlo okolo 130 aktérů a odborníků v oblasti čerstvých potravin na českém trhu.

Celý text...
Ohlas panelové diskuse na konferenci Fresh Food v médiích
Publikováno 24.5.2012

Na konferenci Retail in Detail/Fresh Food 2012, která se uskutečnila 23. května v pražském hotelu Olympik Artemis, se sešlo přes 120 zástupců obchodu, dodavatelů, zástupců státních dozorových orgánů i dalších odborníků na kvalitu čerstvých potravin na našem trhu. Odbornému programu a především klíčové panelové diskusi, při níž k pomyslnému kulatému stolu zasedli zástupci významných obchodních řetězců, zástupci výroby různých segmentů čerstvého zboží a zástupci ministerstva zemědělství a státní potravinářské inspekce, byla věnována velká pozornost médií.

Celý text...
Praktický den v životě finančního ředitele a jak ho ulehčit - CFO Congress 2012
Publikováno 21.5.2012

Český trh je ve většině svých segmentů nasycen a dny rychlého růstu patří v mnoha firmách do podnikové historie. Cesty k úspěchu se významně změnily, klíčovou roli na současném trhu hraje dokonalá kontrola nákladů, řízení zdrojů a zkušený finanční management.  Není přitom pochyb o tom, že tento trend bude do budoucna dále posilovat. Zásadní roli v řízení firem tak stále více hrají muži a ženy s vizitkou CFO, případně titulem podobným. Rozvoj jejich znalostí a vytvoření platformy pro jejich setkávání a sdílení zkušeností může být zcela jistě cestou k dalšímu posílení konkurenceschopnosti českých firem. Společnosti ECONOMIA a Blue Events, vědomy si potřebnosti takovéto aktivity, rozhodly se společně založit tradici pravidelných vrcholových setkání finančních ředitelů firem působících v České republice. Tato událost se pod značkou CFO Congress poprvé uskuteční  dne 3.10.2012 v hotelu Boscolo Prague. Naším společným cílem je platforma, na které jsou sdíleny praktické poznatky a zkušenosti, které pomohou klasický den CFO ulehčit.

Celý text...
Konference Marketing Management zaznamenala pozitivní hodnocení mezi účastníky a též velký ohlas v médiích
Publikováno 16.5.2012

3. května 2012 se v hotelu Boscolo Prague uskutečnila významná akce na poli českého marketingu – konference Marketing Management s podtitulem ‚Nevěřte marketingovým pověrám‘.  Přes 130 účastníků se přesvědčilo, že v marketingu nesmí chybět odvaha, zodpovědnost a inovativní myšlení. Ohlasy na akci z řad účastníků i médií byly velmi pozitivní.

Celý text...
Strategie pro podnikání v nepředvídatelné době v hledáčku Leadership for Life
Publikováno 10.5.2012

Program druhého ročníku konference Leadership for Life, která se uskuteční ve středu 13. června 2012 v hotelu Boscolo Prague, byl právě zveřejněn. Jeho cílem je přinést inspiraci pro efektivní řízení prostřednictvím kombinace těch nejlepších praktik z vedení firem v podnikatelském a korporátním prostředí.

Celý text...
Jak garantovat kvalitu čerstvých potravin na pultech?
Publikováno 9.5.2012

Nízká kvalita potravin na pultech řetězců v České republice se stala silně medializovaným tématem. Neustále se objevují nové kauzy spojené s přepsanou lhůtou minimální trvanlivosti či obsahem zakázaných látek v potravinách. Právě současný stav tohoto segmentu českého trhu bude hlavním předmětem konference Retail in Detail/Fresh Food 2012, která se uskuteční 23. května v pražském hotelu Olympik Artemis.

Celý text...
Vyplácí se dělat marketing odvážně, autenticky a komunikovat pravdivě
Publikováno 8.5.2012

Čtvrtek 3. května patřil 13. ročníku konference Marketing Management. Více než 130 účastníků se sešlo v pražském hotelu Boscolo, aby se ujistilo, zda se z českého marketingu ještě nevytratila odvaha. Došlo i na vyvracení marketingových mýtů a omylů. Přestože u agentur i klientů na našem trhu převážně chybí vůle prosazovat odvážnější nápady, některé sdílené domácí a zahraniční příklady byly pro účastníky inspirací a snad i motivací začarovaný kruh české pohodlnosti, apatie a zbabělosti prolomit.

Celý text...
První český kongres Mobility Management nabídl nové vize a obrovský ekonomický potenciál pro firmy i jejich dodavatele
Publikováno 1.5.2012

Ve čtvrtek 26. dubna se v pražském Hotelu President uskutečnil první ročník konference Mobility Management. Toto setkání navazovalo na dřívější konferenci Fleet Management konanou v předešlých devíti letech a zároveň bylo prvním svého druhu v České republice. Zástupci společností s vlastními vozovými parky, leasingových společností, automobilek a dalších dodavatelů zde řešili, jakou podobu bude mít mobilita v blízké budoucnosti a jak se stát součástí pokroku v této oblasti.

