Retail Summit vstupuje do svého 20. ročníku s ambicí podpořit ty, kdo chtějí uspět v nejistých časech
Publikováno 1.10.2013

Praha, 1.10. 2013 – Retail Summit, platforma pro pravidelné setkávání obchodníků, dodavatelů i všech ostatních, kdo mají aktivní zájem spoluvytvářet a kontinuálně vylepšovat český a středoevropský obchodní trh, vstupuje do svého 20. ročníku. Bude se konat ve dnech 4.-5. 2. 2014 v Clarion Congress hotelu Praha a zaměří se na hledání cest, jak být úspěšní i v nejistých časech, které právě prožíváme a podle všeho asi budeme i nadále prožívat.

Retail Summit se během své historie stal největší událostí svého druhu ve střední Evropě. „Spočítali jsme si, že v uplynulých 20 letech se jej zúčastnilo více než 13 tisíc obchodníků, výrobců, expertů, politiků i novinářů z téměř 30 zemí,“ uvádí Antonín Parma z pořádající agentury Blue Events a dodává: „Minulý ročník přitom patřil z hlediska počtu účastníků (více než 900) i jejich spokojenosti s programem k nejúspěšnějším v historii.“

Jubilejní 20. ročník Retail Summitu, jenž se bude konat ve dnech 4. - 5. 2. 2014 v Clarion Congress hotelu Praha, ale nechce žít jen z úspěchů minulých ročníků a spolu se svými účastníky se zaměří na diskusi o aktuálních tématech. Barbora Krásná, členka programového výboru vysvětluje: „Z četných rozhovorů, které vedeme s obchodníky i výrobci vyplývá, že tím, co většinu z nich doslova pálí, je vysoký stupeň nejistoty v jejich každodenní činnosti. Český trh sice zřejmě již opouští období dlouhé recese, ale nestabilita podnikatelského prostředí je stále obrovská.“ Nejde jen o neustálé změny zákonů a dalších důležitých normativních parametrů, ale i o řadu dalších faktorů – volatilní spotřebitelskou poptávkou počínaje a stále méně předvídatelnými aktivitami konkurence konče. Proto se Retail Summit 2014 bude věnovat intenzivnímu hledání cest, jak být úspěšní i v nejistých časech, které právě prožíváme a podle všeho asi budeme i nadále prožívat.

Program přinese inspirativní vystoupení stovky předních domácích i zahraničních podnikatelů, manažerů a expertů reprezentujících nejen obchodní trh, ale nabízejících i podněty z dalších odvětví. Průběh dvoudenního summitu je současně koncipován tak, aby poskytl ideální podmínky pro řadu oficiálních i neformálních jednání a napomohl tak k uzavírání nových obchodů a startu nových projektů.

Podrobnosti z příprav programu jubilejního 20. Retail Summitu budou průběžně zveřejňovány na nově koncipovaném webu www.retail21.cz.

Zájemci o opravdu zajímavou výhodu z včasné registrace se mohou již nyní registrovat jako Very Early Birds.

O Retail Summitu 2014
Akce je určena pro všechny účastníky obchodního trhu, kteří mají ambici uspět, rozvíjet své podnikání, zlepšovat sebe, svoji firmu i tržní prostředí. Nezáleží přitom na velikosti či formě vlastnictví firmy ani na tom, jestli operuje v „kamenném“ či digitálním světě.
Kdy: 4. - 5. 2. 2014
Kde: Clarion Congress Hotel Prague
Organizátoři: Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Vysoká škola ekonomická Praha a agentura Blue Events.

Kontakt pro média
Aneta Zímová, Blue Events
Tel.: +420 730 184 505, e-mail: aneta.zimova@blueevents.eu