Program Fóra českého stavebnictví 2011 odhalen
Publikováno 24.1.2011

Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR v těchto dnech již zveřejnili podrobný program své konference Fórum českého stavebnictví 2011. Na této společensky i odborně mimořádné události vystoupí na 40 řečníků a diskutujících. Letošní ročník, který nese podtitul „Nejtěžší roky jako nový začátek?“ se uskuteční 1. 3. v pražském Hotelu Olympik Artemis. Nejvýznamnější oborové setkání klíčových hráčů stavebního trhu v ČR přinese mnoho inspirace, nových impulsů a podnětů. Mimo jiné také od zahraničních odborníků ze zemí, jejichž ekonomiky mají transformační období již úspěšně za sebou. Díky svým zkušenostem nám tak mohou pomoci eliminovat případné chybné kroky.

 

Právě v těchto dnech byl zveřejněn detailní program Fóra českého stavebnictví 2011. Na čtyřicet řečníků a diskutujících v odborných sekcích je bezesporu příslibem inspirativní a společensky i odborně mimořádné události.
 
Nejvýznamnější oborové setkání klíčových hráčů stavebního trhu v ČR proběhne 1. 3. 2011 v prostorách Hotelu Olympik Artemis, Praha.

Řečníci nadcházejícího ročníku Fóra českého stavebnictví s podtitulem – Nejtěžší roky jako nový začátek? – seznámí účastníky hned v prvním bloku programu s výsledky jednání Svazu podnikatelů ve stavebnictví s vládou a Parlamentem ČR nad komuniké loňského FČS. Mezi zajímavé příspěvky tohoto bloku bude jistě patřit vystoupení Josefa Hladika, čestného předsedy Sdružení českých firem působících v SRN a Václava Pavelky, Managing Partnera Native PR, který se bude zamýšlet nad pověstí českého stavebnictví.

Následovat budou návrhy řešení pro podporu rozvoje stavebního trhu v ČR. V této části programu můžeme očekávat např. vystoupení Víta Bárty, ministra dopravy ČR a dalších zajímavých hostů. Nebudou chybět ani nové impulsy a podněty od zahraničních odborníků, jejichž ekonomiky mají již transformační období úspěšně za sebou a mohou pomoci svými zkušenostmi eliminovat některé možné chybné kroky.

Odpolední část programu konference je věnována čtyřem paralelním diskusním sekcím, které se budou detailně věnovat následujícím tématům: očekávané novinky v pozemním stavitelství, v udržitelném stavění, v dopravní infrastruktuře či v územní přípravě staveb.

O tom, že FČS má své příznivce, svědčí skutečnost, že již v období příprav programu akce se registrovalo prvních 150 účastníků z řad dodavatelů stavebních prací, výrobců stavebních materiálů, architektů, projektantů, developerů, zástupců státní správy i představitelů vysokých škol.

Fórum českého stavebnictví 2011 se koná pod záštitou premiéra Petra Nečase a organizace akce se již tradičně ujali Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a společnost Blue Events.  Akci podpořila řada významných firem v čele s generálními partnery - společnostmi Deloitte a SWIETELSKY.
Podrobnější informace o Fóru českého stavebnictví a jeho programu jsou k dispozici na www.construction21.cz.