Novinka v programu FČS 2015: Do diskuse o urbanistické koncepci Prahy vnese evropský vítr významný expert Paul Koch
Publikováno 24.2.2015

Praha, 24. 2. 2015 – 11. ročník Fóra českého stavebnictví se stává zajímavou platformou i pro diskusi o otázkách, které trápí územní rozvoj a urbanistickou koncepci, zejména v Praze. Skvělou novinkou je přislíbená účast evropského experta v oboru městského rozvoje Paula Kocha, který mimo jiné stál v 90. letech za realizací jedné z dominant moderní pražské architektury – Tančícího domu.

Program Fóra českého stavebnictví letos významně posílí akcent na témata územního rozvoje, a to nejen v rámci druhé dopolední části, kdy moderátor Martin Veselovský rozvíří diskusi stavebníků s developery a investory, ale i odpoledne, hned ve dvou specializovaných sekcích. Jejich velmi konkrétní náplň a obsazení odborníky a praktiky v oblasti územního plánování a rozvoje a očekávání jejich otevřených názorů už nyní vyvolává největší zájem účastníků. Plná polovina z více než 200 účastníků se hlásí do těchto diskusních workshopů. A do toho přichází velmi dobrá zpráva, tento týden dodatečně potvrdil svoji účast v programu i představitel urbanistického rozvoje evropského formátu a bývalý ředitel ING Real Estate Development pro Českou republiku a Francii – Paul Koch.

Paul Koch má téměř čtyřicetiletou zkušenost ze soukromého i veřejného sektoru v oboru urbanistického rozvoje a obnovy, řízení nemovitostí, investic a výstavby. Pracoval nejprve v Holandsku ve veřejné správě a na úřadu pro územní rozvoj Rotterdamu. V 90. letech nastoupil do ING Group, kde měl na starosti investice a rozvoj nemovitostí v České republice a Maďarsku a do povědomí naší veřejnosti vstoupil především tím, že pozval do České republiky a Maďarska světoznámé architekty. Tančící dům navržený architekty Frankem O. Gehry a Vlado Miluničem se i díky němu stal dominantou moderní pražské architektury. V dalších letech pracoval Paul Koch v oblasti developmentu v Paříži a přednášel na universitách po celém světě, kromě Paříže a Abu Dhabi také na ČVUT a ARCHIP v Praze. Nyní, již v důchodovém věku, působí Paul Koch jako poradce v oboru městského rozvoje a ekonomie a nepochybně si rád v rámci sekce C3 vymění názory například s Romanem Kouckým z Institutu plánování a rozvoje Prahy.

Organizátoři věří, že Paul Koch vnese do diskuse okolo rozvoje Prahy evropský vítr – podle nejaktuálnějších informací se na to velice pečlivě připravuje, měl i schůzku s šéfkou územního plánu Paříže.

Detailní program Fóra českého stavebnictví je na www.construction21.cz

Kdy: 10. března 2015
Kde: Congress Hotel Clarion, Praha
Organizátoři: Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR

Podrobnější informace: Antonín Parma, Blue Events
antonin.parma@blueevents.eu

Kontakt pro média: Aneta Zímová, Blue Events
aneta.zimova@blueevents.eu