Celý text...
Na co se lze těšit v programu 13. ročníku konference Marketing Management s podtitulem „Šťastná třináctka“? Kromě deseti prezentací marketingových ředitelů a CEO bude na závěr konference zařazen originální diskuzní panel na téma Pravdy a nepravdy v marketingové komunikaci. Více než stovka zatím registrovaných účastníků se přijde přesvědčit, které staré marketingové pravdy již dnes neplatí.
Publikováno 27.4.2012

3. května 2012 vystoupí na Marketing Managementu v hotelu Boscolo Prague špičky českého marketingu i klíčová prezentátorka ze zahraničí, Riki Drori, marketingová ředitelka Googlu pro oblast Východní a Jihovýchodní Evropy. Bude mluvit o inovacích v Googlu a jak se unikátní inovativní přístup promítá do marketingové komunikace celé společnosti. Popíše principy, které tuto inovativnost podporují, jako například: uživatel na prvním místě, otevřenost vítězí, nápady mohou přijít odkudkoliv a od kohokoliv, "think big, start small" a další.

Celý text...
Podnět mlékařů do připravované diskuze na konferenci Retail in Detail/Fresh Food (23. 5. 2012, Hotel Olympik Artemis)
Publikováno 20.4.2012

Mýty a klišé - Ing. Oldřich Obermaier, Potravinářská Revue 2/2012

Celý text...
Integrace podnikatelského a manažerského myšlení v inspirativním programu konference Leadership for Life
Publikováno 16.4.2012

Druhý ročník konference Leadership for Life se uskuteční ve středu 13. června 2012 v hotelu Boscolo Prague, tentokrát s cílem přinést inspiraci pro efektivní řízení firem prostřednictvím kombinace těch nejlepších praktik z vedení firem v podnikatelském a korporátním prostředí. V duchu současného globálního propojení, kdy je zapotřebí čerpat zdroje inspirace napříč regiony, sektory ekonomiky i formami vlastnictví a obohacovat jimi vedení svých firem a institucí přivádí do Prahy hned tři charismatické manažery a komunikátory z různých koutů světa, jimiž jsou Patrick Dixon z Velké Británie, Ty Bennett z USA a Ricado Levy, působící  v Severní a Jižní Americe.

Celý text...
Konference Hospitality & Tourism Summit 2012 zaznamenala nejlepší hodnocení praktického přínosu odborných workshopů v její dvanáctileté historii
Publikováno 16.4.2012

Ve dnech 12. - 13. 4. 2012 se v hotelu Crowne Plaza v Praze konal již 12. ročník konference Hospitality & Tourism Summit. Sešly se na něm na 2 stovky provozovatelů hotelů a restaurací, dodavatelů služeb, zástupců státní správy a dalších odborníků v oblasti cestovního ruchu z celé České republiky. Hlavním tématem jejich setkání byla otázka Kde brát sílu a motivaci pro další rozvoj podnikání v cestovního ruchu. Řada prezentovaných případových studií i živá diskusní atmosféra na odborných workshopech byly důkazem, že i v současné nelehké situaci, kdy nálada ve společnosti i kondice firem se v průměru spíše propadají, existují v horeca sektoru podnikatelé, kterým se daří prosperovat a přicházet na trh s neutuchající energií a novými nápady.

Celý text...
Program marketingové akce roku, 13. ročníku kongresu Marketing Management, zveřejněn.
Publikováno 2.4.2012

13. ročník kongresu Marketing Management s podtitulem „Šťastná třináctka“ jde do světa s výjimečně nabitým programem. Nabízí téměř 20 osobností z řad českého i světového marketingu, kteří se zamyslí nad hledáním toho správného vyváženého mixu odvahy, drzosti a zodpovědnosti v marketingu v dnešní době.

Celý text...
Retail in Detail/Fresh Food 2012: Zásadní diskuse k nejžhavějšímu tématu maloobchodního trhu proběhne 23.5.2012
Publikováno 30.3.2012

Rok po velmi úspěšné konferenci na téma čerstvých potravin v maloobchodě se chystá její druhý ročník. Retail in Detail s podtitulem Fresh Food 2012 se uskuteční 23.5. v hotelu Olympik Artemis v Praze a přinese diskusi klíčových hráčů na našem trhu. Jejím cílem je dobrat se k závěrům, co mohou obchodníci, výrobci i státní orgány udělat pro zlepšení kvality nabízených čerstvých potravin v ČR.

Celý text...
Jako keynote řečník 13. ročníku konference Marketing Management s podtitulem „Šťastná třináctka. Nevěřte (marketingovým) pověrám!“ vystoupí Riki Drori, marketingová ředitelka Googlu. Registrujte se včas!
Publikováno 30.3.2012

Třináctý ročník konference Marketing Management, který se bude konat 3. května v hotelu Boscolo Prague, přivádí do Prahy mimořádné osobnosti. Jednou z nich v roli keynote řečníka bude Riki Drori, marketingová ředitelka Google pro oblast Východní a Jihovýchodní Evropy a zároveň zástupkyně marketingového ředitele pro oblast SEEMEA, která čítá 110 zemí. Od roku 2006, kdy nastoupila do společnosti Google, pracuje Riki systematicky na prohlubování spokojenosti uživatelů se službami Googlu. Řídila mnoho kampaní na podporu produktů pro marketéry a reklamní agentury na celém světě.

