Retail Summit 1995 - 2014: Vychází speciální sborník ke 20. narozeninám tohoto setkání obchodu
Publikováno 7.10.2013

Praha, 7.10. 2013 - Zatím poslední ročník Retail Summitu, vrcholového setkání českého obchodního trhu, jež se konalo počátkem letošního února, měl jednu z historicky nejvyšších návštěvností (938 účastníků) a vůbec nejlepší hodnocení kvality programu. Není snad troufalé tvrdit, že jde o unikátní akci, která ani s rostoucím věkem neztrácí nápady a energii. A má tedy tak trochu i právo na malé historické ohlédnutí v podobě sborníku 20 let s Retail Summitem, který je pro pohodlí čtenářů připraven ve formě on-line publikace na adrese www.retail21.cz/sbornik.

Myšlenka odstartovat odborné a společenské setkání českého obchodu vznikla v létě 1994. Tedy přesně v okamžiku, kdy se na troskách šedivé a zákaznicky nepřátelské „socialistické“ distribuce začalo rodit to, čemu teď zpravidla říkáme moderní obchod. Na dosavadních ročnících Retail Summitu vystoupily téměř dvě tisícovky řečníků a panelistů, včetně více než 20 ministrů, 5 prezidentů evropského svazu obchodu EuroCommerce a šéfů prakticky všech významných obchodních firem podnikajících na českém trhu. Za ještě podstatnější lze ale považovat to, že se Summit stal místem, kde velké i malé firmy získávají nápady i informace nezbytné ke svému dalšímu rozvoji.

Přesvědčit se o tom můžete i pomocí právě publikovaného speciálního sborníku „20 let s Retail Summitem“ připraveného k 20. narozeninám konference. Forma on-line publikace umožňuje prostřednictvím textů, citátů, dobové faktografie a bohaté foto a videodokumentace rekapitulovat vše podstatné, co se na Retail Summitu i na českém a středoevropském trhu v uplynulých 20 letech odehrálo. Sborník naleznete ZDE.

20. ročník Retail Summitu, připravovaný na 4.-5. února 2014, ale nebude žít jen z úspěchů minulých ročníků. Chce být souhrnem myšlenek, nápadů a inspirací, které napoví, jak být úspěšnými i v nejistých časech, které právě prožíváme a podle všeho budeme i dlouhodobě prožívat.

O Retail Summitu 2014
Akce je určena pro všechny účastníky obchodního trhu, kteří mají ambici uspět, rozvíjet své podnikání, zlepšovat sebe, svoji firmu i tržní prostředí. Nezáleží přitom na velikosti či formě vlastnictví firmy ani na tom, jestli operuje v „kamenném“ či digitálním světě.

Kdy: 4.-5.2.2014
Kde: Clarion Congress Hotel Prague
Organizátoři: Blue Events, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR a Vysoká škola ekonomická v Praze

Kontakt pro média
Aneta Zímová, Blue Events
Tel.: +420 730 184 505, e-mail: aneta.zimova@blueevents.eu