ČESKÉ STAVBAŘE ČEKAJÍ JIŽ ZA MĚSÍC KLÍČOVÉ DISKUSE NA AKCI ROKU
Publikováno 6.2.2014

Každé odvětví se čas od času ocitne v těžké situaci a české stavebnictví v ní nejen s ohledem na průzkumy a analýzy předních poradenských společností objektivně již řadu měsíců je. Takový marasmus ale nemůže trvat věčně a namísto neustálého omílání momentálního nezdaru je potřeba se začít soustředit na chvíle, kdy se stavební obor v ČR opět nadechne k prosperitě. V takové chvíli by bylo vůbec největší chybou opakovat staré chyby. O tom všem budou jeho velcí, střední i menší reprezentanti diskutovat na jubilejním 10. ročníku Fóra českého stavebnictví, které se uskuteční v úterý 4. března 2013 v Praze.

Co musí čeští stavaři udělat proto, aby chyby neopakovaly? Jak se co nejefektivněji a především dlouhodobě zbavit balastu, který v posledních dvou třech letech vyšel tak na povrch?

Bezpochyby nejznámější a nejlépe navštěvovaná tuzemská stavební konference však nemá v úmyslu svoje jubileum příliš oslavovat. „Za těch deset let vystoupilo na našem fóru mnoho domácích i zahraničních osobností, včetně mnohých zástupců politické sféry a dlouhodobý úspěch nás samozřejmě těší. Nicméně nehodláme slavit, ani si plakat na ramenou jak to v této době nejde. Stavebnictví si musí nastavit nesmlouvavé zrcadlo a podívat se na to, co je klíčové a co zbytné pro jeho budoucnost. Připravíme pro takovou diskusi podmínky a pozveme všechny, kterým na oboru záleží, aby přispěli svými názory.“ uvedl Antonín Parma, šéf společnosti Blue Events, která podobná významná setkání organizuje v mnoha oblastech.

6 diskusních fór a vox populi s rekordní účastí?

Desátý ročník fóra přesouvají jeho organizátoři, Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, do moderního vysočanského Clarion Congress Hotel Prague a o mimořádném zájmu svědčí vývoj registrace – celý měsíc před akcí potvrdilo svou účast již přes 150 profesionálů! Součástí programu konference budou samozřejmě otevřené a často kontroverzní diskusní bloky, moderované mj. Martinem Veselovským z České televize. V programu dostávají tentokrát výrazný prostor menší a střední firmy, současně také potvrdili účast noví ministři, včetně premiéra Bohuslava Sobotky. Dojde na řadu překvapení, jako bude např. celodenní natáčení názorů a námětů jednotlivých účastníků pod názvem Vox populi.

Fakta o Fóru českého stavebnictví 2014:

  • 10. ročník se uskuteční 4. 3. 2014 v Clarion Congress Hotel Prague
  • Rekordní účast – očekáváme až 300 osobností českého stavebnictví
  • Organizátoři: Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR
  • Generálním partnerem je společnost Deloitte, dále fórum podporuje řada významných společností
  • Informace pro zájemce o účast, spolupráci či partnerství na Info@BlueEvents.eu nebo +420 603 252 703, více na www.construction21.cz


Kontakt pro média:
Aneta Zímová, Blue Events
Tel.: +420 730 184 505, e-mail: aneta.zimova@blueevents.eu