Celý text...
První český kongres na téma nových vizí firemní mobility
Publikováno 30.3.2012

Kongres Mobility Management, který se uskuteční 26. dubna v pražském Hotelu President, bude v České republice první svého druhu, jehož náplní budou trendy v řízení komplexní podnikové mobility. Tedy takové, která zohledňuje všechny druhy dopravy vycházející z podniku, včetně služebních cest či cest do zaměstnání, zaměřuje se na její celkové zefektivnění a snížení negativních dopadů.  Program kongresu vyvolává oprávněný zájem – jen za první týden po zveřejnění záměrů akce se registrovalo přes 50 účastníků z řad top managementu firem napříč všemi segmenty trhu.

Celý text...
Česká cena PR již v běhu a PR Summit na startu!
Publikováno 22.3.2012

V těchto dnech vyhlásila Asociace Public Relations Agentur (APRA) již 7. ročník oborové soutěže Česká cena za PR. Public Relations projekty i jejich dílčí části lze letos přihlašovat do 18 soutěžních kategorií. Na startu stojí také 4. ročník specializované konference PR Summit. Sledujte aktuality a zůstaňte s námi!

Celý text...
Byznys potřebuje skutečnou strategii udržitelnosti alias epitaf za zprofanovanými pojmy typu CSR
Publikováno 16.3.2012

Ve středu 14. března se po roce sešli ti, kterým není lhostejná budoucnost podnikání  a uvědomují si důležitost udržitelného rozvoje ve všech jeho souvislostech, ať už jde o vazbu na hodnotovou orientaci spotřebitele, harmonizaci vztahů s partnery, odpovědnost vůči zaměstnancům nebo omezení dopadů podnikání na své okolí. Druhý ročník Fóra pro udržitelné podnikání ve spolupráci s VŠE v Praze uspořádala společnost Blue Events.

Celý text...
Vliv legislativy na stavebnictví
Publikováno 15.3.2012

Odpolední program 8. ročníku Fóra českého stavebnictví (6. 3. 2012, hotel Olympik Artemis Praha) patřil panelovým diskusím. Ta s názvem Vliv legislativy na stavebnictví byla jediná, která příliš nedostála označení „diskuze“. Příspěvky jednotlivých řečníků byly totiž natolik rozsáhlé a nabité fakty, že na debatu s účastníky prakticky nezbyl prostor.

Celý text...
Co přinese udržitelné stavění?
Publikováno 12.3.2012

Nabitý program 8. ročníku Fóra českého stavebnictví (6. 3. 2012, hotel Olympik Artemis Praha), se ve svém třetím odpoledním bloku věnoval také tématice udržitelného stavění a jeho budoucnosti. Přípravy i moderace této odborné sekce se ujal Luděk Niedermayer, ředitel Deloitte Advisory.

Celý text...
Politická a právní nejistota škodí podnikání ve stavebnictví. K blahobytu a bohatství se neprošetříme!
Publikováno 7.3.2012

To jsou hlavní myšlenky, které setkání 250 profesionálů a klíčových osobností z oblasti stavebnictví přítomných dne 6.3. 2012 na osmém ročníku Fóra českého stavebnictví adresovalo Vládě ČR. Dalšími nejčastěji skloňovanými tématy setkání, jehož se zúčastnili i předseda vlády Petr Nečas a ministři průmyslu a obchodu, dopravy a pro místní rozvoj, byly otázky, jak zastavit sestupnou spirálu českého stavebnictví, jak zvýšit jeho konkurenceschopnost či jak navzdory nutné úsporné ekonomické politice vlády prosadit některá prorůstová opatření.

Celý text...
Finální program 12. ročníku konference Hospitality & Tourism Summitu s podtitulem „Kde brát sílu a motivaci pro další rozvoj“, která se uskuteční ve dnech 12. - 13. 4. 2012 v pražském hotelu Crowne Plaza, byl zveřejněn!
Publikováno 1.3.2012

Program této výroční konference je nabit inspirativními příspěvky pro účastníky ze sektoru horeca a každý osvícený provozovatel restaurace, hoteliér nebo podnikatel v cestovním ruchu, který přes nelehkou dobu chce své podnikání rozvíjet nebo alespoň ziskově udržet, by si jej opravdu neměl nechat ujít. Kromě příspěvků v zahajovacím bloku prvního dne, které budou patřit otázkám z oblasti financování a legislativy cestovního ruchu a trendům na straně domácí a zahraniční klientely, budou prezentovány případové studie z praxe, které přinesou ty nejlepší zkušenosti, jak „zefektivnit, motivovat a komunikovat“. Inspirací bude i panelová diskuze na téma „Pohon a brzdy cestovního ruchu“, jíž se budou účastnit zástupci hoteliérů a pracovníci zodpovědní za podporu rozvoje cestovního ruchu.

Celý text...
TOMU, KDO MÁ NÁPAD, SVÍTÍ OČI. Co ukázal premiérový Festival Česká inovace
Publikováno 28.2.2012

Čeští podnikatelé, kteří svůj úspěch staví na inovacích a díky nim dobývají svět, se v nebývalé koncentraci sešli, aby předali své zkušenosti. Stalo se tak v rámci premiérového Festivalu Česká inovace, který se uskutečnil 22. února 2012 v Národní technické knihovně v Praze. Pro publikum, které tvořilo přes 300 zástupců firem, akademické sféry, studentů a jednotlivců, kteří správnou cestu k inovacím teprve hledají, byli ikonami. Respekt si skutečně zaslouží. Nejen proto, že byli sdílní. Jsou totiž šancí pro Českou republiku a její uvadající konkurenceschopnost. Energizující atmosféra, kterou sdíleli všichni účastníci Festivalu, vyslala dobrý signál.

