Retail Summit 2012: Zveřejněný program vyvolává mimořádný zájem - koncem prosince registrováno více než 400 účastníků
Publikováno 29.12.2011

Navzdory nepříznivým ekonomickým vyhlídkám i všeobecně tíživé atmosféře ve společnosti se Retail Summit 2012 setkává s mimořádným zájmem. 5 týdnů před termínem jeho konání (31.1. - 1.2. 2012) je již registrováno přes 400 účastníků. Potvrzuje se tak hypotéza organizátorů o tom, že zejména v těžkých dobách je potřeba se setkávat a společně hledat inspirace, jak nadále na trhu úspěšně působit, mnohem naléhavější.

Program Retail Summitu 2012 vyvolal bezprostředně po svém zveřejnění mimořádný zájem, a tak již během prosince počet registrovaných účastníků přesáhl čtyři stovky. Většina z nich se po zkušenostech z minulých let zaregistrovala na oba konferenční dny. V rámci prvního programového dne 18.ročníku Retail Summitu je nejvyhledávanější částí zahajovací Top to Top panel, moderovaný Jakubem Železným. V něm mimo jiné přislíbili účast ministr financí Miroslav Kalousek, generální ředitel Agrofert Holdingu Andrej Babiš, podnikatel a iniciátor protikorupčního fondu Karel Janeček, či Zdeněk Tůma, bývalý guvernér ČNB a nyní konzultant KPMG. V  úvodním panelu se bude diskutovat jak ekonomický výhled a jeho dopady do oblasti spotřeby i finanční politiky bank, tak otázky širší společenské odpovědnosti firem v nelehkých dobách. 

Mezi příčiny stagnace, s níž se český maloobchod potýká, nepatří pouze hospodářská recese. Klíčovou roli hraje též určitá zakonzervovanost fungování obchodníků na trhu a nedostatek invence. Významnou informační úlohu proto budou sehrávat praktické sekce soustředěné do programu druhého dne, jež se zaměří na nápady, postupy či nové možnosti moderních technologií. Diskusní workshopy představí inspirativní poznatky určené jak pro velké řetězce, tak pro specializované obchodníky a výrobce.

Nejvíce účastníků se zatím registruje do sekcí Obchod & Strategie, Obchod & Marketingová komunikace, Obchod & Regionální/Národní značky a Obchod & Spolupráce.

Novinkou se zajímavým filosofickým přesahem je sekce Obchod & Inspirace odjinud, jež bude hledat podněty pro další rozvoj obchodu na vysoce saturovaném a dospělém trhu od uznávaných podnikatelů z „neobchodních“ odvětví.  Naopak nadmíru praktickou náplň slibuje sekce Obchod & Nová média a technologie, kde se domácí i zahraniční experti budou zabývat netradičními metodami komunikace se zákazníky, novými způsoby placení, využitím analytických dat pro zvyšování obratu nebo postupy, jak s využitím technologií co nejpřesněji předpovídat poptávku.

Summit se koná s podporou mnohých významných partnerů, platinovými partnery jsou Poštovní spořitelna, součást ČSOB, společnost Telefónica a Plzeňský Prazdroj. Program je k dispozici na internetové adrese www.retail21.cz, kde se lze i registrovat k účasti. Delegáti, kteří tak včetně platby učiní do 31. 12. 2011, mají možnost využít zvýhodněné podmínky pro “Early Birds”.

Podrobnější informace o Retail Summitu 2012 je připravena podat:
Barbora Krásná, Partner, Blue Events
e-mail:barbora.krasna@blueevents.eu

Kontakt pro média:
Zuzana Mračková, Client Service Manager, Blue Events
Tel.: +420 222 749 841, e-mail: zuzana.mrackova@blueevents.eu


Kontakt pro zájemce o partnerství:
Petra Veselovská, Account Manager, Blue Events
Tel.: +420 737 250 356, e-mail: petra.veselovska@blueevents.eu