Retail Summit 2017 se zaměří na obchod bez hranic
Publikováno 12.9.2016

Praha, 12. 9. 2016 – Retail Summit 2017 se bude věnovat horkému tématu, jak obchodovat na trhu, kde díky novým digitálním technologiím i globalizaci mizí staré hranice.Uskuteční se ve dnech 30. 1. - 1. 2. 2017 v pražském ClarionCongress Hotelu. Očekává se, že se summitu opět zúčastní více než tisícovka retailerů a jejich dodavatelů a kapacita konferenčního centra tak bude zcela zaplněna. Nezapomeňte si proto, prosím, dát termín Retail Summitu 2017 do kalendáře, popřípadě využijte možnost registrovat se za velmi výhodných podmínek již nyní.

Největší setkání obchodníků a jejich klíčových partnerů ve střední Evropě vstupuje do svého 23. ročníku. Retail Summit 2017 naváže na předchozí úspěšné ročníky, kterých se v posledních letech zúčastnilo vždy více než tisíc retailerů, dodavatelů, politiků, expertů a novinářů. Summit se uskuteční na tradičním místě (ClarionCongress Hotel Praha) a v obvyklém termínu na přelomu ledna a února. Hlavní plenární jednání ve velkém kongresovém sále a slavnostní večer s udílením cen MasterCardObchodník roku se uskuteční 31. ledna 2017. Série specializovaných konferencí a panelových diskusí je připravována na 1. února 2017. Get–together party, CEO dinner a komerční workshopy proběhnou v předvečer summitu, 30. ledna 2017.

Klíčové téma Retail Summitu 2017: „ONE. Jeden zákazník. Jeden trh. Jeden obchod“ se bude intenzivně zabývat tím, jak obchodovat na trhu, kde díky novým digitálním technologiím i globalizaci mizí staré hranice a objevují se nové příležitosti i hrozby. Hlavní pozornost bude věnována tomu, že lidé se nedělí na analogové a digitální, existuje jen „jeden člověk – jeden zákazník“. Ten chce komunikovat a nakupovat s využitím všech možností, které mu nabízí dnešní digitální doba. Přitom však není připraven zahodit vše dobré, tradiční. Mizí tak hranice mezi kamenným a internetovým obchodem, zákazníci je nechtějí. Budoucností je „jeden obchod“ obsluhující zákazníky se znalostí jejich potřeb v dané nákupní situaci, ve všech prodejních kanálech.

Pozornost však bude věnována i dalším hranicím, které musí zmizet, pokud chceme úspěšně obchodovat. Výrobci a obchodníci tvoří „jeden trh“, obsluhují jednoho společného zákazníka, což vyžaduje jejich spolupráci. Jsme součástí jednotného trhu EU, který přináší řadu příležitostí. EU navíc buduje jednotný digitální trh a otevírá tak nové možnosti pro výrobu, obchod a hlavně spotřebitele. Česko je součástí „jednoho světa“ – jednoho společného ekosystému. Je to nejen hrozba, které se v Česku bojíme asi víc, než je třeba. Je to především závazek a obrovská příležitost pro rozvoj obchodu.

Detailní program Retail Summitu 2017 se právě připravuje, organizátoři nabízejí příležitost zúčastnit se jeho tvorby.
 

Základní údaje o Retail Summitu 2017

  • Retail Summit 2017 je připravován Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR, VŠE Praha a společností Blue Events, navazuje na předchozích 22 ročníků tradiční konference o rozvoji obchodu. Zachovává si své zacílení na český trh, posiluje však současně svůj mezinárodní charakter.
  • Retail Summit bude spojen s udělením významných ocenění nejúspěšnějším obchodníkům – pod patronací společnosti MasterCard budou během slavnostního večera uděleny ceny Obchodník roku 2016.
  • Summit se koná díky podpoře několika desítek firem a institucí, největší podporu poskytují k dnešnímu datuMasterCard, Kofola a Plzeňský Prazdroj, dále pak společnosti BEL Sýry, Deloitte, GS1či TCC.
     

O Retail Summitu 2017
Kdy: 30. 1. - 1. 2. 2017
Kde: Congress Hotel Clarion, Praha

Podrobnější informace: Barbora Krásná, Blue Events
barbora.krasna@blueevents.eu

Kontakt pro média: Lukáš Koutník, Blue Events
lukas.koutnik@blueevents.eu

Zájemci o partnerství: Jiří Beneš, Blue Events
jiri.benes@blueevents.eu