Celý text...
ECR na Retail Summitu 2012: Jakými směry kráčí současný obchod?
Publikováno 27.2.2012

Spolupráce a trendy směřující ke zvyšování efektivity v logistickém řetězci byly stěžejními tématy letošního Retail Summitu, který se konal na přelomu ledna a února. A kdo jiný má k tomuto tématu nejvíce co říci než mezinárodní nezisková organizace ECR (Efficient Consumer Response), mezi jejímiž členy jsou v České republice a na Slovensku nejvýznamnější obchodní řetězce, výrobci a logistici. Snaha o zefektivnění spolupráce je totiž hlavní pracovní náplní této iniciativy. 

Celý text...
Diskutovat za týden naostro s vládou chtějí všichni zneklidnění stavaři
Publikováno 27.2.2012

Již za týden 6. března 2012 se uskuteční v hotelu Olympik Artemis v Praze setkání klíčových představitelů českého stavebnictví se členy Vlády ČR a vzhledem k novým informacím o rozsáhlých investičních škrtech v dalších obdobích půjde o velice bouřlivou diskusi. V těchto dnech vrcholí registrace účastníků.

Celý text...
Jak konkrétně může strategie udržitelnosti přispět k úspěšné budoucnosti firem?
Publikováno 23.2.2012

Právě zveřejněný program druhého ročníku Fóra pro udržitelné podnikání má ambici představit téma udržitelnosti jako klíčovou konkurenční výhodu těch firem a společností, které jej začleňují do svých business strategií a sdílejí jej napříč celou firmou, nikoliv jen jako náplň jednoho specializovaného oddělení. Na konferenci, která se bude konat 14. 3. 2012 v hotelu Dorint Don Giovanni Praha, budou formou příspěvků sdílet své zkušenosti zástupci top managementu předních zahraničních i českých firem.

Celý text...
Sledujte online průběh Festivalu Česká inovace prostřednictví live blogu.
Publikováno 21.2.2012

Sledujte online průběh Festivalu Česká inovace prostřednictví live blogu.

Celý text...
VZPOURA ČESKÝCH MANAŽERŮ MÁ TÝDEN PŘED SVOU PREMIÉROU VYPRODÁNO!
Publikováno 14.2.2012

Praha, 14. února 2012 – V Národní technické knihovně v Praze se v rámci prvního ročníku Festivalu Česká inovace sejdou úspěšní i začínající inovátoři, manažeři, podnikatelé, akademičtí pracovníci i studenti vysokých škol, aby se podělili o své nápady a zkušenosti. Na akci, která proběhne 22. února 2012, se již registrovalo více než 250 návštěvníků a kapacita prostor je tak zcela naplněna. Iniciátorem akce je Česká inovace, o.p.s., platforma sdružující osobnosti a úspěšné manažery, kteří se nesmířili se současným stavem úrovně a intenzity inovací daleko zaostávajícími za potenciálem České republiky.

Celý text...
12. ročník konference Hospitality & Tourism Summit přináší inspiraci a motivaci pro úspěšné překlenutí nelehkého období
Publikováno 8.2.2012

Nadcházející ročník Hospitality & Tourism Summitu s podtitulem „Kde brát sílu a motivaci pro další rozvoj“, který se uskuteční ve dnech 12. -13.4. 2011 v Crowne Plaza v Praze, bude věnován v současnosti velmi potřebnému tématu hledání praktik a způsobů řízení, které zajistí dlouhodobou efektivní udržitelnost podnikání v cestovním ruchu.

Celý text...
Nejucelenější program a informační přínos v historii Retail Summitu
Publikováno 6.2.2012

18. ročník Retail Summitu, který proběhl ve dnech 31. 1. – 1. 2. 2012 v prostorách Clarion Congress Hotelu Prague ukázal, že český obchod dospěl a je schopen otevřené a věcné diskuse. Průběh konference potvrdil, že i když současná tržní situace není rozhodně lehká, existuje řada důvodů k optimismu. Dva dny, nabité prezentacemi a diskusními fóry, ukázaly mnohé příležitostí k rozvoji obchodu na saturovaném a komplikovaném trhu.

Celý text...
Koncepce udržitelnosti nemůže být náplní jednoho oddělení, ale celé firmy
Publikováno 6.2.2012

Právě zveřejněný program druhého ročníku Fóra pro udržitelné podnikání má ambici představit téma udržitelnosti jako klíčovou konkurenční výhodu těch firem a společností, které jej začleňují do svých business strategií a sdílejí jej napříč celou firmou, nikoliv jen jako náplň jednoho specializovaného oddělení. Na konferenci, která se bude konat 14.3. v hotelu Dorint Don Giovanni, budou formou příspěvků sdílet své zkušenosti zástupci top managementu předních zahraničních i českých firem. Závěr bude patřit velké panelové diskusi o specifických tématech udržitelnosti v českém prostředí a roli manažerských pozic ve firmách při jejich prosazování.

