Festival Česká inovace 2013: Akce, která vám vlije energii do žil
Publikováno 22.1.2013

Praha, 21. ledna 2013 – Druhý ročník úspěšného Festivalu Česká inovace, který si pro letošní rok vybral ústřední téma „Jak prodat svůj nápad“ (a to nejen ve smyslu „zpeněžit“) registruje více než měsíc před svým konáním obrovský zájem ze strany účastníků. Organizátoři v Národní technické knihovně v Praze, kde se akce 27. 2. 2013 uskuteční, vyjednávají další prostory. Program tak bude moci sledovat několik set účastníků díky speciálním telemostům.

Festival Česká inovace nabídne již podruhé den plný unikátních zážitků. Dopolední program Festivalu bude ve znamení příběhů a zkušeností úspěšných českých podnikatelů a inovátorů, kteří se v rámci svých příspěvků nebojí otevřeně mluvit a diskutovat o úspěších, know-how, ale i nezdarech. V odpolední části Festivalu se účastnící mohou těšit na praktické workshopy, které inovátorům nabídnout tipy a triky přímo na míru v sekcích zaměřených na: prodej, financování, duševní vlastnictví a legislativu, učení a techniky inovací a spolupráci mezi výzkumem a praxí. „Nadějnému start-upu i zaběhlé firmě nabízíme praktické rady a zkušenosti, které mohou okamžitě využít v praxi. Tím se odlišujeme od ostatních projektů na trhu,“ říká Roman Šiser, ředitel České inovace o.p.s.

Tváří v tvář hvězdám českého byznysu

Naprostou novinkou Festivalu je připravovaná „Osobní zóna“, v rámci které se budou moci účastníci setkat s vybranými osobnostmi a majiteli firem v komornějším prostředí studijních prostor NTK. Účastník tak získá možnost pohovořit a poradit se o svých nápadech přímo s hvězdami českého byznysu. „Těší nás, že se Festival Česká inovace pořádá v Národní technické knihovně. Myšlenka podporovat inovativním nápady a neotřelá řešení je nám velice blízká - stačí se po knihovně rozhlédnout,“ dodává ředitel NTK Martin Svoboda.

110 soutěžních projektů z celé ČR

Celodenní svátek inovací bude zakončen neformálním společenským večerem v atriu NTK, kde budou vyhlášeny jednotlivé soutěžní kategorie i absolutní vítěz soutěže Česká inovace 2012, do které se přihlásilo 110 projektů z celé České republiky. O vítězi hlavní ceny rozhodnou přímo účastníci Festivalu.

Festival Česká inovace je podporován řadou významných firem a institucí. Generálními partnery jsou ERA a 3M. Organizátoři oslovili vybrané studenty z celé ČR, kterým je umožněn stejně jako soutěžícím inovátorům vstup zdarma.

Více informací o Festivalu Česká inovace 2013 naleznete na www.festival-cin.cz


Kontakt pro média:

Blue Events:
Antonín Parma, General Manager
email: antonin.parma@blueevents.eu

Česká inovace, o.p.s.:
Roman Šiser, ředitel
email: roman.siser@ceskainovace.cz