RETAIL SUMMIT 2014: INSPIRATIVNÍ ŘEČNÍCI POMOHOU S ORIENTACÍ V NEJISTÉ DOBĚ
Publikováno 5.11.2013

Praha, 5. 11. 2013 – Retail Summit, největší odborné a společenské setkání středoevropského obchodu, se ve svém jubilejním 20. ročníku zaměří na to, jak uspět v nejistých časech, které právě prožíváme. Přípravy programu, v němž vystoupí řada reprezentantů mezinárodních i domácích obchodních firem, právě vrcholí. Nejistá doba si však žádá nová řešení a přístupy, proto se organizátoři Retail Summitu 2014 rozhodli požádat o spolupráci i experty stojící mimo odvětví obchodu, kteří mohou přinést inspiraci z jiných odvětví a dodat tak obchodníkům novou energii a naději.

V první části konference vystoupí mimo jiné Tomáš Sedláček, hlavní makroekonomický stratég ČSOB a autor populární knihy Ekonomie dobra a zla, za kterou nedávno získal Německou cenu za ekonomickou literaturu. Tomáš Sedláček se ve svém vystoupení zamyslí nad tím, kam jsme během 20 let moderního obchodování na českém trhu dostali a jak z toho ven. Druhý programový blok konference, nazvaný Inspirace pro nejisté časy, otevře vystoupení jedné z nejvýznamnějších českých osobností současnosti, Šimona Pánka. Tento studentský vůdce Sametové revoluce se po listopadu 1989 vydal cestou nezištné pomoci druhým doma i ve světě a vede společnost Člověk v tísni. Získal ocenění Evropan roku a od prezidenta Václava Havla převzal medailí Za zásluhy za angažovanost ve věcech veřejných. Na Retail Summitu 2014 se bude zabývat zásadní otázkou nejen pro naši společnost, ale i pro maloobchodní trh – Jak se zbavit blbé nálady? Na jeho vystoupení naváže interview s Milanem Zeleným, profesorem podnikového řízení na Fordhamově universitě v New Yorku. Profesor Zelený vysvětlí, proč se domnívá, že jsme svědky nové, trvalé transformace ekonomiky, co to pro nás konkrétně znamená a jaké nové příležitosti nám to přináší. Již nyní si můžeme být jisti, že myšlenky Prof. Zeleného, signalizující konec globalizace a „relokalizaci“, návrat k místnímu a regionálnímu podnikání, budou silnou inspirací zejména pro nezávislé podnikatele.

V neposlední řadě je pak třeba zmínit klíčového řečníka, Jannise Samarase, zakladatele a šéfa firmy Kofola, který zahájí třetí část konference zaměřenou na úspěšná řešení. Volba klíčového řečníka pro jubilejní 20. ročník Retail Summitu byla jednoznačná. Jde totiž o osobnost, která symbolizuje nejen ohromný skok vpřed, který český trh zaznamenal za posledních 20 let, ale zároveň ukazuje silný potenciál pro úspěch i v nelehkých časech. Jannis Samaras unikátní kombinací odvahy, skvělých nápadů a pracovitosti vybudoval silnou regionální firmu, kterou milují nejen spotřebitelé. Pokud si Kofola udrží svoji dosavadní kondici, „nebude co řešit“ - bude schopna vítězit i v budoucnosti.

Podrobnosti z příprav programu jubilejního 20. ročníku Retail Summitu jsou průběžně zveřejňovány na nově koncipovaném webu www.retail21.cz

Zájemci o opravdu zajímavou výhodu z včasné registrace se mohou již nyní registrovat jako Very Early Birds.

O Retail Summitu 2014
Akce je určena pro všechny účastníky obchodního trhu, kteří mají ambici uspět, rozvíjet své podnikání, zlepšovat sebe, svoji firmu i tržní prostředí. Nezáleží přitom na velikosti či formě vlastnictví firmy ani na tom, jestli operuje v „kamenném“ či digitálním světě.

Kdy: 4. - 5. 2. 2014 (přidat do diáře)
Kde: Clarion Congress Hotel Prague
Organizátoři: Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Vysoká škola ekonomická Praha a agentura Blue Events
Web: www.retail21.cz

Kontakt pro média
Aneta Zímová, Blue Events
Tel.: +420 730 184 505, e-mail: aneta.zimova@blueevents.eu