Celý text...
Vzkaz Retail Summitu 2012 politikům
Publikováno 2.2.2012

Letošní Retail Summit byl zajímavý zejména tím, jak mnoho mezi vystupujícími, zejména v rámci prvního konferenčního dne, rezonovala myšlenka dospělosti ve smyslu potřeby společensky odpovědného chování. Vrcholoví manažeři obchodních i dodavatelských firem by měli projevit svoji dospělost tím, že se nebudou bát si navzájem říkat pravdu a objasňovat si otevřeně své postoje.  A zejména čeští podnikatelé však svoji vyspělost spojují především s pocitem spoluzodpovědnosti za vytváření zdravé občanské společnosti, jejíž podmínkou je ale především efektivní fungování státu a jeho správy. S efektivitou jeho fungování jsou hrubě nespokojeni, ať již je to záležitost přebujelé korupce, nekompetentních zásahů do tržních vztahů či výše daňové zátěže, která naprosto neodpovídá kvalitě služeb, které za tyto prostředky stát poskytuje.

Celý text...
Letošní TOP Retailer již zná své vítěze
Publikováno 1.2.2012

Již devět let je nedílnou součástí slavnostního večera konference Retail Summit udělování prestižních cen TOP RETAILER pro ty obchodníky, kterým se v uplynulém roce nejlépe dařilo bodovat u zákazníků. Nejinak tomu bylo i letos.

Celý text...
Retail Summit 2012: Osm stovek účastníků se přesvědčilo, že by bylo chybou, nevidět přes krizové křoví les nových příležitostí
Publikováno 1.2.2012

Největší setkání středoevropského obchodu se letos odehrálo na pozadí značně nervózní tržní situace, přesto však jednotlivá vystoupení přinesla řadu velmi pozitivních zpráv. Snad právě proto byla i v dnešní nejisté době účast na Retail Summitu 2012 opět velmi vysoká a dosáhla téměř 800 delegátů. Zásadním závěrem summitu je, že trh blízké budoucnosti nebude formovat jen velmi turbulentní makroekonomika, ale také řada revolučních změn společnosti, technologií i vlastních obchodních strategií. Klíčovou otázkou, kterou by si nyní management maloobchodu měl klást proto není, jak udržet obrat či poklesnout o co nejméně procent. Půjde o mnohem více – jak se přesunout do vyšší ligy retailového businessu nebo naopak jak vůbec přežít.

Celý text...
Retail Summit 2012: Přes 600 registrovaných účastníků zatím potvrdilo zájem přijít diskutovat o řešeních pro maloobchod na prahu dospělosti
Publikováno 23.1.2012

Program největší oborové konference Retail Summit již 18 let mapuje vývoj českého a středoevropského maloobchodu a odráží i jeho celkovou atmosféru. V současné době, kdy dosahuje své plnoletosti, je zralý na radikální vývojovou změnu. O tom, jak bude vypadat maloobchod nové generace a kteří hráči mají šanci se na této generační výměně podílet, se bude diskutovat na silně obsazeném programu Retail Summitu ve dnech 31.1. – 1.2. 2012.

Celý text...
David Bosshart: Budoucnost úspěchu na dospělém trhu
Publikováno 19.1.2012

David Bosshart, šéf švýcarského retailového think-tanku GDI, vystoupí 31.1.2012 jako klíčový řečník 18. ročníku Retail Summitu. Jeho příspěvek se bude zabývat tím, jak uspět na budoucím "dospělém" trhu.  Je přesvědčen, že v další fázi rozvoje maloobchodu budeme svědky vítězství kreativity nad penězi. Nebude tolik záležet na tom, kolik peněz přesně utratíme, ale jak efektivně budeme investovat.

Celý text...
Blue Events vstupují do nového roku s řadou inovací
Publikováno 18.1.2012

Společnost Blue Events, čelní hráč českého konferenčního trhu, vloni výrazně posílila svoji tržní pozici. Do nového roku vstupuje navzdory řadě tržních turbulencí s jasnou strategií dále inovovat, a to jak své produkty, tak i procesy.

Celý text...
Druhý ročník konference Fórum pro udržitelné podnikání představí novou koncepci kompaktního programu dokumentující udržitelnost z pohledu klíčové strategie firem
Publikováno 17.1.2012

Nečekaně pozitivní ohlas loňského prvního ročníku konference Fórum pro udržitelné podnikání byl jasným signálem, že český trh již dozrál a firmy působící u nás jsou připraveny téma udržitelnosti aktivně rozvíjet. Aby pojem udržitelnosti získal v našem podnikatelském prostředí konkrétnější obsah, přináší právě dokončovaný program 2. ročníku konference konkrétní případové studie  firem, kde udržitelnost jako součást jejich klíčové strategie přináší dlouhodobý pozitivní efekt.

Celý text...
Stavební podnikání v klimatu politické, ekonomické a právní nejistoty
Publikováno 16.1.2012

V těchto dnech byl zveřejněn program 8. ročníku Fóra českého stavebnictví, které se uskuteční 6. března 2012 v hotelu Olympik Artemis Praha. Jeho program a složení řečníků je odrazem mimořádně napjaté situace ve stavebnictví. Klima politické, ekonomické a právní nejistoty se v diskusi s generálními řediteli nejvýznamnějších stavebních společností na našem trhu pokusí zmírnit hned tři ministři současné české vlády a jedná se i o účasti premiéra Nečase.

Celý text...
Maloobchodní trh 2012: krize či revoluce?
Publikováno 9.1.2012

Český maloobchodní trh se po krátkém oživení navrátil v polovině loňského roku do útlumu. Jde však o daleko více než jen o další krizi, probíhá současně i nový revoluční skok ve vývoji maloobchodu. Klíčovou otázkou, kterou by si management maloobchodu měl klást, proto není, jak udržet obrat či poklesnout o co nejméně procent, ale jak se přesunout do vyšší ligy retailového businessu nebo naopak jak vůbec přežít.  Retail Summit 2012, konaný ve dnech 31. 1. a 1. 2. 2012, je připraven pomoci při hledání odpovědí na tyto nelehké otázky.

Celý text...
Retail Summit 2012: Zveřejněný program vyvolává mimořádný zájem - koncem prosince registrováno více než 400 účastníků
Publikováno 29.12.2011

Navzdory nepříznivým ekonomickým vyhlídkám i všeobecně tíživé atmosféře ve společnosti se Retail Summit 2012 setkává s mimořádným zájmem. 5 týdnů před termínem jeho konání (31.1. - 1.2. 2012) je již registrováno přes 400 účastníků. Potvrzuje se tak hypotéza organizátorů o tom, že zejména v těžkých dobách je potřeba se setkávat a společně hledat inspirace, jak nadále na trhu úspěšně působit, mnohem naléhavější.

Celý text...
Cesta k udržení věrných zákazníků prostřednictvím budování loajalitních programů není v dnešní době rozhodně jednoduchá ani levná, přesto se některým firmám vyplácí
Publikováno 14.11.2011
Program konference Loyalty over Gold, která se uskutečnila 10. 11. 2011 v pražském hotelu Dorint Don Giovanni, potvrdil, že cesta k udržení věrných zákazníků prostřednictvím budování loajalitních programů není v dnešní době rozhodně jednoduchá ani levná, přesto se některým firmám vyplácí. Konferenční příspěvky i diskuse stovky přítomných odborníků aktivních v oblasti obchodních, bankovních a dalších služeb potvrdily, že lépe fungují programy, které kromě slevových výhod nabízejí emocionální rozměr a jsou výrazně komunikovány.
Celý text...
Retail Summit 2012 hledá zásadní inspirace pro další rozvoj na komplikovaném trhu – hlavním řečníkem bude Dr. David Bosshart, šéf švýcarského think tanku GDI
Publikováno 7.11.2011

Po letech, kdy program Retail Summitu sázel na hlavní řečníky z řad obchodníků, dochází ke změně. Hloubka i dynamika procesů v ekonomice i společnosti vyžadují, aby se klíčového příspěvku ujala osobnost se znalostí trendů obchodu a poptávky a současně i schopností zohlednit širší politické, společenské a kulturní souvislosti podnikání na evropském obchodním trhu. Volba padla na Dr. Davida Bossharta, šéfa evropského think tanku GDI, který na téma „budoucnosti úspěchu“ vystoupí v první den summitu v Clarion Congress Hotelu v Praze dne 31. 1. 2012.

Celý text...
Na korupci s humorem aneb PR Summit 2011
Publikováno 3.11.2011
zdroj: marketingové noviny, 24.10.2011; autor: Ondřej Sedláček

 

Celý text...
Program Retail Summitu 2012 zveřejněn: Doporučení, jak růst i na „dospěle“ náročném trhu, lze stále ještě získat s významnou slevou
Publikováno 25.10.2011

Další rozvoj na vysoce saturovaném a „dospěle“ náročném trhu nebude nijak jednoduchý a vyžádá si myslet a jednat v souvislostech. Právě zveřejněný program Retail Summitu 2012, konaného tentokrát v konferenčním centru pražského Clarion Congress Hotelu v Praze dne 31. 1. – 1. 2. 2012, je vystavěn okolo této zásadní strategické úvahy.

Celý text...
Ředitelé na PR Summitu: růst firem se neobejde bez investic do public relations
Publikováno 20.10.2011

Třetí ročník konference PUBLIC RELATIONS SUMMIT za účasti CEO předních českých společností potvrdil, že investice do komunikace jsou nezbytné pro růst firem a vytváření důvěry ve značku.
Celý text...
Šestý ročník konference HR Management přinesl rekordní účast, množství novinek a příjemnou a tvořivou atmosféru
Publikováno 7.10.2011
Již 6. ročník konference HR Management, která se uskutečnila 5. října 2011 se nesl v duchu hlavního tématu „Jak motivovat a udržet ve firmách klíčové lidi?“ Téma přilákalo do pražského hotelu Pyramida přes dvě stovky HR manažerů a profesionálů. S velmi příznivým ohlasem se setkaly 2 zásadní novinky: rozhodování o HR osobnosti roku v přímé volbě odborníků - účastníků konference a doplnění programu o paralelní diskusní sekci.
Celý text...
Jaká je úloha Shopper Marketingu v éře digitálních médií?
Publikováno 30.9.2011
Tradiční média jako televize či letáková komunikace dramaticky ztrácejí na účinnosti. Dnešní spotřebitele je nutno oslovovat efektivnějšími způsoby, přímo v maloobchodě nebo prostřednictvím digitálních médií. Jak to dělat co nejlépe a jak se přizpůsobit rostoucí generaci „digital natives“ – o tom přišli diskutovat účastníci konference Retail in Detail/Shopper Marketing dne 27. září 2011 do hotelu Olympik Artemis v Praze.
Celý text...
Guru inspiračního vedení z USA vyučoval české manažery: Leadership for Life byl o principech systematického rozvoje
Publikováno 30.6.2011
Principy inspiračního vedení, jeho síla a potenciál ve firmách i způsoby, jak se nechat inspirovat – to vše bylo předmětem konference Leadership for Life, která se konala 28. června 2011 v hotelu Grand Majestic Plaza v Praze. Klíčovým řečníkem konference, který téměř stovce přítomných účastníků ve dvouhodinové prezentaci předával své zkušenosti, byl Lance Secretan, charismatický leader a jeden z pěti nejuznávanějších světových řečníků na téma Inspirational Leaders
Celý text...
Konference Hospitality & Tourism Summit 2011 přinesla zásadní diskusi o tom, jak prodávat kvalitu ve službách cestovního ruchu a jaký systém jejího hodnocení a komunikace by byl pro provozovatele různých sektorů těchto služeb přínosem
Publikováno 13.6.2011
Ve dnech 7. - 8. 6. 2011 se v Clarion Congress Hotelu v Ostravě konal již 11. ročník konference Hospitality & Tourism Summit. Sešly se na něm na 2 stovky provozovatelů hotelů a restaurací, dodavatelů služeb, zástupců státní správy a dalších odborníků v oblasti cestovního ruchu z celé České republiky. Hlavním tématem jejich setkání byla otázka Jak prodávat kvalitu ve službách cestovního ruchu a jaký je názor odborné veřejnosti na Národní systém hodnocení kvality služeb, který rozpracovává Ministerstvo pro místní rozvoj.
Celý text...
Konference Marketing Management 2011 odhalila, že vítězové dávali v loňském roce menší slevy, než poražení
Publikováno 13.5.2011

Přes 150 účastníků z 92 předních firem z pěti zemí se 11. května sešlo v pražském hotelu Grand Majestic Plaza na konferenci Marketing Management 2011 s mottem „Konec výprodeje – ať žije značka!“. Jejich motivem bylo přání inspirovat se, jak prodávat kvalitu a hodnotu značky bez zbytečného cenového podbízení.

 
 
Celý text...
Konference Fleet Management 2011 vynikla zvýšenou pozorností finančních ředitelů o tento obor, i více než jen teoretickým zájmem o alternativní paliva a technologie
Publikováno 3.5.2011
Účastníci konference Fleet Management 2011, která se konala 28. dubna v kongresovém sále TOP Hotelu Praha, se shodli, že nákladovost vozového parku již ve většině firem a institucí není považována za zanedbatelnou položku, ale dostává se stále více do pozornosti finančních ředitelů. Nejzajímavější částí konference se proto stal závěrečný kulatý stůl, ve kterém jeho panelisté, finanční ředitelé společností různé velikosti a charakteru, diskutovali nad příležitostmi úspor, které jim promyšlenější správa vozového parku či řízení mobility zaměstnanců skýtá a poskytli přítomným fleet managerům příležitost podívat se na svoji práci z jiného zorného úhlu. Evidentní je i změna v přístupu k užití elektromobilů či vozů s CNG pohonem, které začínají být nazírány nejen jako ekologická alternativa, ale i jako zásadní možnost, jak ušetřit prostředky, a to jak v komerční sféře, tak v oblasti místní správy a samosprávy.  
Celý text...
První ročník konference Fórum pro udržitelné podnikání jednoznačně ukázal, že svět jde od CSR k udržitelnosti
Publikováno 19.4.2011
Ačkoli svět již dávno razí holistickou koncepci udržitelnosti podnikání vybudovanou na základě tří pilířů „Lidé-Prostředí-Ekonomika“ a udržitelnost se jako pojem etablovala i ve vzdělávacích a certifikačních systémech, u nás se zatím snažíme vypořádávat spíše s jejími dílčími částmi, jako je například komunikace společenské odpovědnosti firem. Ale blýská se na lepší časy. Ve čtvrtek 14. dubna 2011 v pražském hotelu Dorint Don Giovanni proběhl za účasti téměř 120 zástupců z 85 firem a institucí první ročník konference Fórum pro udržitelné podnikání. Tato konference si klade za dlouhodobý cíl prosazovat udržitelnost v celé její šíři, napříč všemi obory, komerční i neziskovou sférou a vytvářet tak prostor pro integraci myšlenek udržitelnosti do celkových strategií podniků, organizací a institucí.
Celý text...
Retail in Detail/Fresh Food 2011: Vysoce reprezentativní a angažovaná diskuse o budoucnosti trhu s čerstvými potravinami
Publikováno 25.3.2011

Více než 150 reprezentantů výroby a distribuce čerstvých potravin diskutovalo dne 23.3.2011 na konferenci Retail in Detail/Fresh Food 2011 stav a perspektivy trhu čerstvého zboží. Již úvodní prezentace analytiků jasně signalizovaly, že běžně zmiňovaná klišé o extrémní cenové citlivosti českých zákazníků a jejich nízké loajalitě vůči domácím potravinách se neshodují s realitou. Výzkum GfK Czech, prezentovaný Ondřejem Tomasem, potvrdil, že kvalita, dobrá pověst a původ výrobku jsou zásadními faktory ovlivňujícími nákup. České potraviny přitom mají dobrou pověst a jsou zejména v kategoriích mléčných a masných výrobků preferovány před importem. Klíčovým parametrem pro to, aby výrobek byl vnímán jako český, je přitom zejména produkce na území ČR, která je (velmi či spíše) důležitá pro 87% spotřebitelů. České vlastnictví značky je ve srovnání s tím podstatně méně důležité (61%). 

 
Celý text...
Fórum českého stavebnictví 2011 potvrdilo, že je stavební sektor v České republice na kritickém rozcestí
Publikováno 2.3.2011
Již 7. ročník Fóra českého stavebnictví se konal 1. 3. 2011 v pražském hotelu Olympik Artemis a rekordní účast 300 představitelů resortu stavebnictví potvrdila nezbytnost dialogu odborníků s představiteli státní správy. Většina přítomných neskrývala nervozitu z kontroverzních kroků Vlády ČR vůči oboru, který tak významně ovlivňuje zaměstnanost a je nesporným indikátorem stavu ekonomiky celého státu.

 
Celý text...
RETAIL SUMMIT 2011 BYL OCENĚN PRO VYSOKOU INFORMAČNÍ HODNOTU A NEJLEPŠÍ ÚROVEŇ DISKUSNÍCH SEKCÍ V HISTORII
Publikováno 14.2.2011
17. ročník tradičního odborného a společenského setkání špiček českého a středoevropského obchodu dopadl podle spontánních reakcí účastníků i na základě ankety mezi účastníky velmi úspěšně. Reprezentativní výzkum, na kterém aktivně participoval každý třetí účastník, dokonce signalizuje, že Retail Summit 2011 měl v dějinách této akce zatím nejvyšší vnímanou informační hodnotu.
Celý text...
Program Fóra českého stavebnictví 2011 odhalen
Publikováno 24.1.2011

Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR v těchto dnech již zveřejnili podrobný program své konference Fórum českého stavebnictví 2011. Na této společensky i odborně mimořádné události vystoupí na 40 řečníků a diskutujících. Letošní ročník, který nese podtitul „Nejtěžší roky jako nový začátek?“ se uskuteční 1. 3. v pražském Hotelu Olympik Artemis. Nejvýznamnější oborové setkání klíčových hráčů stavebního trhu v ČR přinese mnoho inspirace, nových impulsů a podnětů. Mimo jiné také od zahraničních odborníků ze zemí, jejichž ekonomiky mají transformační období již úspěšně za sebou. Díky svým zkušenostem nám tak mohou pomoci eliminovat případné chybné kroky.

Celý text...
Tržby řetězců poklesly, zisky ne
Publikováno 24.1.2011

Třetině největších světových řetězců v loňském roce poklesly tržby. Zisky těchto firem však klesající tendenci nezaznamenaly. Tyto společnosti se dokázaly přizpůsobit nepříznivé situaci – zaměřily se na efektivnější chování, a to zejména v oblasti optimalizace skladových zásob, čímž si dokázaly udržet meziroční nárůst zisků. Podobné hospodářské výsledky jako ve světě lze očekávat i v České republice. Dvoudenní konference Retail Summit 2011 přinese v sekci Obchod a svět 3.0. odpovědi na otázky, jakým směrem se bude tuzemský obchod vyvíjet, na co se mají naši obchodníci v příštích letech připravit či jaké trendy v nakupování nás čekají. Zesílí nakupování přes internet a kamenné obchody ustoupí do pozadí?

Celý text...
Retail Summit 2011: 700 registrovaných již 14 dní před akcí
Publikováno 18.1.2011

17. ročník tradiční konference o rozvoji obchodu Retail Summit se pravděpodobně bude moci pochlubit rekordní účastí. 14 dní před konáním akce její organizátoři počítají již téměř 700 registrovaných osob. Program na téma „Innovate or Die!“ slibuje obchodníkům přínos inspirace zvlášť vhodné pro současné období, kdy se ještě stále firmy potýkají s dopady finanční krize. Hlavní myšlenkou letošní konference je tedy kladení důrazu na potřebu inovace v podnikání. Na konferenci se budou moci účastníci seznámit s několika inovačními modely, které se staly trendy poslední doby.

Celý text...
Pseudoinovace Vás nezachrání! Nefalšované inovace ano!
Publikováno 14.1.2011

Tomáš Krásný, Managing Director společnosti GfK Austria, v rozhovoru pro magazín Retail Info promluvil o nadcházejícím ročníku konference Retail Summit, jež letos nese podtitul „Jak přežít? Inovovat.“ Konference tak chce firmám přinést cenné rady, jak jednat v období finanční krize. Jestliže chcete vědět, co dělat a co ne, čtěte dále…

Celý text...
Retail Summit 2011: měsíc před konferencí rekordních 500 registrovaných účastníků
Publikováno 6.1.2011

17. ročník odborné konference Retail Summit již nyní zaznamenává mimořádný zájem ze strany účastníků. Největší setkání klíčových hráčů středoevropského trhu měsíc před akcí registruje 500 přihlášených osob. Hlavní téma letošního ročníku – inovace – je pro mnohé obchodníky v dnešní ekonomicky ne příliš šťastné době velkým lákadlem. Inovace ve smyslu změn podnikatelských strategií a obchodních modelů, které mohou pomoci firmám překonat toto těžké období. Program konference slibuje vystoupení zhruba stovky řečníků a panelistů z řad nejúspěšnějších obchodníků a jejich dodavatelů, zástupců vlády i expertů na danou problematiku. V rámci motta letošní konference „Innovate or Die!“ zazní příspěvky pojednávající o nejzajímavějších inovacích, kterými náš trh disponuje.

Celý text...